Alte știri din fotbal
Corvinul transferă de la UTA Arad » A treia achiziție a verii
0
Nuno Campos, noul antrenor al lui Dinamo, a numit echipa care „poate învinge pe oricine”
0
Rapid forțează transferul! Pancu îl vrea neapărat: „Nu ascund, am discutat cu el”
0
Oprița solicită o clauză specială pentru a rămâne la Steaua: „Aș fi vrut să merg acolo”
3
Știri din fotbal internațional
Orașul se scufundă, Azteca rezistă! Sunt zone din Ciudad de México unde nivelul scade anual cu aproape jumătate de metru
0
FIFA i-a cerut naționalei de la Cupa Mondială să își schimbe echipamentul
0
„Te opreau la semafor cu pistolul” » Ce amintiri are Miodrag Belodedici din Mexic: „Am văzut negru în fața ochilor”
0
Alt obstacol pentru Radu Drăgușin » Tottenham e pregătită să achite clauza pentru un star din Serie A
0
Lifestyle
Tacos, condimente și... „grăsuțe” umplute cu șorici crocant » „Street food” altfel în Ciudad de Mexico
3
Noua Dacia Striker, surprinsă în premieră pe străzile din București » Reacțiile sunt împărțite
4
Au ales cele mai sexy 11 partenere de fotbaliști care vor merge în America
2
Ce poți face în Mexic cu „incredibila” sumă de 1,3 lei? » Surpriză totală la aterizare, după ce am călătorit în avion cu naționala Tunisiei!
11
Eugen Tomac este gata să schimbe miniștrii pentru ca Guvernul să fie votat ...
Libertatea
Ce spun românii despre sistemul care împiedică șoferii băuți să pornească ...
Adevărul
Avem LISTA COMPLETĂ de premieri olimpice, ținută doi ani la secret de COSR ...
GSP SPECIAL
Comandanții Armatei Române le cer judecătorilor o protecție suplimentară a ...
Libertatea
Apropo mihai eminescu a avut suflet de comunist . A prevazut lovitura de la 1918 cu mult inainte . ... impuscarea familiei tzariste cu tot cu catzel si motan .Aia nu vroiau sa taie tortul si sa-l imparta cu poporul sarac . Nici macar cireasa de pe tort nu voriau sa o imparta . Imparat si proletar .
Mihai Eminescu e continuu atacat din toate partile cind de sorosisti , armand clautilde cind de udmr-isti cind de budapesta pentru ca a avut tupeul sa inventeze asta . " Ce-ţi doresc eu ţie, dulce Românie, Ţara mea de glorii, ţara mea de dor? Braţele nervoase, arma de tărie, La trecutu-ţi mare, mare viitor! Fiarbă vinu-n cupe, spumege pocalul, http://Versuri.ro/w/mehlg Dacă fiii-ţi mândri aste le nutresc; Căci rămâne stânca, deşi moare valul, Dulce Românie, asta ţi-o doresc.
Exact :)))) Raspunsul e evident :))))
Eu nu mai recunosc statu;l social roman . Pe timpul meu daca nu puteam rosti versurile astea pede rost ramineai repetent ...." A fost odata ca-n povesti A fost ca niciodata, Din rude mari împaratesti, " O prea frumoasa fata. Si era una la parinti Si mândra-n toate cele, Cum e Fecioara între sfinti Si luna între stele. Intre timp in ziua de azi fecioara isi face veacul prin parcurile din roma noaptea cu catalin pe 500 de euro numarul .
pai omu a spus adevaru, te-au tradat oameni la care le-au intins o mana si la inceput a zis ca "Îi mulțumesc că mi-a întins o mână ".... ce vreti mai mult de atat?
Eu inteleg ca tu esti prost pregatit juridic. Nu conteaza ce zic pinguinii.In acest caz conteaza ce spune legea si ce hotareste instanta si ce spun persoanele oficiale de la FRF. Uite ce zice ICCJ" motivarea Înaltei Curţi spune că palmaresul, care face parte din patrimoniul CSA, nu a fost transferat clubului de fotbal atunci când s-a întocmit protocolul în 1999. Atunci a fost transferat doar dreptul de a folosi gratuit anumite spaţii, au fost detaşaţi la FC Steaua angajaţii fostei secţii de fotbal profesionist şi au fost transferate datoriile şi creanţele contractate înainte de 8 iulie 1998." si uite pozitia oficiala a FRF, Burleanu declara, dupa motivarea sentintei "Departamentul juridic a oferit poziţia din acest punct de vedere. Dreptul de participare nu se amestecă cu palmarestul sau cu sigla. Aşa cum avem motivarea deciziei Înaltei Curţi de Casaţie şi Justiţie, vedem că marca este legată de palmares, dar acest lucru nu afectează participarea nici la nivel naţional, nici european. Palmaresul urmează sigla, înţeleg că aşa stau lucrurile. . În momentul de faţă, Clubul Sportiv al Armatei nu are o echipă de fotbal şi nu putem trece punctele la federaţia de handbal". Este in romaneste, cred ca poti intelege, ca nu e matematica cuantica. Quod erat demonstrandum. (Stai linistit ca nu e injuratura)
Și de cine este înconjurat naivul jiji în prezent? Cine-i picură veninul lingușirii în ureche? De ce nu se împotrivește? O fi dependent de laude osteanul creștinătății cu creier curat și neted, ca de copil? Sau este invers, el baga strâmbe și nenorocește oameni? Dilemă:))
Cu tot respectul pentru Marius Lacatus, dar vad ca sunt lucrurui pe care el nu intelege, de aceea am sa explic aceasta situatie, mult mai simplu: Armata noastra a creat echipa Steaua Bucuresti. Corect! Deci armata e ca un tata si Steaua e fiica lui, care a muncit serios chiar si cand tata a abondonat-o in 2003. Acum tata face o alta fiica, CSA . deci CSA e fata cea mica . E nou nascuta si mai are nevoie de ingrijiri si investitii pt supravietuire. dar nu putem spune ca fiica cea mica este Steaua. Steaua traieste si isi continue demersul, chiar daca a crescut cu altcineva si si-a schimbat sigla ca si cum o fata dupa casatorie primeste alt nume si alt buletin. dar nu o alta identitate. Persoana ei, trecutul , caracterul,faptele, talentul si preferintele nu se acorde unei alte persoane, chiar daca e vorba de sora ei mai mica. Sper ca te-am ajutat sa intelegi deoarece vad ca tu Marius, si poate mii de alti suporteri sunteti inca confuzi!
și ce dacă au clone?!...foarte bine,cu condiția să fie clone serioase,s-ajute tinerele speranțe
Lăcătuș a facut Steaua mare...Lacatus o să distrugă Steaua..Sper sa inteleaga si el asta. Aveti palmaresul de pana in 2003?De ce nu a mai jucat Steaua de atunci?Imi pare rau ca Lăcătuș a acceptat sa se murdareasca..
Conectează-te la contul tău pentru a adăuga comentarii.