Alte știri din fotbal
Lovitură înainte de Turcia - România: omul de bază al lui Lucescu e OUT?! » Primul verdict al medicilor: ligamentul colateral e afectat
0
Mario Camora, laude la adresa rivalei: „Au cel mai bun lot și jucători de calitate”
0
„Nu mă așteptam” » Lorenzo Biliboc nu visa la o astfel de traiectorie, după eșecul cu „U”
0
Iuliu Mureșan este convins că CFR are o „perlă”: „Un jucător fantastic” » Ce spune despre contractul lui Pancu: „Am vorbit cu el”
0
Știri din fotbal internațional
Situație limită după criza de nervi a lui Chivu! » Cine va sta pe banca tehnică la Inter în meciul de duminică?
0
Antonio Cassano a dat verdictul în Serie A: „Inter mai poate pierde titlul numai dacă îl readuce pe Inzaghi! Jurnaliștii din Italia nu merită oameni precum Chivu”
0
Lotul lui Ancelotti pentru amicalele cu Franța și Croația » Absență de marcă cu doar trei luni înaintea CM 2026!
0
Legenda lui Manchester United îl scutură pe antrenorul „diavolilor roșii”: „Există variante mult mai bune decât el!”
0
Lifestyle
„Nu e deloc naiv!” » O celebră actriță face dezvăluiri despre Leo Messi: „Lumea crede că e un sfânt”
2
Fosta gimnastă a dat lovitura după retragere: „O să apar la TV! Întotdeauna mi-am dorit asta”
0
Noul stadion național, aflat la 32 km de capitală, prinde contur » Cele mai noi imagini de pe șantierul arenei de 400 de milioane de euro
5
„Cea mai frumoasă fată din lume” s-a logodit la 20 de ani de la fotografia care a uimit lumea
3
Cristian Popescu Piedone a recunoscut că a condus 10 ani fără permis de ...
Libertatea
Somn uriaș de 109 kilograme, prins de un pescar din Austria: „Ce submarine ...
Adevărul
Uluitor: căpitanul Africii de Sud a venit să dea probe de joc în liga ...
GSP SPECIAL
Donald Trump spune că va ataca Cuba: „Voi face ce vreau cu ea”
Libertatea
Socru-miu, fost militar, a luat in plus la pensie dupa recalcularea lui Boc deoarece avea vechimea completa.
Tu ai avut cu cine sa votezi?
Gresit, numai judecatorii au ramas cu pensiile mari ca au santajat guvernul ca opresc activitatea din tribunale. Nea Iovan aviatoru, fostul sot al Romanitei Iovan, avea pensie de 15.000 lei pe luna, iar dupa recalcularea lui Boc a iesit cu 1900 lei pensie, de 7 ori mai mica.
Pai de ce nu ai fost la vot? M-am saturat de "nevotantii" care se plang dupa. Daca nu ai fost, inseamna ca nu te-a interesat, deci nu ai dreptul sa comentezi acum. Si nu-mi spune ca nu ai avut cu cine sa votezi, am mai auzit asta de 1 milion de ori.
Daca ai fi obtinut o medalie la Olimpiada, poate ai fi iesit la pensie la 30 de ani :) Poate nu intelegi ce inseamna sa ajungi sa iei o medalie la Olimpiada, in fine, hai s-o lasam balta cu subiectul asta, am inteles ideea ta dar nu sunt deacord. Iar Boc a pornit de la un principiu corect, dar aplicat/gandit prost. Cei cu pensii umflate au ramas cu ele umflate, iar cei cu pensii mici au ramas cu pensii si mai mici. Nu degeaba fac coada pensionarii carora li s-a recalculat aiurea pensia si au piedut bani(aici o includ si pe maica-mea care a iesit la pensie la 60 de ani dupa aproape 35 de ani de munca de santier).
Acei 500 de parlamentari au fost alesi in urma unui vot, la care eu n-am fost.
Pai daca ai adus vorba de parlamentari, nici cu pensiile lor nu sunt de acord. Au prins un mandat de 4 ani au deja 4000 lei pensie, 2 mandate-6000 lei, 3 mandate - 8000 lei. Nu sunt de acord nici cu asta, cum de altfel nu sunt de acord nici cu pensiile calculate dupa ultimele venituri (militari, politisti, judecatori etc.). Bine le-a facut Boc cu recalcularea pensiilor dupa principiul contributivitatii. Sportivii romani pot fi platiti bine atata timp cat sunt activi. Si eu as fi vrut sa ies la pensie la 30 ani pe 3000 lei, de exemplu.
Si ai 500 de parlamentari pe care ii platesti sa dea legi pentru ei si protejatii lor, dar tu te iei de sportivi... nu inteleg rationamentul asta.
Exemple de genul asta iti pot da si eu tie,e unul la un milion.99% din sportivii de performanta incep la varste fragede,intreaba orice sportiv si o sa-ti confirme.Uita-te la Nadia Comaneci,a pus Romania pe harta lumii.Intreaba un strain de Romania si iti garantez ca in primele 3 raspunsuri va fi numele de Nadia Comaneci.Consideri ca astfel de sportivi nu ar tb recompensati?Crezi ca sportivii cu renta viagera(care sunt undeva pe la 100-150 maxim) sunt mai rai decat cei 500 de parlamentari care dau legi pentru propriul interes si propriul buzunar si isi bat joc de o natiune intreaga?Cu drag le-as plati medaliatilor eu rente pe viata daca as avea de unde si i-as impusca pe cei 500 de "ales
Toti vor pomeni de la stat. Asa au trait grecii si spaniolii 30 de ani, ca boierii ( statul imprumutand bani). Acum e plin de fum la Atena de la sobele cu lemne.
Conectează-te la contul tău pentru a adăuga comentarii.