FOTBAL  »  Superliga  »  SEPSI - FARUL 1-1

Verdictul specialistului pentru faza controversată din Sepsi - Farul: „Nu am reușit să găsesc niciun element că trebuia anulat”

Fostul arbitru Marius Avram consideră că golul marcat de Darius Oroian în minutul 40 nu ar fi trebuit anulat.

Articol de - Publicat vineri, 05 aprilie 2024 22:49 / Actualizat vineri, 05 aprilie 2024 23:04

În minutul 40, a avut loc o fază controversată de arbitraj. La scorul de 0-0, „centralul” Andrei Chivulete i-a anulat un gol lui Sepsi după o fază petrecută în careul oaspeților.

De necrezut! Unde a ajuns să joace fotbalistul cu 5 trofee în palmares
FOTBAL

Marius Ștefănescu (25 de ani) a centrat în careu, iar Darius Oroian a reluat în poarta apărată de Alexandru Buzbuchi (30 de ani) după o neînțelegere între apărătorii constănțeni. Apărătorul covăsnenilor a făcut un sprint și a împins balonul în poartă, însă reușita a fost anulată spre nemulțumirea lui Bernd Storck, tehnicianul gazdelor.

Gol anulat pentru Sepsi în meciul cu Farul, foto: captură de ecran Digi Sport
+1 FOTO

„Cea mai importantă fază a fost cea mai neclară. Mă refer la cea de la primul gol anulat. Mingea este atinsă de atacant și fundașul vine să îl blocheze. Nu am reușit să găsesc nici măcar un element care să mă facă să cred că trebuie anulat.

S-au atins, e normal ca jucătorii să se atingă într-un duel. Chivulete, chiar dacă are un unghi bun, este mascat în acel moment. A fluierat după intuiția lui că ar fi putut fi un fault acolo. Pot să zic că nu a fost cea mai bună zi a lui. La al doilea gol am văzut liniile, nu putem decât să dăm credit acestor linii”, a spus Marius Avram, la emisiunea Digi Sport Special.

Match Quiz FCSB - Universitatea Craiova

Ești expert în Superligă? Plasează gratuit predicțiile tale pe derby-ul FCSB - Universitatea Craiova și câștigă premiile puse în joc!

VIDEO. Conferință de presă » Cristiano Bergodi, despre șansele la titlu : „Acum nu putem vorbi despre FCSB, când ei sunt la 10 puncte distanță” + ce se întamplă cu echipa după meciul cu roș-albaștri

„Răsare” un nou stadion de 5 stele în Superliga » „Am o veste bună pentru noi toți!”
STADION
Jucătorul pe care Gigi Becali l-a vândut în Serie A a semnat! Anunțul clubului: „A reprezentat un efort financiar din partea noastră”
POLONIA

Campionul modest de la FCSB » Povestea unui fotbalist atipic din vestiarul roș-albastru: greu încercat în copilărie și salvat de soție + locuiește în zona blamată de bucureșteni

FCSB se transformă total » Planul lui Becali pentru Liga Campionilor conține și „opțiunea interzisă, din umbră”