FOTBAL  »  Superliga  »  OŢELUL - POLI TIMIŞOARA, DUMINICĂ, 20:00, DIGISPORT ŞI LIVETEXT PE GSP.RO

Marius Stan e sigur: "Este EXCLUS să jucăm cu Pandurii, e doar o poveste"

Marius Stan este convins că rezultatul meciului cu Pandurii va rămîne 3-0
Marius Stan este convins că rezultatul meciului cu Pandurii va rămîne 3-0

Articol de GSP - Publicat sambata, 14 mai 2011 00:00 / Actualizat sambata, 14 mai 2011 18:30

Oţelul este foarte aproape de titlul de campioană, dar TAS-ul ar putea încurca speranţele gălăţenior. Din cîte se pare, există şanse mari ca partida Pandurii - Oţelul să se dispute pînă la urmă, deşi preşedintele Marius Stan nu crede în această variantă:

"Este exclus să jucăm cu Pandurii. E o poveste menită să pune presiune pe noi. Informaţiile sînt venite de undeva de la Ligă, dar nimeni nu vrea să desconspire cine a făcut lucrul acesta. Nu avem sticle de şampanie la rece, e timp de petrecere.

Ne pregătim pentru joc şi avem timp apoi să ne înecăm cu şampanie apoi. E o miză uriaşă la mijloc. Aş minţi să spun că nu am emoţii, e normal şi firesc. Trebuie să ai o doză mare de nesimţire să zici că n-ai emoţii", a spus Stan azi.

Zilele trecute, TAS le-a trimis celor de la Ligă o hîrtie prin care îi ruga să le traducă mai multe paragrafe din regulamentul LPF. Apoi, a revenit şi a vrut să afle dacă în istoria fotbalului românesc a exitat vreun precedent în condiţii asemănătoare:

"S-a mai întîmplat vreodată ca o echipă să nu fie programată din cauza datoriilor?". Răspunsul Ligii a fost negativ, iar elveţienii au anunţat sec: "Ok, luni veţi avea verdictul nostru!".

Gălăţenii au promisă o primă record dacă iau titlul!

Citește și:
Ioan Ovidiu Sabău, în negocieri avansate cu Farul
Superliga
Ioan Ovidiu Sabău, în negocieri avansate cu Farul
Dacia a prezentat astăzi noul model » Cum arată „Striker”, SUV-ul mai ieftin decât 99% din piață
Noutati auto
Dacia a prezentat astăzi noul model » Cum arată „Striker”, SUV-ul mai ieftin decât 99% din piață
Iată staff-ul lui Mirel Rădoi la FCSB: anunțul campioanei României
Superliga
Iată staff-ul lui Mirel Rădoi la FCSB: anunțul campioanei României
Acuze grave: „Președintele lui PSG nu voia să mă vadă, cred că-i plăcea mai mult de soția mea”
Campionate
Acuze grave: „Președintele lui PSG nu voia să mă vadă, cred că-i plăcea mai mult de soția mea”
ULTIMA ORĂ Noi reduceri pregătite la impozitul pe locuință. Cine vor fi beneficiarii
Profit.ro
ULTIMA ORĂ Noi reduceri pregătite la impozitul pe locuință. Cine vor fi beneficiarii
Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport

„Nu mi-am dat seama cât e de scurtă sau transparentă” » Eugenie Bouchard a venit la evenimentul de la Indian Wells cu o rochie pe care nu o probase

Verdict înainte de play-off: „La ce calitate avem, nu avem voie să pierdem vreun meci!”


Comentarii (32)
virgyl
virgyl  •  15 Mai 2011, 15:25

liniste: OTELUL VA DA RECITAL DISEARA 3-0 cu aek bragadiru(timisoara)!!!!!!!!!

georgev37
georgev37  •  15 Mai 2011, 09:43

Este foarte bine ca exista legi si regulamente care , toeretic , ar trebui sa reglementeze desfasurarea unei activitati !!!!! Da , dar numai pentru ceilalti!!! Mod tipic "balcanic" de a privi lucrurile si de a interpreta aceste regulamente pana, cumva in urma unei virgule ,reusim sa transformam totul in haos! INCERCAM SA SCAPAM DE MEDIOCRITATE IAR PRESA LIBERA AJUTA IN ACEST DEMERS! Zau? Si GSP ? Cum faceti acest lucru cand acceptati asemenea jigniri in direct de la diferiti oameni de fotbal? Sunteti oameni nu slugi pe viata ai gsp si cee ce semanati veti culege!!! Deontologie profesionala maxima!!! "felicitari gsp" !!!!!!!!!!!!!

georgev37
georgev37  •  15 Mai 2011, 09:28

Pana la urma ce va ramane din toata aceasta poveste este doar capacitatea de a da o valoare absoluta mediocritatii fiintei umane in conditiile in care , nu stiu cum, unii mai sunt si "lideri"! Regretabil este ca aceasta poveste a aratat parti urate ale caracterului uman transformand un simplu meci de fotbal , fie el si "finala" , intr-un motiv de a arata inca o data cat de mici sunt unii in ciuda constitutiei anatomice si a valorii profesionale masurate in miliarde de euro , cel putin dupa propriile declaratii!!!!! La fel de umilitoare este si atitudinea gsp fata de acest scandal care degenereaza in ura de rasa!!!!

Vezi toate comentariile (32)
Comentează