FOTBAL  »  Superliga  »  CFR CLUJ

Liviu Ganea ratează minimum două partide: are ruptură musculară

Liviu Ganea trebuie să ia o pauză forțată

Articol de GSP - Publicat marti, 24 aprilie 2012 00:00 / Actualizat marti, 24 aprilie 2012 16:05

Liviu Ganea a fost introdus la începutul reprizei secunde a meciului cu Concordia Chiajna, dar nu a putut rămîne pe gazon pînă la fluierul de final. În minutul 88, atacantul lui CFR Cluj a trebuit să iasă din cauza durerilor la piciorul drept, apărute după un şut.

Examenele medicale au indicat că el a suferit o ruptură musculară. Potrivit estimărilor, va rata trei partide, ceea ce înseamnă că ar reintra exact la derbyul local cu Universitatea, din 8 mai. Ganea trage însă nădejde să revină mai devreme, contra fostei sale echipe, Dinamo, duel programat pe 5 ami.

“Voi începe în scurt timp recuperarea şi, chiar dacă voi pierde următoarele meciuri, există şanse să fiu gata de joc undeva în 10 zile”, a zis jucătorul de 24 de ani. Viitorii adversari ai clujenilor vor fi Ceahlăul şi Braşovul.