Redacția GSP și echipa de investigații te invită să sprijini jurnalismul apăsând butonul DA!

Publicitatea pe net este vitală ca să putem produce în continuare investigațiile, știrile despre sport și faptele pe care le regăsești zilnic aici. Așa că avem nevoie de acceptul tău ca să-ți oferim, în continuare, jurnalism independent, în timp real și verificat.

Redacția GSP și partenerii noștri utilizează tehnologii precum cookies, profilare și prelucrare automata a datelor, pentru a personaliza către tine articolele și reclamele. Prin acceptarea cookie-urilor, ne ajuți să utilizam această tehnologie pe site și să ne finanțăm ziariștii. Ai posibilitatea să iei oricând altă decizie, printr-o simplă revenire pe site. Pentru detalii, te rugăm să citești Documentul de informare a utilizatorilor despre prezenta cookie-urilor pe site și Termenii de utilizare.

DA, AM ÎNȚELES

Liga 1

Ionuț Lupescu, acuzat de tentativă de blat și de șantaj pe vremea când lucra la FRF. “Mi-a cerut să-i dau meciul lui Anghelache. Am refuzat și m-a suspendat din fotbal”

« Înapoi la articol

Comentarii (47) Adaugă comentariu

Sorin Dreyer  •  17 Aprilie 2018, 11:18

***

Bucalete Gheorghe  •  17 Aprilie 2018, 09:58

Este normal ca securistii sa atace, nu este de mirare. M-as fi mirat daca nu era asa!

Simi Bidilean  •  17 Aprilie 2018, 05:02

Postat de stelistul1 pe 17 Aprilie 2018, 00:59

Crescut la scoala lui Anghelache si Lucescu, Lupescu nu are cum sa fie "curat". Nu am dovezi, dar suna plauziblil ceea ce spune domnul din articol. Sa ne amintim ca Lupscu a facut parte din lotul acela a lui Dinamo in care pana si jucatorii proprii intrebau, "nea Mirceo, da' noi cand mai jucam pe bune, sa vedem si noi ce valoare avem?"

INCREDIBIL CATE CARTITE COMENTEAZA DOAR DIN AUZITE FARA SA SE DOCUMENTEZE . SINT SURPRINS CA DOAR DINAMOVISTI SANT CONTRA LUI LUPESCU ..

khal_37  •  17 Aprilie 2018, 01:50

Postat de absolude pe 17 Aprilie 2018, 01:36

Hahaha, cum sa fie plauzibil cand o schimba in fiecare luna? ***n *** ***. Ce legstura au aberatiile tale despre Lupescu cu situatia de acum? Asa, si legendele de ghencea au fost niste ratati in strainatate, care castigau cu gol in minutul 99, marcator Valentin Ceausescu.

La 10 ani distanță, Valeriu Răchită antrenează la Sportul Snagov, echipă prezidată de afaceristul Gabriel Oprea, un apropiat al lui Ionuț Lupescu...gabriel opre, generalul izmanar, cel care a asigurat sponsorizarea pch pe termen nelimitat lrin contract cu statul. Anghelache, cel mai mare securist in viata impreuna cu prietenul si asociatul sau mircea lucescu....la vremuri noi, tot ei.

absolude  •  17 Aprilie 2018, 01:36

Postat de stelistul1 pe 17 Aprilie 2018, 00:59

Crescut la scoala lui Anghelache si Lucescu, Lupescu nu are cum sa fie "curat". Nu am dovezi, dar suna plauziblil ceea ce spune domnul din articol. Sa ne amintim ca Lupscu a facut parte din lotul acela a lui Dinamo in care pana si jucatorii proprii intrebau, "nea Mirceo, da' noi cand mai jucam pe bune, sa vedem si noi ce valoare avem?"

Hahaha, cum sa fie plauzibil cand o schimba in fiecare luna? ***n *** ***. Ce legstura au aberatiile tale despre Lupescu cu situatia de acum? Asa, si legendele de ghencea au fost niste ratati in strainatate, care castigau cu gol in minutul 99, marcator Valentin Ceausescu.

stelistul1  •  17 Aprilie 2018, 00:59

Crescut la scoala lui Anghelache si Lucescu, Lupescu nu are cum sa fie "curat". Nu am dovezi, dar suna plauziblil ceea ce spune domnul din articol. Sa ne amintim ca Lupscu a facut parte din lotul acela a lui Dinamo in care pana si jucatorii proprii intrebau, "nea Mirceo, da' noi cand mai jucam pe bune, sa vedem si noi ce valoare avem?"

craiovenis  •  17 Aprilie 2018, 00:54

Ce texte are acest Teodorescu...S-a trezit cam tarziu! Iar Lupescu , daca s- facut frate cu condamnatul Dragnea si cu nebadoiasa Firea, o sa avem un fotbal ca la Primarie!

daniulian  •  16 Aprilie 2018, 22:52

Ba fratilor,hai sa numai mergem noi pe stadion,il dam in masa de fotbal ca si asa e infect.oricine vine praful se alege.Burleanu este incalificabil,o faptura gretoasa,Lupescu din cate sau spus "precis e nevinovat si vor sa il incalze" ,sa scolit la UEFA,e si mai baiat decat atunci cand era in federatie.pe Marcel Puscas nu-l cunosc dar parca nici nu as vrea.cel mai indicat este Sorin Raducanu care a spus ca va rade pana la temelii fotbalul romanesc,ceea ce nu este o idee rea.Dar pacat,iau dat sah-mat guzanii

vladutz13  •  16 Aprilie 2018, 21:16

Nu stiu ce este adevarat in treaba asta, o groaza de figuri in fotbalul nostru. Doar de un lucru insa cred ca putem sa fim toti siguri: Anghelache este un urias BLATIST!! uite ca pana si Rachita confirma magariile... si totusi Negoita l-a adus mare boss la Dinamo. Nu tin minte vreun protest serios al galeriei impotriva acestui cancer al fotbalului nostru

joze_maurinio  •  16 Aprilie 2018, 21:11

***, ***! Sa nu ***! La fel, sa nu uitam ca exact acelasi scenariu s-a intamplat inainte de alegerile din 2014 cand inca nu se stia de arestari! Atunci, Sandu Boc il acuza de acelasi lucru pe Gica Popescu! Dar exact acelasi scenariu! Pentru ca aici poti sa acuzi pe cineva de crima fara sa trebuiasca sa aduci proba si atunci poti si condamna! Nene Stucanele, daca nu iti dai seamna ca esti manipulat inseamna ca esti antonimul lui "destept", adica foarte, foarte antonim! Faptul ca acuzatorul asta isi aduce aminte chiar acum, cu 3 zile inainte de alegeri nu spune nimic, la fel cum si faptul ca Burleanu s-a trezit sa caute in arhive acte despre vechea conducere a Federatiei tot cu o luna inainte de alegeri, neavand timp in 4 ani sa faca asta! NU, nu nene, nu il credem pe nenea asta, nu pentru ca Lupescu ar fi curat, ba dimpotriva, este pe aceeasi linie cu Burleanu, dar nu acceptam manipularile unor oameni cu nivel de inteligenta al *** lui Becali, *** Apropo, nu il mai numiti pe Becaliot "CIOBAN", jigniti ciobanii adevarati care stiu meserie, spre deosebire de Luceafaul Luminii care nu stie absolut nimic!

«

1

2 3 4

...

5 »
«

»