Alte știri din fotbal
Căpitanul Cîrjan dezvăluie ce a vorbit cu „fratele Boa”, care vrea să plece de la Dinamo
0
Cătălin Cîrjan, despre noul contract la Dinamo și meciul contra Craiovei: „Chiar vorbeam în vestiar...”
0
CFR Cluj, reacție dură după scandalul din derby-ul cu „U”: „Profesionistul Cristiano Bergodi, nu membrul de galerie”
4
Iată imaginile ascunse care au declanșat furia lui Bergodi! Președintele lui U Cluj: „Injurii și gesturi josnice! Nu reziliem contractul lui Cristiano” + Ironic despre Pancu: ”BD la munte și la mare”
0
Știri din fotbal internațional
Răzvan Lucescu ratează duelul cu Ionuț Radu » Motivul deciziei
0
O casă de pariuri n-are nicio îndoială. Cine a mizat pe Arsenal poată să-și ridice bani!
0
Jocurile Olimpice de Iarnă au reacționat după accidentarea teribilă a lui Lindsey Vonn
0
Verdict! Liverpool trebuie să-i plătească lui Chelsea pentru un supertalent
0
Lifestyle
I-au prins! Kim Kardashian se iubește cu unul dintre cei mai cunoscuți sportivi din lume
8
Fotomodelul care a câștigat 290.000 de euro doar urmărind meciurile de la Australian Open!
2
„Noua Diletta Leotta” » Tania a atras toate privirile cu o apariție îndrăzneață la TV: „Ești uimitoare!”
1
Simona Țăranu, pictorial în Caraibe: „Iubitul tău e cel mai norocos om de pe pământ” » Ce loc a evitat
13
După ce a mers la sală în Oradea, un american spune că România e mai ...
Libertatea
Rezerviști inapți, mobilizați anul trecut. Cum a fost modificată legislația
Adevărul
Ce poveste! Călugărița care dirija traficul în Italia e româncă și a jucat ...
GSP SPECIAL
Un bărbat din Constanța și-a vândut BMW-ul X6 în Ilfov și l-a furat apoi cu ...
Libertatea
cu voi in tur cu steluta a facut figuratie pe teren U... dar nu era ganea antrenor ,era prodanca presedinte .. iti e rusine sa zici ?!?
Sibiul oficial nu mai exista.
Pai da ba ce sa caute.....pai daca au ingropat Craiova, Timisoara......trebuie sa vina ARADUL, SIBIUL !!! Dar cu asa conducatori, gen mitica si sandu ce vrei?
Sa fim seriosi? Adevarul este la mijloc. Sunt echipe care-si taraie zilele prin fotbalul romanesc. N-au bani, n-au management, n-au sustinere. Ce sa caute in Liga I echipe neplatite cu lunile sau anii, fara suporteri, fara baza materiala, fara viitor. La noi sunt date licente la inceputul campionatului doar pentru a sustine anumite structuri sau oameni in fotbal. Nu intereseaza bugetul pe un an, sau profitul clubului, sau cheltuielile...Mitica sa traiasca si Sandu sa-l aprobe. Sau invers. Oamenii astia au ramas in urma si n-au schimbat nimic de atatia ani. La vremuri noi, trebuie oameni noi!
bai idiotule daca nu ai habar la ce mai comentezi ? Firati ai drq de ciobani il pupati toti in c*r pe mizeria aia care umbla cu valiza.
Ca o adaugare la cele spuse mai jos: Echipele sunt sarace, nu isi permit sa se deplaseze, sa dea bonusuri pentru victorii, sa plateasca salarii... planeta se scufunda si patronii tin de gatul lor aceste echipe doar pentru alte afaceri personale ori promoveaza pentru a vinde jucatorii vedeta si apoi retrogradeaza. Numarul echipelor nu tine nici de bogatie, in cazul acesta Elvetia ar fi trebuit sa aiba 50 de echipe in prima liga. Cu cat liga este mai mica cu atat raportul de forte este mai echilibrat, am putea vedea fotbal de calitate si nu meciuri de genul Da-mi la Maciuca - Sageata Navodari. Dupa umila mea parare, o liga A de 14 echipe este ideala iar liga B sa fie una singura de 20.
nu am simpatie pentru becali dar ii amintesc cetateanului de etnie rroma(GANEA) ca ...Ucluj a facut cateva BLATURI ORDINARE (cel de la galati este strigator la cer!!!)si ...ar face bine ca sa ...TACA!!!!
Jiji e prost ...se stie ...
ma bucur ca spui asta\ daca nu realizezi conditiile de licentiere nu meriti sa joci ar fi anormal sa se intample altfel nu tine nimic aici cu traditia si alte aberatii rostite de Ganea in conferinta de presa - cred ca a spus asta datorita frustrarii acumulate datorita rezultatelor bune obtinute oricum ... cam are dreptate in ceea ce il priveste pe jiji
In acest moment nu are legatura cu Behaila sau Ganea. Nu te raporta la numarul de locuitori pentru ca este irelevant. Pai tu te raportezi cu Germania care are acelasi numar de echipa in Bundesliga cum avem noi in Liga 1? Pai Germania are de 4 ori mai mare populatia decat o avem noi! Aici discutam despre echipele de pluton sau care promoveaza an de an numai ca sa pice inapoi in B. Asta pentru ca nu exista o putere financiara suficienta pentru a tine un club deasupra liniei plutirii. Este mult mai bine sa avem 14 echipe sau chiar 12 si sa folosim sistemul play-off.
Conectează-te la contul tău pentru a adăuga comentarii.