FOTBAL  »  Superliga  »  DINAMO

EXCLUSIV Dinamo, decizie drastică în cazul lui Homawoo » Ce urmează pentru fundașul ofertat de Gaziantep

Josue Homawoo
Josue Homawoo

Articol de , - Publicat miercuri, 15 ianuarie 2025 14:04 / Actualizat miercuri, 15 ianuarie 2025 16:19

Josue Homawoo (27 de ani), fundașul central de la Dinamoa rămas în tribune la ultimul meci amical din Antalya, iar situația lui pare una complicată în acest moment, după ce a intrat în ultimele 6 luni de contract. Fotbalistul nu dorește să prelungească contractul, iar oficialii din „Ștefan cel Mare” au decis să nu mai mizeze pe serviciile lui până în vară.

Homawoo ajunge în vară la finalul înțelegerii cu Dinamo, iar GSP.ro a scris încă de acum câteva zile faptul că au apărut probleme privind prelungirea contractului, motiv pentru care jucătorul pare să aibă zilele numărate la echipa lui Zeljko Kopic.

Patrick Olsen a tras linia, după 4 luni la Dinamo: „Dacă va fi să schimb clubul...”
Dinamo
Patrick Olsen a tras linia, după 4 luni la Dinamo: „Dacă va fi să schimb clubul...”

Fotbalistul continuă să se antreneze cu echipa, dar nu a semnat încă prelungirea. Ba mai mult, nu dă deocamdată niciun semnal că și-ar dori să prelungească contractul, ceea ce face ca situația lui să devină și mai complicată.

Josue Homawoo nu va mai fi folosit de Kopic la Dinamo. Dorit de Gaziantep

În contextul în care acesta refuză să își pună semnătura pe un nou contract cu Dinamo, oficialii echipei au luat decizia să nu mai mizeze pe serviciile sale pentru o perioadă nedeterminată,potrivit surselor GSP.ro.

Lucrurile par destul de clare și doar o decizie din partea fotbalistului privind prelungirea ar putea schimba datele problemei.

Pe numele lui a venit deja o primă ofertă de la Gaziantep, care ar fi dispusă să dea 100.000 de euro pentru a-l transfera chiar acum, potrivit digisport.ro.

Turcii ar fi însă și mai mulțumiți să nu plătească nimic în schimbul lui, având în vedere că acesta a intrat în ultimele 6 luni de contract, și să achite doar un bonus la semnătură jucătorului, potrivit informațiilor GSP.ro. Dinamo nu este însă de acord și rămâne de văzut cum vor continua negocierile în perioada următoare.

La rândul lui, Homawoo, intrat în ultimele luni de contract, vrea să plece gratis acum, dar Dinamo nici nu vrea să audă de această variantă.

În actuala ediție de campionat, Homawoo a fost unul dintre oamenii de bază din echipa lui Zeljko Kopic, adunând 18 partide, 17 în Superliga și una în Cupa României, reușind un gol.

800.000 de euroeste cota de piață a lui Homawoo, potrivit site-ului de specialitate Transfermarkt

Clasamentul actualizat în Superliga

Citește și:
E „în probe” la FCSB: OUT dacă nu-și revine în următoarele 8 meciuri!
Superliga
E „în probe” la FCSB: OUT dacă nu-și revine în următoarele 8 meciuri!
Dezvăluire-ȘOC » Gigi Becali, TRĂDAT de vărul său: „L-am iubit ca pe un frate, dar din cauza lui ...”
Superliga
Dezvăluire-ȘOC » Gigi Becali, TRĂDAT de vărul său: „L-am iubit ca pe un frate, dar din cauza lui ...”
Cât cere Dinamo pentru „perla” Cîrjan: „Am avut o discuție internă” + „A venit cineva pentru Musi de curând”
Superliga
Cât cere Dinamo pentru „perla” Cîrjan: „Am avut o discuție internă” + „A venit cineva pentru Musi de curând”
Prinde contur » Imagini la zi cu primul stadion din România care se va inaugura în 2026
Liga 3
Prinde contur » Imagini la zi cu primul stadion din România care se va inaugura în 2026
SURPRIZĂ România va depăși la autostrăzi Elveția, Suedia, Ungaria, Polonia
Profit.ro
SURPRIZĂ România va depăși la autostrăzi Elveția, Suedia, Ungaria, Polonia
Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport

„Nu vă spun când mor, dar am alarma programată” » Povestea zguduitoare a unei campioane cu 5 Jocuri Olimpice în palmares, aflată pe moarte: „Mi-am «hackerit» creierul, ca să lupt cu cancerul”

În timp ce Trump posta imagini cu Maduro, în Venezuela se făcea anunțul care poate duce la scenariul din 2003


Comentarii (20)
Caruta_cu_Paiate
Caruta_cu_Paiate  •  16 Ianuarie 2025, 07:48
Postat de creeperno534 pe 15 Ianuarie 2025, 22:41

Sa se duca in vara la Avantul Prabusirea

Se duce in Turcia.

creeperno534
creeperno534  •  15 Ianuarie 2025, 22:41

Sa se duca in vara la Avantul Prabusirea

apoklyps3
apoklyps3  •  15 Ianuarie 2025, 21:21
Postat de dinamo_forever_77 pe 15 Ianuarie 2025, 19:24

Ce sa mai faci cu Bani? Este de atata timp la DINAMO. A avut atatea oportunitati sa erupa....si? Nimic! Uita-te la Politic si uita-te la Bani. DIferenta mare de valoare. Degeaba esti crescut la noi, daca nu dai si "lapte". Capisce?!?!? Daca ma insel sau s-a inselat Nicolescu...ramane de vazut. Dar eu zic sa mergi pe mana lui Nicolescu. Il mai ti minte pe Rici....mereu pus pe harta, mereu nedreptatit. Unde joaca? Si exemple sunt multiple. Asadar imi pare rau de Bani, ca este crescut la noi in curte....dar degeaba. Nu poti tine un loc ocupat cu un tanar care nu poate/ nu vrea sa mai creasca.

***

Acest comentariu a fost moderat deoarece continea limbaj vulgar sau jignitor.

Vezi toate comentariile (20)
Comentează