FOTBAL  »  Superliga  »  NEÎNŢELEGERI

Ioan Horoba l-a dat în judecată pe Ioan Ovidiu Sabău pentru 178.000 de euro!

Articol de GSP - Publicat vineri, 28 ianuarie 2011 00:00 / Actualizat vineri, 28 ianuarie 2011 13:37

Antrenorul celor de la FCM Tg. Mureş s-a trezit cu un proces pe cap, după ce a fost dat în judecată de o agenţie de turism care îi aparţine oficialului de la Gaz Metan Mediaş, Ioan Horoba. Firma directorului general de la Mediaş îl acuză pe Sabău, conform Libertatea, că acesta nu a onorat un contract de construcţie a unei vine în Cluj.

"E o întreagă poveste la mijloc. Sunt, practic, tras la răspundere pentru altcineva. În urmă cu 5 ani, am fost iniţiatorul proiectului prin care s-a început construirea unei locuinţe de lux în zona rezidenţială Făget din Cluj-Napoca. Numai că, după un timp, eu am vândut afacerea, la notar, unei persoane care a luat asupra sa toate drepturile, dar şi toate obligaţiile contractuale. Individul respectiv a rămas însă fără bani şi, din acest motiv, n-a mai dus la bun sfârşit ridicarea acelei vile. Am acte doveditoare că am vândut legal afacerea, aşa că sper ca totul să se rezolve amiabil", a spus Sabău.

Antrenorul celor de la FCM Tg. Mureş s-a trezit cu un proces pe cap, după ce a fost dat în judecată de o agenţie de turism care îi aparţine oficialului de la Gaz Metan Mediaş, Ioan Horoba. Firma directorului general de la Mediaş îl acuză pe Sabău, conform Libertatea, că acesta nu a onorat un contract de construcţie a unei vine în Cluj.

"E o întreagă poveste la mijloc. Sunt, practic, tras la răspundere pentru altcineva. În urmă cu 5 ani, am fost iniţiatorul proiectului prin care s-a început construirea unei locuinţe de lux în zona rezidenţială Făget din Cluj-Napoca. Numai că, după un timp, eu am vândut afacerea, la notar, unei persoane care a luat asupra sa toate drepturile, dar şi toate obligaţiile contractuale. Individul respectiv a rămas însă fără bani şi, din acest motiv, n-a mai dus la bun sfârşit ridicarea acelei vile. Am acte doveditoare că am vândut legal afacerea, aşa că sper ca totul să se rezolve amiabil", a spus Sabău.

Citește și:
FCSB l-a cedat în Superliga pe fotbalistul de 900.000 de euro: „Ne-am înțeles”
Superliga
FCSB l-a cedat în Superliga pe fotbalistul de 900.000 de euro: „Ne-am înțeles”
BeIRANvand, invincibil! „Dracii” s-au lovit de un zid, iar calculele grupei G se complică
Campionatul Mondial de Fotbal 2026
BeIRANvand, invincibil! „Dracii” s-au lovit de un zid, iar calculele grupei G se complică
Diana Munteanu a pus un pariu de cotă 17 la Cupa Mondială: „Promit să fac asta la TV, dacă nu trece de grupe!”
Campionatul Mondial de Fotbal 2026
Diana Munteanu a pus un pariu de cotă 17 la Cupa Mondială: „Promit să fac asta la TV, dacă nu trece de grupe!”
A plecat Răzvan, dar putem avea un antrenor român și în noul sezon din Grecia: „Ofertă foarte bună”
Campionate
A plecat Răzvan, dar putem avea un antrenor român și în noul sezon din Grecia: „Ofertă foarte bună”
România frânează Hornbach
Profit.ro
România frânează Hornbach
Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport

Ai o informație? Scrie-ne pe [email protected]! Gazeta își protejează întotdeauna sursele.

FABULOS » De la România - Argentina, în 1994, nu s-a mai întâmplat așa ceva la un Mondial

Elveția - Bosnia, în istoria Cupei Mondiale » Așa ceva nu s-a văzut în 96 de ani


Comentarii (5)
liviuco
liviuco  •  30 Ianuarie 2011, 14:35

???

gazistu
gazistu  •  28 Ianuarie 2011, 20:44

:(

gazistu
gazistu  •  28 Ianuarie 2011, 20:44

:|

Vezi toate comentariile (5)
Comentează