Alte știri din fotbal
GSP.ro, confirmat! A părăsit Dinamo și a fost prezentat de un club rival
0
Marius Baciu: „Franţa este o echipă care se apropie de ceea ce încercăm şi noi să jucăm”
6
Asemănare între echipamentele celor două mari rivale din Superligă
1
În plin scandal de pariuri, Damjan Djokovic a evoluat azi pentru CFR Cluj
2
Știri din fotbal internațional
Selecționerul Elveției: „Vreți să vă spun planul cu care am câștigat? Nu cred că vreți”
0
Alvaro Arbeloa a fost prezentat oficial de noul club
0
Egiptul a depus plângere la FIFA, după înfrângerea cu Argentina
0
Tabloul complet al sferturilor de finală ale Campionatului Mondial 2026 » Marea favorită la câștigarea trofeului
0
Lifestyle
La 85 de ani, fostul șef al Federației se iubește cu o artistă de 32 de ani: „Sunt respectată, mă simt fericită”
30
Gestul unui influencer american într-un hotel din Lacul Como a șocat Italia: „Gata, ajunge, e nebunie”
0
Fără milă » Cristiano Ronaldo, ținta meme-urilor după eliminarea Portugaliei de la Mondial
7
A luat pauză de la fotbal! Unde s-a refugiat cea mai sexy fană din Superliga: „Îți taie respirația!”
3
Starețul mănăstirii din Alba unde au ajuns 20 de vârstnici relocați din ...
Libertatea
Panică la marginea Capitalei: urs de 500 de kg văzut în Pădurea Snagov. ...
Adevărul
Arenă unică în România! Un bloc de locuințe este chiar în spatele Tribunei ...
GSP SPECIAL
Ucraina are o fereastră de 6-9 luni pentru a recupera teritoriile ocupate. ...
Libertatea
...:) ...''ce întâmplă cu Thiam și cu Macalou. Abia a început campionatul, deja odihnim jucătorii?''...:) ***
Acest comentariu a fost moderat deoarece continea limbaj vulgar sau jignitor.
A fost contact fara intensitate . Era mai aproape de SIMULARE decat de PENALTI. Nu inteleg cum unii oameni din fotbal dupa ce l-au facut Rege pe Hagi , acum vor sa-l faca Zeu ,desi el face numai prostii ...!!!
domnu ioanitoaia,daca ngezana il impingea pe kolic la fel era penalty sau nu?
Asa e cum spui. Faultul a fost afara, se da rosu si lovitura libera. Asa cum a dat. Inertia lui Cristea si Isfan nu e pune la calcul. Daca dadea penaly, era galben pentru Cristea. Singura varianta in care se da "penalty si rosu" este daca faultul e considerat comportare violenta, are loc in afara luptei pentru minge, sau e hent care opreste mingea in drum spre poarta.
***
Acest comentariu a fost moderat deoarece continea limbaj vulgar sau jignitor.
Nu sunt 100%, dar cred că în cazul în care faultul de ultim apărător e în afara careului se dă roșu. Dacă e în careu, se da penalty și galben. Nu roșu. Dar eu sunt un simplu chibrit, microbist. Cineva a cărui job e sa comenteze despre fotbal, cum e nea Ovi, ar trebui să știe clar lucrurile astea, pt că altfel riști sa cazi în derizoriu. Așadar, cum e?
Jalnic, patetic, ăsta se pretinde a fi guru presei românești... Oribil personaj, broscoiul... Are un bagaj lexical limitat, important e ca are" pretini " infractori câți vrei și încă atâția... Ce ordinar
O atitudine de cameleon, d-le director! Dorești să gândești obiectiv, dar masca de... „dinamovist vopsit ardelean” pălește în fața „echipei unei mari iubiri”, dragoste ce va cuprins în perioada de ucenicie de la „Flacăra” lui A. Păunescu și se amestecă cu... „glasul roților de tren” din „perioada vișinie” a unchiului Vanea., culminând cu starea de vomă viscerală... antibecalistă! Ahoe!
Eu stiu ca faultul se acorda, in cazul ținerii, din locul unde a inceput actiunea nu unde se finalizeaza, adica momentul in care se fluiera. Dar poate ma insel, nu ma contrazic eu cu Ioanitoaia, un Cristoiu a sportului!
In meciul dintre FCSB si Farul nu s-a acordat penalty la o faza similara - un fault care a avut contactul initial in afara careului, dar contactul principal si care a cauzat caderea fotbalistului de la Farul in careu. De acea data, toti presacii au sarit care mai de care sa ne spuna ca a fost corect asa, pentru ca se pune de unde incepe faultul. Acum, de unde schimbarea la 180 de grade? Sa intuim ca lista favoritilor comentatorilor de presa incepe cu FCSB, apoi se continua cu Farul, si apoi altii, iar judecatile se fac pe baza de simpatii? Sau in alt caz, de unde dubla masura?
Conectează-te la contul tău pentru a adăuga comentarii.