FOTBAL  »  Superliga  »  STEAUA - POLI TIMIŞOARA, SÎMBĂTĂ, ORA 21:00, LIVE VIDEO PE ANTENA 1 ŞI TEXT PE GSP.RO

Lăcătuş: "Am vorbit cu Gigi în urmă cu două zile şi mi-a zis că eu mi-am îndeplinit obiectivele la Steaua!"

Articol de GSP - Publicat joi, 13 noiembrie 2008 00:00

Marius Lăcătuş, fostul tehnician al Stelei, a declarat în această seară că nu se consideră singurul responsabil pentru clasarea modesta a "roş-albaştrilor" în Liga 1, spunînd că Gigi Becali a fost satisfăcut de activitatea "Fiarei" pe banca tehnică a echipei din Ghencea.

"De peste tot de unde am plecat, de la echipele la care am antrenat, n-am vorbit de rău locurile în care am mîncat o pîine. Am vorbit cu Gigi cu două zile în urmă şi mi-a zis că nu e nici o problemă, că mi-am îndeplinit obiectivul prin calificarea în grupele Ligii Campionilor.

Am venit la Steaua, mi-am asumat un risc, am început să lucrez cu jucătorii şi cu secunzii şi am încercat să facem ceva bun. Mă deranjează că şi la două săptămîni după plecarea mea se bate monedă pe faptul că din cauza mea şi a lui Adrian Ilie este Steaua în situaţia actuală. Rezultate confirmă faptul că am colaborat foarte bine cu Adi Ilie în Ghencea" a spus Lăcătuş la B1. :X Vezi ce a declarat Lăcătuş la plecarea de la Steaua

Acesta a adăugat:
"Am vorbit cu Nicolae Dică de mai multe ori de cînd a plecat la Catania şi mi-a spus că a fost un prost că nu m-a ascultat şi a părăsit Steaua. Şi-a dorit foarte mult să activeze la o echipă în străinătate, dar acum regretă pasul facut. 

Eu am avut o relaţie bună cu jucătorii, să vă zică oricare dintre ei dacă a luat vreo amendă cît am fost eu antrenor! Ovidiu Petre m-a şi sunat cînd soţia sa a născut"
a încheiat Lăcătuş.

Marius Lăcătuş, fostul tehnician al Stelei, a declarat în această seară că nu se consideră singurul responsabil pentru clasarea modesta a "roş-albaştrilor" în Liga 1, spunînd că Gigi Becali a fost satisfăcut de activitatea "Fiarei" pe banca tehnică a echipei din Ghencea.

"De peste tot de unde am plecat, de la echipele la care am antrenat, n-am vorbit de rău locurile în care am mîncat o pîine. Am vorbit cu Gigi cu două zile în urmă şi mi-a zis că nu e nici o problemă, că mi-am îndeplinit obiectivul prin calificarea în grupele Ligii Campionilor.

Am venit la Steaua, mi-am asumat un risc, am început să lucrez cu jucătorii şi cu secunzii şi am încercat să facem ceva bun. Mă deranjează că şi la două săptămîni după plecarea mea se bate monedă pe faptul că din cauza mea şi a lui Adrian Ilie este Steaua în situaţia actuală. Rezultate confirmă faptul că am colaborat foarte bine cu Adi Ilie în Ghencea" a spus Lăcătuş la B1. :X Vezi ce a declarat Lăcătuş la plecarea de la Steaua

Acesta a adăugat:
"Am vorbit cu Nicolae Dică de mai multe ori de cînd a plecat la Catania şi mi-a spus că a fost un prost că nu m-a ascultat şi a părăsit Steaua. Şi-a dorit foarte mult să activeze la o echipă în străinătate, dar acum regretă pasul facut. 

Eu am avut o relaţie bună cu jucătorii, să vă zică oricare dintre ei dacă a luat vreo amendă cît am fost eu antrenor! Ovidiu Petre m-a şi sunat cînd soţia sa a născut" a încheiat Lăcătuş.

Citește și:
Carmen Negoiță, complet goală la 43 de ani. „Nu trebuie să ne rușinăm de corpul nostru”
Liga 2
Carmen Negoiță, complet goală la 43 de ani. „Nu trebuie să ne rușinăm de corpul nostru”
Ziua „Z”! Merge la Palat pentru negocierile decisive chiar de ziua lui Gigi Becali: „A ajuns în țară”
Superliga
Ziua „Z”! Merge la Palat pentru negocierile decisive chiar de ziua lui Gigi Becali: „A ajuns în țară”
Elias Charalambous, prezentat oficial la noua echipă
Campionate
Elias Charalambous, prezentat oficial la noua echipă
Elveția le-a dat planurile peste cap gazdelor » Canada, „expulzată” de acasă în „16-imi”
Campionatul Mondial de Fotbal 2026
Elveția le-a dat planurile peste cap gazdelor » Canada, „expulzată” de acasă în „16-imi”
Schimbare la buletinul electronic după zeci de reclamații
Profit.ro
Schimbare la buletinul electronic după zeci de reclamații
Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport

Ai o informație? Scrie-ne pe [email protected]! Gazeta își protejează întotdeauna sursele.

Cristiano Ronaldo tocmai a stabilit recordul pe care Messi nu i-l poate lua » Cel puțin nu în 2026!

Gigi Becali s-a sucit la 180°, iar „11”-le FCSB-ului suferă o modificare fundamentală!


Comentarii (9)
 •  14 Noiembrie 2008, 01:35

Ce naiba injurati omul,mai ales daca va dati mari stelisti.Sigur o sa-l regretati peste un an,fiindca la felul in care Dorinel al vostru gandeste jocul,nu cred ca va prinde CL.Cu LACATUS ,Steaua juca mult mai bine si mai frumos.Dorinel pe unde a fost a primit cate un sut in fund.Neamtu de Munteanu se uita numai dupa bani.Iar voi asa zisi suporteri stelisti,ar trebui sa aveti macar respect pentru simbolul echipei pe care pretindeti ca o iubiti.Parca a-ti fi niste javre platite de Becali.

 •  13 Noiembrie 2008, 23:42

Intradevar LACATUS este simbolul Stelei si va fi mereu respectat pentru asta, dar ca antrenor inca nu are valoarea necesara de a antrena aceasta echipa. Oricum la Steaua nu se poate lucra cu Gigi, dar nici cu actualii jucatori pentru ca multi pur si simplu nu au valoare. TOT RESPECTUL PENTRU LACATUS SI ADI ILIE deoarece ei SUNT STELISTI ADEVARATI si sunt ferm convins ca fiecare esec al echipei ii afecta in mod direct si pe ei deoarece au pu suflet prentru echipa asta nu ca alti mercenari!!!

 •  13 Noiembrie 2008, 21:37

Lacatus esti penibil ce vrei sa vi inapoi deabia am asteptat sa scapam de tine,duceai echipa vertiginos in jos si altii acuma sa repare dupa tine au ajuns jucatorii sa nu aibe incredere in sine insasi.

Vezi toate comentariile (9)
Comentează