FOTBAL  »  Superliga  »  STEAUA

Interesaţi de Lazăr! » Steaua şi-a ales o ţintă nouă pentru întărirea liniei de mijloc

160.000 de euro a cîștigat Lazăr din ultimul an de contract cu Rapid, după care a refuzat un venit de 20.000 de euro lunar
160.000 de euro a cîștigat Lazăr din ultimul an de contract cu Rapid, după care a refuzat un venit de 20.000 de euro lunar

Articol de - Publicat marti, 12 iulie 2011 00:00 / Actualizat luni, 11 iulie 2011 21:01

Roş-albaştrii l-ar vrea pe Costin, liber de contract, dar fotbalistul amînă luarea unei decizii sperînd să primească un contract din străinătate.

Steaua a realizat în Austria că ar mai avea nevoie măcar de încă un mijlocaş central şi s-a orientat către un fost căpitan al Rapidului! Costin Lazăr e cea mai nouă ţintă a roş-albaştrilor. Ei s-au interesat de situaţia jucătorului care a încheiat recent conturile cu giuleştenii. "Prefer să plec în străinătate, îmi doresc să merg şi eu la un club de-afară şi mi se pare că e momentul perfect", le-a transmis Lazăr.

În vîrstă de 30 de ani, Costin a evoluat în carieră doar pentru Sportul şi pentru Rapid. Acum se antrenează în Austria, unde se află şi steliştii, dar el e în cantonamentul "studenţilor", care l-au reprimit pînă cînd îşi va găsi o altă destinaţie. În afara Stelei, Lazăr mai e dorit şi de U Cluj şi a tratat cu patronul Florian Walter. "Militarii" vor concura cu U pentru semnătura lui dacă acesta nu-şi găseşte curînd un club din străinătate.

Play-makerul a terminat contractul cu Rapid certat şi cu şefii din Grant, şi cu suporterii, care i-au reproşat că s-ar fi dat lovit în cîteva meciuri din retur ca să se protejeze, ştiind că devine liber în vara asta şi că poate negocia astfel un acord financiar foarte bun pentru el.

23 de meciuri şi un gol a înregistrat Lazăr la Rapid în stagiunea trecută, în care vişiniii au terminat pe locul 4 în clasament

2 mijlocaşi centrali are Steaua în lot, pe Bicfalvi şi pe Dorinel Popa. Levy l-a folosit în zona asta şi pe fundaşul stînga Brandan, din lipsă de soluţii

Citește și:
Îl mai recunoști? Fostul mare internațional argentinian a apărut în tribune la Argentina - Austria și i-a uimit pe fani
Campionatul Mondial de Fotbal 2026
Îl mai recunoști? Fostul mare internațional argentinian a apărut în tribune la Argentina - Austria și i-a uimit pe fani
Meciul Franța – Irak, întrerupt din cauza unei regule americane stricte!
Campionatul Mondial de Fotbal 2026
Meciul Franța – Irak, întrerupt din cauza unei regule americane stricte!
Cum arată casa unde a copilărit miliardarul Ion Țiriac
Special
Cum arată casa unde a copilărit miliardarul Ion Țiriac
Acasă la J.R. Ewing, capul răutăților din serialul Dallas: cum e în realitate ferma Southfork, locul unde s-a născut capitalismul românesc
Campionatul Mondial de Fotbal 2026
Acasă la J.R. Ewing, capul răutăților din serialul Dallas: cum e în realitate ferma Southfork, locul unde s-a născut capitalismul românesc
„Permite depășirea sistematică a vitezei legale”. Prima țară din Europa care blochează sistemul Tesla FSD în Europa
Profit.ro
„Permite depășirea sistematică a vitezei legale”. Prima țară din Europa care blochează sistemul Tesla FSD în Europa
Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport

Ai o informație? Scrie-ne pe [email protected]! Gazeta își protejează întotdeauna sursele.

Comentariul TV clonat, femei frumoase inexistente și „Hitler” din tribuna Germaniei: AI-ul stăpânește Mondialul într-un fel sinistru! Cum a fost trucat comentariul TV: „Cine e negresa asta?”

FABULOS » De la România - Argentina, în 1994, nu s-a mai întâmplat așa ceva la un Mondial


Comentarii (12)
mateiserban
mateiserban  •  13 Iulie 2011, 08:24

PLAY-MAKERUL?????? Bai jurnalistu' lu' peste asta o sa fie play-maker cand o sa fie Mucles Apostol trequartista si Alexa box-to-box. daca faceti jurnalism sportiv in romania faceti-l avand notiunile potrivite

tristar
tristar  •  12 Iulie 2011, 11:33

Bourceanu ne trebuie, nu Lazar. Daca era bun, nu-l lasa Rapidul sa plece. Ce o fi asa greu de priceput?!? Aaaa...nu va mai intereseaza performanta, voi vreti doar jucatori gratis!

george1923
george1923  •  12 Iulie 2011, 11:05

pai asta a refuzat 220 de mi de euro la rapid si se duce la ste oai a pe 120 sa fim seriosi iar va pune mimi sa scrieti ceva de s t e o a i a doar de dragul de a scrie. Ma bucur ca nu prind gsp tv iti multumesc rcs-rds.

Vezi toate comentariile (12)
Comentează