FOTBAL  »  Superliga  »  DINAMO

Ionel Augustin îi critică pe dinamovişti: "Este cea mai slabă echipă a lui Dinamo din istorie!"

Articol de GSP - Publicat duminica, 07 decembrie 2014 00:00 / Actualizat duminica, 07 decembrie 2014 18:02

Fostul jucător al dinamoviştilor crede că la Dinamo este nevoie de transferuri, pentru că actuala echipă a "cîinilor" este cea mai slabă din istorie şi este nevoie şi de un antrenor experimentat.

" Dinamo are nevoie de transferuri. Sînt multe mîini moarte acolo şi jucători care nu au ce căuta la club. Nu au agresivitate, nu au dorinţă de a juca şi lipsesc idolii din teren.

Nu trebuie să se mai facă experimente la Dinamo. E nevoie de un antrenor cu personalitate, cu experienţă şi care să se impună. Antrenorul trebuie să ştie ce să le ceară şi să scoată maxium de la ei. Aceasta este cea mai slabă echipă din istorie.

Echipa nici nu mai face pregătire bună, de vreo şapte ani. Ei fac doar miuţe şi alergări. E o mare diferenţă între Dinamo şi Steaua, la pregătire. Ei au toate facilităţile, fac antrenamente aşa cum se face în fotbalul mare", a declarat Ionel Augustin la DigiSport.

Citește și:
Jucătorul din naționala României căută echipă, dar acum se relaxează cu logodnica în Capri: „Undeva între mare și visele mele”
Stranieri
Jucătorul din naționala României căută echipă, dar acum se relaxează cu logodnica în Capri: „Undeva între mare și visele mele”
După transferul picat la FCSB, internaționalul român se pregătește de o nouă aventură: „Avem oferte și din România”
Liga 2
După transferul picat la FCSB, internaționalul român se pregătește de o nouă aventură: „Avem oferte și din România”
Ronaldo i-a „tăiat-o” reporterului când a fost întrebat de Messi
Campionatul Mondial de Fotbal 2026
Ronaldo i-a „tăiat-o” reporterului când a fost întrebat de Messi
Cum arată tabloul Campionatului Mondial după etapa 2 a grupelor: Portugalia - Spania și Germania - Franța?!
Campionatul Mondial de Fotbal 2026
Cum arată tabloul Campionatului Mondial după etapa 2 a grupelor: Portugalia - Spania și Germania - Franța?!
Schimbare la buletinul electronic după zeci de reclamații
Profit.ro
Schimbare la buletinul electronic după zeci de reclamații
Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport

Ai o informație? Scrie-ne pe [email protected]! Gazeta își protejează întotdeauna sursele.

Cristiano Ronaldo tocmai a stabilit recordul pe care Messi nu i-l poate lua » Cel puțin nu în 2026!

Gigi Becali s-a sucit la 180°, iar „11”-le FCSB-ului suferă o modificare fundamentală!


Comentarii (62)
bvd_magheru
bvd_magheru  •  08 Decembrie 2014, 01:33
Postat de unico_biancorossi pe 08 Decembrie 2014, 00:09

tu ai face bine sa taci dracu din gura. dupa 40 de infrangeri europene in 12 ani v-ati facut dracu de tot rasul europei. pe bune, chiar sunteti jenanti, va lasa lumea sa va duceti ca sa va stricati palmaresul si voi nu va prindeti..)) peste 4 zile veti mai adauga inca o giulea de palmaresul ala plin de infrangeri pe banda rulanta. numai anul asta v-au batut legumicultorii bulgarii, cat pe ce sa v-o dea crescatorii de magari portughezi si au ajuns pana si pescarii danezi sa v-o traga..))) ce sa mai vorbim despre ukrainieni, aia va dau de la 3 in sus, la orice ora. panaramelor..))

Asa e demagogule dar Dinamo nu mai ezista decit cu numele . Deocamdata exista alte cluburi in afara stelei precum cfr, petrolul , astra , tg mures, csu . Si daca se intimpla o minune si plous cu bani in stefan cel mare va fi greu sa mai revina la ceea ce a fost .

unico_biancorossi
unico_biancorossi  •  08 Decembrie 2014, 00:09
Postat de xhthu pe 07 Decembrie 2014, 16:50

istorie antica? nu ma enerva ca odata scot knattspyrnuflelagu si-ti dau cu el peste bot :))))))))))

tu ai face bine sa taci dracu din gura. dupa 40 de infrangeri europene in 12 ani v-ati facut dracu de tot rasul europei. pe bune, chiar sunteti jenanti, va lasa lumea sa va duceti ca sa va stricati palmaresul si voi nu va prindeti..)) peste 4 zile veti mai adauga inca o giulea de palmaresul ala plin de infrangeri pe banda rulanta. numai anul asta v-au batut legumicultorii bulgarii, cat pe ce sa v-o dea crescatorii de magari portughezi si au ajuns pana si pescarii danezi sa v-o traga..))) ce sa mai vorbim despre ukrainieni, aia va dau de la 3 in sus, la orice ora. panaramelor..))

robert1205
robert1205  •  07 Decembrie 2014, 21:38

Are dreptate Augustin.

Vezi toate comentariile (62)
Comentează