FOTBAL  »  Superliga  »  POLI IAŞI - STEAUA 0-2

Janos Szekely: "Am şi uitat acest meci, acum ne gîndim la Fener"

Articol de GSP - Publicat duminica, 18 octombrie 2009 00:00

Marcatorul celui de-al doilea gol al Stelei în meciul cu Poli Iaşi, Janos Szekely spune că nu vrea să se mai gîndească la partida din "Copou" şi vrea să se concentreze la meciul din Europa League, cu Fenerbahce.

"Iată că mai şi cîştigăm. Ăsta e obiectivul nostru, să ne impunem în fiecare meci. Am şi uitat meciul acesta şi ne pregătim de partida cu Fener, pentru că vrem să mergem mai departe şi în Europa League.

Le mulţumim suporterilor pentru că au venit la acest meci
şi sperăm să îi vedem şi la următoarea partidă pentru a ne încuraja. Avem nevoie de ei!", a spus Janos Szekely la finalul meciului.

Steaua s-a impus cu scorul de 2-0 în meciul din deplasare cu Poli Iaşi. Cele două reuşite au fost semnate de Dayro Moreno şi Janos Szekely, în minutele de final ale partidei.