Alte știri din fotbal
Veteranul lui FC Argeș a reacționat după thriller-ul cu Rapid: „Ne lasă un gust amar”
0
Singurul jucător de la Rapid care i-a impresionat pe Săpunaru și Ilie Dumitrescu: „O să mă repet de zeci de mii de ori”
0
Au făcut „praf” și meciul FC Argeș - Rapid: VAR-ul a fost, din nou, degeaba » Verdictul specialistului: gol anulat greșit și penalty acordat eronat în prelungiri
0
Cristi Săpunaru a dat de pământ cu un conducător de la Rapid după ce echipa a ratat Europa: „A fost invizibil!”
0
Știri din fotbal internațional
Arbitru exclus de la Cupa Mondială după o investigație pentru agresiune sexuală: „Am cooperat pe deplin cu ancheta poliției. Este păcat că FIFA a decis asta”
0
Echipa românilor din Anglia s-a desființat după 20 de ani! » Motivul care a dus la dispariția clubului devenit simbol pentru diaspora
1
Mario Balotelli a renăscut în Dubai » Atacantul s-a cuplat cu regina podcasturilor!
0
Nicolae Stanciu a marcat un gol spectaculos în China, dar echipa sa a pierdut dramatic pe teren propriu
0
Lifestyle
Iubita lui Daniel Bîrligea a dezvăluit obiceiul care i-a schimbat viața: „Nu este o experiență ușoară la început, dar merită din plin”
7
Fostul jucător din Top 10 ATP s-a căsătorit cu Eugenia: „Cea mai frumoasă femeie de pe planetă”
4
Mașina comunistă va avea un nou model după o pauză de 50 de ani » Au copiat Dacia: imagini în premieră
2
Nuntă de lux la FCSB! Cerere spectaculoasă pe plaja din Zanzibar, căsătorie în orașul natal din România
15
Traian Băsescu, despre Ilie Bolojan: „Pentru mulți e un soi de Mesia”
Libertatea
Eurovision și matematica scandalului: ce dezvăluie o analiza statistică ...
Adevărul
De nedespărțit și după moarte! Incredibila legătură dintre un fotbalist și ...
GSP SPECIAL
Imagini noi cu podul peste Lacul Cernica de pe Autostrada A0 Nord: A primit ...
Libertatea
Ești total pe lângă subiect, bati câmpii: ba îți place, ba îți displace jocul găzarilor. Îmi pierd timpul discutand cu tine!
Cum sa nu joace fotbal, joaca baschet si nu am vazut eu bine? Nu joaca spectaculos, se apara si iese pe contraatac, castiga, se bucura pentru orice victorie ca si cand au castigat o finala de cupa, joaca inteligent. E ipocrit sa spui ca te bucuri prea mult pentru o victorie, mai ales cand vii de la echipa care facea 2-2 in 98 si ii fura Rapidului un titlu. Iti amintesti cum va bucurati pentru un egal ce nu va aducea absolut nimic? Cand un oltean arata cu degetul o bucurie exacerbata a adversarilor care au invins, ar trebui sa isi ia doua perechi de palme si sa i se arate imaginile acelea. Meciul nu mi-a placut, am vazut fotbalisti desculti ai FCU care se impiedica atunci cand trebuie sa suteze, am vazut frustrari, au auzit scandari triviale, dar am vazut un gol foarte frumos si o echipa fericita ca a luat trei puncte iar alta care nu a stiut sa piarda. Un portar al lui FCU care a vorbit ca un scriitor de carti si un antrenor care a vorbit ca mos Ion, oprit din aratul ogorului pentru a i se cere o parere.
Si petrolul a batut la fakeu. Se pregătesc pentru victorii fc arges, mioveni si u cluj
Acest comentariu a fost moderat deoarece continea limbaj vulgar sau jignitor.
Grecia a castigat un campionat european .
Vezi asta e problema. Nu verifici dar te exprimi. Ca si maestrul Croitoru…Eu incercam sa ii explic altui FCU-ist de ce Petrolul nu a facut amtifotbal. Cand nu iei galbene inseamna ca stii sa te aperi. Si e o calitate. Ma rog e greu sa pierzi si sa stii sa te comporti. Asta ar inseamna sa ai caracter. Culmea doar exaltati ca Mutu si Croitoru votbesc aiurea. Sa fie efectul trecerii pe la voi?
Antijoc,antifotbal înseamnă antigol..ori Petrolul a marcat și -a câștigat conttra Rapidului și a FCU Mititelu...restul sunt frustrările unora Ploieștenii ori să fie o nucă tare pentru toate echipele,mai vedem..
Ai si tu un caracter pe masura elucubratiilor varsate in comentariu. Auzi la el, analistul, Petrolul a terminat meciul fara cartonas. Nu am verificat sa vad daca e adevarat, dar am vazut meciul si e doar responsabilitatea lui Barsan. Un arbitru per rvers care are dialog cu jucatorii, intretine o atmosfera amicala, lasa jocul liber, iarta pe unii de cartonase, apoi te arde la prima faza la care se poate da cartonas daca esti jav vra de arbitru. Au fost 3 faze la care a lasat jocul barbatesc desi faulturile Petrolului erau clar de galben. Apoi sa trecem la faza cu 2 galbene pt ambii fundasi centrali ai Craiovei. Pai una a fost o lovitura usoara care putea fi trecuta cu vederea(la Duarte), apoi o intrare de joc a lui Papadopoulos. A dat 2 galbene in conditiile in care mai devreme a dat doar fault pt intrari intarziate sau din spate ale petrolistilor. Nu sunt adeptul jocului violent, dar nici domnisoare nu suntem. La fotbal feminin se joaca mai dur si nu se tavalesc jucatoarele ca sa impresioneze arbitrul si sa scoata un galben. La faza la care a dat fault la Asamoah, a avut 2 ocazii sa dea fault pt Craiova si nu a dat, avantajul nu s-a materializat pt ca Asamoah a avut nevoie sa intre cu minge in centru spre careul propriu de unde, dezechilibrat, nu a mai putut controla si s-a atins cu jucatorul Petrolului. Pai cum dai fault langa propriul careu cand jucatorul tocmai ce fusese dezechilibrat de o intrare a unui adversar?! Arbitraj tematic. Asta e explicatia.
Asa, si? Este interzis? In istoria fotbalului au fost pierdute finale importante, calificari, pariuri grele, din cauza unei echipe sau alteia ca au practicat un astfel de fotbal. A existat chiar un stil de a juca astfel de meci. Italia a castigat doua CM cu "catenacio" a lui Herrera. O alta echipa celebra a timpurilor noastre practica frecvent un astfel de fotbal. Chelsea Londra. In orice competitie, si nu doar fotbalistica exista astfel de tactici. In handbal; snooker; sah (mai ales); baschet; etc. Daca doresti iti fac o lista cu astfel de meciuri.
Asa, si? Este interzis? In istoria fotbalului au fost pierdute finale importante, calificari, pariuri grele, din cauza unei echipe sau alteia ca au practicat un astfel de fotbal. A existat chiar un stil de a juca astfel de meci. Italia a castigat doua CM cu "catenacio" a lui Herrera. O alta echipa celebra a timpurilor noastre practica frecvent un astfel de fotbal. Chelsea Londra. In orice competitie, si nu doar fotbalistica exista astfel de tactici. In handbal; snooker; sah (mai ales); baschet; etc. Daca doresti iti fac o lista cu astfel de meciuri.
Ai dreptate, Petrolul nu au tras deloc de timp. Cred ca ai văzut meciul pe “rapid”
Conectează-te la contul tău pentru a adăuga comentarii.