FOTBAL  »  Superliga  »  UTA - HERMANNSTADT 1-0

A răbufnit după UTA - Hermannstadt: „Ne înjurau și ne hărțuiau la fiecare fază”

La finalul meciului UTA - Hermannstadt 1-0, Mihai Butean (26 de ani), fundașul dreapta al sibienilor, a acuzat atitudinea adversarilor.

Articol de - Publicat marti, 02 mai 2023 22:33 / Actualizat marti, 02 mai 2023 22:34

„Ne înjurau și ne hărțuiau la fiecare fază, trăgeau de timp. Nu așa se joacă fotbalul! Noi ne-am respectat mereu adversarii”, a declarat Butean.

„Noi jucăm din plăcere, ne bucurăm și așteptăm meciul viitor. Nu avem nicio presiune”, a mai spus fostul jucător de la CFR Cluj și Chindia.

Momente de panică la Arad: Rareș Pop s-a prăbușit pe teren. Verdictul medicilor
UTA - HERMANNSTADT

Marius Măldărașanu, după UTA - Hermannstadt 1-0: „Am început rău”

Iată concluziile lui Măldărășanu, antrenorul sibienilor, la finalul eșecului de la Arad din această seară:

„În prima repriză, situațiile au fost ale noastre. Sunt supărat însă că am jucat după ce am primit gol. Asta-i viața, au fost 7 rezultate pozitive, acum vine acest eșec.

Am făcut o greșeală, am luat gol, nu știu dacă meritam mai mult. Am început rău azi, s-a văzut că ne era teamă, ei au început tare. Trebuia să fim dezvolți, relaxați n-am fost.

Lupta se dă până în ultima etapă. Ne-am dori să câștigăm toate meciurile, dar nu se poate, avem și momente mai puțin bune. Îi felicit pe băieți pentru efort, chiar dacă n-am jucat foarte bine. Mergem înainte, mai sunt 3 finale”.

Mai multe articole de actualitate:

Nicoliță, uluit de ce s-a întâmplat în Craiova - FCSB: „Nici la mine la ţară, la Făurei, nu am văzut aşa ceva”
CSU Craiova - FCSB
Primarul-patron din Superliga vrea să-i dea echipa lui Gigi Becali: „Sunt pregătit să ajung la final cu fotbalul”