FOTBAL  »  Superliga  »  OŢELUL - TG. MUREŞ 0-0

Lecţie de defensivă » Tg. Mureş a obţinut un egal la Galaţi, 0-0

Gălăţenii lui Dorinel n-au reuşit decît 7un egal cu Tg. Mureş, 0-0

Articol de GSP - Publicat duminica, 29 aprilie 2012 00:00 / Actualizat duminica, 29 aprilie 2012 20:21

Oţelul terminat la egalitate pe teren propriu cu Tg. Mureş, 0-0.

Oţelul a construit cu dificultate, atacuri îngreunate şi de apărarea aglomerată a lui Sabău. Antal a ratat o acazie bună în minutul 8: şut la o palmă de bară, din pasa bună a lui Giurgiu. Ultimul a trecut şi el pe lîngă deschiderea scorului în finalul primei părţi, dar tabela a rămas neschimbată.

Jucătorii lui Dorinel au dominat după pauză, dar ocaziile au fost doar din jocul aerian. Sîrghi şi Pena au trimis cu capul pe lîngă poarta lui Albuţ. Oaspeţii s-au concentrat pe defensivă şi le-a reuşit. Iorga le-a uşurat misiunea gazdelor, fiind eliminat în minutul 85.

Au încercat contraatacuri tardive, dar lipsa de inspiraţie a campionilor a îngheţat tabela, 0-0.