FOTBAL  »  Superliga  »  CFR CLUJ - VOINŢA SIBIU 2-1

Iuliu Mureşan: "E o alianţă împotriva CFR-ului, dar Dumnezeu vrea să luăm titlul"

Articol de GSP - Publicat vineri, 11 mai 2012 00:00 / Actualizat vineri, 11 mai 2012 23:42

Iuliu Mureşan, preşedintele celor de la CFR Cluj, a vorbit despre victoria obţinută de echipa sa cu Voinţa, scor 2-1.

"Se pare că Dumnezeu ţine cu noi şi vrea să luăm campionatul. Am cîştigat cu noroc, dar importante sînt cele trei puncte. A fost o tensiune incredibilă după meciul cu U Cluj.

E o victorie muncită, frumoasă, obţinută la ultima fază a partidei. Eu sper pînă în ultima secundă, am obţinut cîteva victorii importante în acest retur în ultimele minute", a spus Iuliu Mureşan la Fanatik Show, la DigiSport 1.

"E o alianţă împotriva noastră"
Acesta a vorbit şi despre rejucarea meciului cu U Cluj: "Am auzit că vor să jucăm marţi, joi şi sîmbătă. E o alianţă împotriva noastră. Meciul cu U Cluj n-ar trebui să se joace.

E o decizie în dispreţul regulamentului. Aşa au vrut unii, o să se rejoace, vom cîştiga şi vom lua campionatul. Vom face recurs, dar îl facem degeaba".