Alte știri din fotbal
De ce tace Peter Magyar? Două scenarii negre pentru Csikszereda și Sepsi
0
FC Botoșani - Oțelul » Duel la limită în play-out
0
Corvinul a mai făcut un pas spre promovare pe terenul Stelei! Când poate fi matematic în Superliga
1
Ionuț Popa, omagiat de fanii Politehnicii Iași în pragul aniversării clubului
0
Știri din fotbal internațional
Doi foști adversari ai României ar putea fi antrenați de Cristi Chivu! » Nume nou pe lista de transferuri la Inter
0
Eyupspor - Gaziantep, în runda 31 din campionatul Turciei » Rădoi, foarte activ pe bancă
0
Radu Drăgușin, folosit ca un bancomat » „Mulți bani au fost risipiți pentru a finanța contracte dezamăgitoare!”
0
Mesajul disperat transmis de fostul campion mondial: „Mi-aș da un deget ca să mă mai întorc! Eram bolnav...”
0
Lifestyle
Noul model Dacia a fost surprins pe stradă! Imagini-spion cu mașina care urmează să fie lansată
0
„Au vrut să împartă sala în două” » Imagini halucinante cu polivalenta istorică din România
4
Lovitură pe piața auto » Rivalul Dacia ajunge în premieră în Europa! E al doilea cel mai vândut model la nivel global
5
„O să îmi pun o poză în lenjerie și o să îmi bubuie Instagramul” » Gluma sportivei numită „cea mai frumoasă din România”
19
MApN explică de ce avioanele Eurofighter nu au doborât drona rusească ...
Libertatea
Scandal între Italia și Elveția: Roma refuză să plătească spitalizarea ...
Adevărul
Banca Națională a României, decizie spectaculoasă la 40 de ani de la ...
GSP SPECIAL
Un bărbat din Galați a filmat exploziile atacului din Ucraina: „Motorul s-a ...
Libertatea
Prietene, ok, Sinmartean incinta ochiul....dar spune-mi intr-un meci serios...ce a facut Sinmartean ? La Bulgari, la Kiev....cind juca la Vaslui, daca alerga 5 km pe meci, si tu voiai sa-l ia la nationala ? El nici macar in Grecia nu a confirmat..deci despre ce discutam ? Ok, un jucator bun, peste media campionatului execrabil, care e in Romania...dar atit. Hai sa nu-l facem semi-zeu, ca nu e cazul. Un jucator care nu a dovedit nimic pina la 35 de ani.....
Balaci cunoaşte. Sânmărtean e umflat cu pompa. A devenit speranţă la 35 de ani.
Ce comparaţii faci...n-ai vrea prietene să fie Sânmărtean un fel de Hagi, Maradona, Zidane, dacă se poate toţi la un loc? Nu vezi cât eşti de absurd? Cum să arate Sânmărtean ce poate cu Olanda sau cu Franţa, dacă Puţircă l-a preferat pe "magicul" Tănase în meciurile cu aceste mari echipe? Cum care Tănase? Rahatul ăla de la FCSB, pe care oricât au încercat să-l "vopsească" barbugiul şi ciobanul, nici măcar echipele arabe n-au vrut să dea mai mult de 1 milion de dolari pe el. Nici măcar 800.000. Ţi-am demonstrat că Sânmartean a fost omul Stelei în dubla cu Ludogorets. A scos penalty, a făcut faza golului lui Chipciu, iar tehnic vorbind cât a fost el pe teren Steaua a fost c
Asta ca-ntre foste legende, glorii si alte vedete. Va dati seama daca actualii ar incepe sa-si dea cu parerea unii despre altii, ce-ar iesi? Iar Mitrita daca va sta la Viitorul, va avea aceeasi sansa de a fi apreciat pe care a avut-o Sanmartean la Vaslui. Adica zero. Asta-i problema!
Amice, Sânmărtean nu e decisiv, noooo. Deloc. Doar că a intrat cu Finlanda în repriza a doua şi a schimbat faţa jocului şi soarta meciului cu cele două assist-uri. Ce vină are Sânmărtean că scoate penalty în play off UCL, pe care Chipciu îl ratează cu nonşalanţă? Ce vină are Lucian că îi pune două mingi pe tavă lui Keseru în returul cu Ludogorets, iar C.K. iroseşte acele mingi. Dobitocul de Duckadam mai zicea că Lucian n-a fost decisiv in meciurile cu Ludogorets. Sânmărtean a fost schimbat la 0-0 în retur, scor la care Steaua era calificată! Deci teoria ta cu play off-ul pică. O fi vina lui că Râpă şi Pârvulescu nu pot să-i dea gol unui portar AMATOR ca Moţi? Sunteţi sănătoşi la cap?
Ai vazut vreun portar care sa nu gafeze? Daca "decarul nostru" e Tanase, el poate sa fie anonim si cu Viitorul, nu doar cu Ungaria sau Finlanda. Sinmartean nu e jucatorul care sa-ti castige un meci decisiv, nu e Hagi, nu e Adi Ilie, nu e Ilie Dumitrescu. Valoarea unui jucator despre care se spuna ca e mult peste ce e in Romania vreau s-o vad intr-o finala de cupa Romaniei, in play-offul UCL, sau intr-un meci decisiv din grupele E.L., nu cu echipe de la locul 10 in jos in liga I. Floricelele cu Ungaria/Finlanda vreau sa le vad cu Olanda/Italia/Franta.
iaca de aia n-are ursu coada si vulpea o are prea lunga... mizerii de 2 lei
Samnartean a fost un jucator mult peste media campionatuui nostru insa din pacate cred ca putea mult, MULT mai mult. La steaua se va simti cu siguranta lipsa lui. Un pic de adevar e totusi in vorbele de mai sus..e trist ca un jucator de 33 de ani era cam sigurul care dribla bine si constant nu doar la steaua dar cam in tot campionatul.
Mancatorul de slanina afumata nu are nici o parere ?
: ))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))
Conectează-te la contul tău pentru a adăuga comentarii.