FOTBAL  »  Superliga  »  U CLUJ - CSU CRAIOVA 1-1

Mijlocașul Universității Craiova, concluzii după egalul cu U Cluj: „Echitabil” + „Ne-a surprins plecarea domnului Reghecampf”

Universitatea Cluj și CS Universitatea Craiova au remizat, scor 1-1, în runda cu numărul 10 din Superliga. Marian Danciu (21 de ani), mijlocașul oltenilor, a analizat partida de pe Cluj Arena. +4   FOTO

Articol de - Publicat sambata, 23 septembrie 2023 23:52 / Actualizat sambata, 23 septembrie 2023 23:57

Fotbalistul grupării din Bănie a spus că rezultatul este unul echitabil. Cu toate acestea, el nu înțelege de ce juveții s-au retras în partea a doua a jocului, repriză în care ardelenii au avut inițiativa.

Burleanu reacționează după dezvăluirile din presă! Urmează Comisia de Disciplină pentru Istvan Kovacs
Arbitri

Marian Danciu, după U Cluj - CSU Craiova: „Nu știu care a fost problema în seara asta”

„Chiar nu știu care a fost problema în seara asta. Am avut o ocazie în prima repriză și puteam face 2-0. La fel și în final, am avut o șansă foarte mare și nu am reușit să o fructificăm. Asta este.

Nu știu ce notă mi-aș da. Sunt mulțumit de evoluțiile mele. Cred că pot juca și mai bine, dar totul va veni de la sine.

Chiar nu știu de ce ne-am retras în repriza a doua. Vom face analiza jocului și vom vedea unde am greșit. Cred că rezultatul de egalitate este unul echitabil”, a declarat Marian Danciu, la microfonul Digi Sport.

Marian Danciu: „Am fost surprinși de plecarea domnului Reghecampf”

Întrebat despre plecarea lui Laurențiu Reghecampf în Arabia Saudită, la Al Tai, Marian Danciu a replicat.

„Nu vreau să vorbesc despre plecarea domnului Reghecampf. Am fost puțini surprinși, nu ne așteptam. Credeam că o să rămână mult timp cu noi și vom face treabă bună împreună.

Acum îl avem pe domnul Papură, un antrenor foarte bun, cu idei foarte bune”, a mai spus fotbalistul oltenilor.

Rednic a scos un punct in extremis, apoi a anunțat transferul unui jucător trecut pe la națională: „A semnat astăzi”