FOTBAL  »  Superliga  »  AMICAL ÎN ANTALYA

Internaţional a pierdut cu Gyeongnam, 2-3

Articol de - Publicat vineri, 05 februarie 2010 00:00

Echipa lui Ionuţ Badea a jucat vineri dimineaţa împotriva coreenilor de la Gyeongnam în faţa cărora a pierdut cu scorul de 2 - 3, golurile Interului fiind marcate de Vezan (foto) în minutul 53 şi Pintili în 65.

"Am întâlnit o echipă foarte bună, cu jucători de valoare, însă meciul a fost decis pe final.
În prima repriză am avut vântul în faţă şi am primit două goluri, iar în cea de-a doua au avut ei vântul în faţă şi am dat noi două goluri, dar pe final am primit unul. Sunt mulţumit de evoluţia echipei, chiar dacă am pierdut. În linii mari ne-am îndeplinit obiectivele fixate. Nu am făcut decât două schimbări pentru că diseară vom mai juca un meci cu Petrolul şi îi vom folosi pe cei care n-au jucat în primul meci”, a spus antrenorul Ionuţ Badea.

În meciul cu Gyeongnam, Ionuţ Badea a folosit următoarea echipă: M. Popa – G. Matei, Viera (58 Chiricheş), Pintili, Neagu (64 Frăsineanu) – Abiodun, Menassel, Vezan, C. Lazăr – Zăgrean, Stoianof.