FOTBAL  »  Superliga  »  DINAMO

Mesajul lui Ionuţ Negoiţă pentru Dorin Rotariu şi motivul care a stat în spatele ultimului scandal

Articol de GSP - Publicat duminica, 27 aprilie 2014 00:00 / Actualizat duminica, 27 aprilie 2014 10:22

Ionuţ Negoiţă nu-l apără pe Dorin Rotariu, după ce fotbalistul de 18 ani a fost atacat din nou de fani pentru apropierea de familia Reghecampf. Acţionarul dinamovist e convins că progresul arătat de Dinamo în ultimul timp atrage atacurile din partea rivalilor."Dinamo este un club în care, ca jucător, poţi creşte foarte mult datorită suporterilor. Dar ei sînt şi foarte sensibili la anumite acţiuni şi, implicit, poţi avea de suferit din cauza lor. Dorin trebuie să fie atent asupra chestiilor de genul acesta, deoarece cum îţi aşterni, aşa dormi. El trebuie să-şi asume situaţia actuală.

Sînt mulţi oameni care vor să-i facă rău lui Dinamo, dar n-o să le meargă, staţi liniştiţi! Se aşteptau ca Dinamo să fie pe locurile 10-12 şi poate din cauza asta încearcă acum să distrugă ceea ce construim”, a declarat Negoiţă pentru Fanatik.

Ionuţ Negoiţă nu-l apără pe Dorin Rotariu, după ce fotbalistul de 18 ani a fost atacat din nou de fani pentru apropierea de familia Reghecampf. Acţionarul dinamovist e convins că progresul arătat de Dinamo în ultimul timp atrage atacurile din partea rivalilor."Dinamo este un club în care, ca jucător, poţi creşte foarte mult datorită suporterilor. Dar ei sînt şi foarte sensibili la anumite acţiuni şi, implicit, poţi avea de suferit din cauza lor. Dorin trebuie să fie atent asupra chestiilor de genul acesta, deoarece cum îţi aşterni, aşa dormi. El trebuie să-şi asume situaţia actuală.

Sînt mulţi oameni care vor să-i facă rău lui Dinamo, dar n-o să le meargă, staţi liniştiţi! Se aşteptau ca Dinamo să fie pe locurile 10-12 şi poate din cauza asta încearcă acum să distrugă ceea ce construim”, a declarat Negoiţă pentru Fanatik.

Fanii îi dau idei de sancţiuni lui Ionuţ Negoiţă pentru Dorin Rotariu » Acţionarul vrea 4 milioane de euro pentru transferul jucătorului

 

Citește și:
Acasă la J.R. Ewing, capul răutăților din serialul Dallas: cum e în realitate ferma Southfork, locul unde s-a născut capitalismul românesc
Campionatul Mondial de Fotbal 2026
Acasă la J.R. Ewing, capul răutăților din serialul Dallas: cum e în realitate ferma Southfork, locul unde s-a născut capitalismul românesc
Comentariul TV clonat, femei frumoase inexistente și „Hitler” din tribuna Germaniei: AI-ul stăpânește Mondialul într-un fel sinistru! Cum a fost trucat comentariul TV: „Cine e negresa asta?”
Campionatul Mondial de Fotbal 2026
Comentariul TV clonat, femei frumoase inexistente și „Hitler” din tribuna Germaniei: AI-ul stăpânește Mondialul într-un fel sinistru! Cum a fost trucat comentariul TV: „Cine e negresa asta?”
FCSB nu-i mai tolerează salariul imens: pleacă?!
Superliga
FCSB nu-i mai tolerează salariul imens: pleacă?!
Dubla campioană mondială riscă eliminarea încă din grupe! Gafa care o costă enorm
Campionatul Mondial de Fotbal 2026
Dubla campioană mondială riscă eliminarea încă din grupe! Gafa care o costă enorm
EXCLUSIV VIDEO Magazin închis în România cu colivă și
Profit.ro
EXCLUSIV VIDEO Magazin închis în România cu colivă și "Veșnică Pomenire". Apare acum cel mai mare magazin de tenis & padel
Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport

Ai o informație? Scrie-ne pe [email protected]! Gazeta își protejează întotdeauna sursele.

Comentariul TV clonat, femei frumoase inexistente și „Hitler” din tribuna Germaniei: AI-ul stăpânește Mondialul într-un fel sinistru! Cum a fost trucat comentariul TV: „Cine e negresa asta?”

FABULOS » De la România - Argentina, în 1994, nu s-a mai întâmplat așa ceva la un Mondial


Comentarii (76)
demolarii
demolarii  •  27 Aprilie 2014, 21:57
Postat de shab pe 27 Aprilie 2014, 20:22

Are dreptate Negoita: cum iti asterni, asa dormi. Ai avut de ales intre Vaslui si Steaua, iar tu ai mers la Dinamo. Pun pariu ca regreta amarnic decizia luata. Mai bine mergea chiar si la Vaslui, decat la mizeria asta de echipa, inca dominata de oameni cu apucaturi de securisti.

asa cum mama ta a avut de ales daca sa te nasca sau nu....... Steaua NU E capabila sa formeze jucatorii, ia doar gata formati-chiar daca tineri. Cat despre Vaslui, Sancho Panzo nu e nici macar Don Quiote. Ce poti primii de la un satelit.....

demolarii
demolarii  •  27 Aprilie 2014, 21:53

Ioan si Victor Becali au spus de nenumarate ori ca ei traiesc din comisionul de 10% din venitul obtinut de ei pentru jucator, renuntand de multe ori la cote din transferul initial. Daca salarul lunar al unui jucator e 10 000euro, venitul impresarului e de 1 000 euro. Cand salarul e de 2 ooo euro, impresarul ia 200. Ca si club, ai un proiect ca si cel al lui Dinamo, si reusesti sa cresti ca si rezultat cu salarii de 2-3 000 euro, nu convine impresarilor care pierd astfel o suma importanta. Credeti ca Gigi Becali va accepta sa plateasca 80% in plus, daca va termina pe 2 intr+un sezon?

shab
shab  •  27 Aprilie 2014, 20:22

Are dreptate Negoita: cum iti asterni, asa dormi. Ai avut de ales intre Vaslui si Steaua, iar tu ai mers la Dinamo. Pun pariu ca regreta amarnic decizia luata. Mai bine mergea chiar si la Vaslui, decat la mizeria asta de echipa, inca dominata de oameni cu apucaturi de securisti.

Vezi toate comentariile (76)
Comentează