FOTBAL  »  Superliga  »  ALEXANDRU IONIŢĂ

Ioniţă îşi confirmă impresarul: "Respect Steaua, dar nu voi juca niciodată acolo"

Articol de GSP - Publicat joi, 17 februarie 2011 00:00 / Actualizat joi, 17 februarie 2011 21:25

După ce impresarul lui Alexandru Ioniţă, Traian Gherghişan, a declarat că fotbalistul nu va ajunge la Steaua, jucătorul a confirmat acest lucru.

Fostul jucător al Rapidului spune că nu poate juca la clubul din Ghencea din respect pentru fanii giuleşteni şi că obiectivul lui este să rămînă la Koln şi să confirme la formaţia din Bundesliga.

"Respect Steaua, dar din recunoştinţă pentru clubul Rapid şi pentru fanii giuleşteni, care mereu m-au susţinut şi mi-au fost alături, nu pot juca în Ghencea. În Bucureşti voi evolua doar la Rapid, niciodată la o rivală.

Acum, pentru mine, prima opţiune e sa rămîn la Koln, vreau sa demonstrez ca merit să joc în Bundesliga şi să-i recompensez pe toţi cei care au avut încredere în mine. Eu nu ştiu să se fi negociat ceva cu Steaua, cu mine nu a vorbit nimeni. Nu ştiu de unde a apărut acest zvon", a declarat Ioniţă pentru gsp.ro.

Alexandru Ioniţă s-a transferat la finalul sezonului trecut la Koln, în schimbul sumei de 2.5 milioane de euro. În acest sezon, fostul rapidist a jucat numai 7 meciuri în tricoul "ţapilor", fără să marcheze vreun gol.

10 goluri a marcat Ioniţă în sezonul 2009-2010 pentru Rapid, în cele 27 de meciuri în care a jucat

După ce impresarul lui Alexandru Ioniţă, Traian Gherghişan, a declarat că fotbalistul nu va ajunge la Steaua, jucătorul a confirmat acest lucru.

Fostul jucător al Rapidului spune că nu poate juca la clubul din Ghencea din respect pentru fanii giuleşteni şi că obiectivul lui este să rămînă la Koln şi să confirme la formaţia din Bundesliga.

"Respect Steaua, dar din recunoştinţă pentru clubul Rapid şi pentru fanii giuleşteni, care mereu m-au susţinut şi mi-au fost alături, nu pot juca în Ghencea. În Bucureşti voi evolua doar la Rapid, niciodată la o rivală.

Acum, pentru mine, prima opţiune e sa rămîn la Koln, vreau sa demonstrez ca merit să joc în Bundesliga şi să-i recompensez pe toţi cei care au avut încredere în mine. Eu nu ştiu să se fi negociat ceva cu Steaua, cu mine nu a vorbit nimeni. Nu ştiu de unde a apărut acest zvon", a declarat Ioniţă pentru gsp.ro.

Alexandru Ioniţă s-a transferat la finalul sezonului trecut la Koln, în schimbul sumei de 2.5 milioane de euro. În acest sezon, fostul rapidist a jucat numai 7 meciuri în tricoul "ţapilor", fără să marcheze vreun gol.

10 goluri a marcat Ioniţă în sezonul 2009-2010 pentru Rapid, în cele 27 de meciuri în care a jucat

Citește și:
FCSB l-a cedat în Superliga pe fotbalistul de 900.000 de euro: „Ne-am înțeles”
Superliga
FCSB l-a cedat în Superliga pe fotbalistul de 900.000 de euro: „Ne-am înțeles”
BeIRANvand, invincibil! „Dracii” s-au lovit de un zid, iar calculele grupei G se complică
Campionatul Mondial de Fotbal 2026
BeIRANvand, invincibil! „Dracii” s-au lovit de un zid, iar calculele grupei G se complică
Diana Munteanu a pus un pariu de cotă 17 la Cupa Mondială: „Promit să fac asta la TV, dacă nu trece de grupe!”
Campionatul Mondial de Fotbal 2026
Diana Munteanu a pus un pariu de cotă 17 la Cupa Mondială: „Promit să fac asta la TV, dacă nu trece de grupe!”
A plecat Răzvan, dar putem avea un antrenor român și în noul sezon din Grecia: „Ofertă foarte bună”
Campionate
A plecat Răzvan, dar putem avea un antrenor român și în noul sezon din Grecia: „Ofertă foarte bună”
România frânează Hornbach
Profit.ro
România frânează Hornbach
Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport

Ai o informație? Scrie-ne pe [email protected]! Gazeta își protejează întotdeauna sursele.

FABULOS » De la România - Argentina, în 1994, nu s-a mai întâmplat așa ceva la un Mondial

Elveția - Bosnia, în istoria Cupei Mondiale » Așa ceva nu s-a văzut în 96 de ani


Comentarii (4)
crystyanbet
crystyanbet  •  17 Februarie 2011, 22:52

un rapidist adevarat!respect!bafta Ionita,va veni si pt tine zile mai frumoase la Koln

vioguevara
vioguevara  •  17 Februarie 2011, 21:44

Respect Alex! Te vom iubi si respecta mereu.Mult succes in continuare.

cismasuciprian
cismasuciprian  •  17 Februarie 2011, 21:36

asa e....daor beeee pe canalele astea de sport...dar voi nu stiti un lucru...ca becali a dat bani pt a cumpara gsp si digi drepturile tv..dar na.....

Vezi toate comentariile (4)
Comentează