FOTBAL  »  Superliga  »  SEPSI - IAȘI 6-0

Leo Grozavu a răbufnit după ce a pierdut la scor de tenis cu Sepsi: „Astăzi am fost de râs, de la mine până la ultimul jucător. La pauză trebuia să fac 10 schimbări”

Poli Iași a fost umilită de Sepsi, scor 0-6, în runda #22 din SuperLiga. Leo Grozavu (56 de ani) este extrem de dezamăgit de prestația jucătorilor săi.

Articol de - Publicat vineri, 19 ianuarie 2024 19:24 / Actualizat vineri, 19 ianuarie 2024 20:13

Poli Iași a fost umilită de Sepsi, scor 0-6, în runda #22 din SuperLiga. Leo Grozavu (56 de ani) a fost extrem de dezamăgit de prestația jucătorilor săi.

Sepsi s-a distrat cu cei de la Poli Iași și a înregistrat scorul campionatului.

Șucu a vrut să-i dea lovitura lui Dinamo » Titularul rivalei, dorit la Rapid
RAPID

La finalul partidei, Leo Grozavu, antrenorul moldovenilor, a declarat că echipa lui s-a prezentat lamentabil și a făcut greșeli inadmisibile.

Tehnicianul are încredere că echipa își va reveni după înfrângerea usturătoare.

Leo Grozavu, după ce Poli Iași a fost umilită de Sepsi: „Un rezultat rușinos”

Un rezultat rușinos, ne-am prezentat lamentabil. Face parte din fotbal. Trebuie să fim puternici, tari. Să încercăm să ridicăm capul și să facem mai mult pe viitor. Astăzi am fost de râs, de la mine până la ultimul.

Le-am făcut cadouri. E specific nouă, când adversarul nu ajunge la poartă, ne băgăm mingea în poartă. Apoi am făcut și penalty, ca să fie lucrurile clare. Ăsta e fotbalul, nu avem ce să facem, mergem înainte. Trebuie să ne revenim foarte repede. Am încredere că lucrurile se vor schimba.

Am vrut să-i protejez (n.r. - pe Ilie și pe Martac). Toate execuțiile din prima repriză au arătat că nu avem încredere în noi, că ne tremură picioarele. La pauză trebuia să fac 10 schimbări, toți cei din teren ar fi trebuit schimbați. Asta e.

Au fost cluburi mari care au pierdut cu astfel de scoruri, important e să știi să te ridici. Asta a fost, e greu de explicat ce s-a întâmplat în această seară. Am făcut două cadouri, apoi am căzut din punct de vedere psihic. Ăștia sunt jucătorii care au dus greul și în turul de campionat. Pe ei ne bazăm în continuare”, a spus Leo Grozavu, pentru Prima Sport

Impresarul lui Moldovan a făcut anunțul » Când pleacă portarul la Madrid să semneze cu Atletico
RAPID
Compagno, dorit de un antrenor din Liga 1: „Mi-ar plăcea să vină aici, dacă acolo e în dizgrație”