Alte știri din fotbal
Astăzi, etapa 3 din play-out-ul Ligii 2: opt meciuri de la aceeași oră
0
PAOK a trimis 4 oameni la înmormântarea lui Mircea Lucescu, după ce jucătorilor le-a fost interzis să participe
0
Mircea Lucescu va fi înmormântat azi » Programul zilei: cortegiul funerar pleacă dimineață de la Arena Națională
0
Chindia - FC Bihor deschide etapa de play-off în Liga 2
0
Știri din fotbal internațional
Sunt făcute jocurile pentru Ronaldo?! Ivan Toney: „S-ar putea să mă bage în bucluc”
0
Marko Nikolici, după dezastrul cu Rayo: „Ne-a lipsit Răzvan Marin”
0
Înainte de returul din Ligă, catalanii anunță: jucătorul lui Atletico Madrid e „ținta numărul 1” a Barcelonei!
0
Ionuț Radu, fără șansă la golurile nemților » Note modeste în presa spaniolă
0
Lifestyle
Averea lui Mircea Lucescu: fotbal, afaceri imobiliare și cele două companii la care avea acțiuni pe Bursă
7
Prezentatoarea s-a afișat cu fotbalistul mai tânăr cu 11 ani și a „rupt” Internetul: „Genul de dragoste...”
2
Gluma lui Gabi Torje, după ce l-a văzut pe Ilie Bolojan la câțiva metri de el: „Nu știu dacă am voie să spun”
19
Un studiu îmbucurător: obiceiul simplu prin care se reduce riscul de demență sau Alzheimer
0
Tudor Chirilă, lui Nicușor Dan: „Ați devenit primul PSD-ist al țării. ...
Libertatea
Ultimul bastion MAGA din Europa, în pericol. Cât cântăresc intervenția lui ...
Adevărul
Ilie Dumitrescu și-a amintit ultima discuție cu Mircea Lucescu, care a avut ...
GSP SPECIAL
Donald Trump i-a dat un nou ultimatum Europei și a făcut lista cu țările de ...
Libertatea
Am văzut cum a jucat UTA pe viață și pe moarte cu Dinamo. Hai sa fim serioși, sunt o grămadă de noncombaturi și în sistemul ăsta.
Echipa de pe locul 10 nu avea ce cauta in Europa, in detrimentul echipelor care au terminat in fata lor. Ar fi fost nedrept. Autorul acestei nedreptati este FRF.
Aberezi Milică, dar nah, ești gigist! Ca anul ăsta parcă nu au fost niciodată atâtea “omenii”, atât în play off cat și in play-out! Doar pt ca e luat de la belgieni și la ei funcționează , nu înseamnă ca acest sistem e și bun și pt noi!
Da, in sfarsit ai dreptate si asta pentru ca sunteti o echipa slaba, doar cu orgolii .........
Băi băeți, acum întelegeti de ce imaginile cu bucuria câștigării campionatului de PAOK erau cele difuzate chiar de postul PAOK TV?? Păi aseară pe Prima/Orange comentatorii au deplâns din start catastrofa Craiovei dacă un al doilea an ratează cupele (la câti bani cheltuie, la ce condiții etc), ba chiar ne-a repetat (!) Grădinescu că Bancu nu prinde Euro(!?). Și vai ce admirabil e Sabău, ce intelijent e Chipciu... Ce performantă e asta, "la nivelul cel mai de jos" zicea Udrea, plus placa aia cu "unii fotbalisti craioveni care dezamăgesc"... O veste bună, are si Craiova postul TVS, are si clubul Universitatea post propriu - a venit timpul să scăpăm de Grădinescu, Udrea, Cosmescu,Măcicășan si toti ceilalți!!!
Băi băeți, acum întelegeti de ce imaginile cu bucuria câștigării campionatului de PAOK erau cele difuzate chiar de postul PAOK TV?? Păi aseară pe Prima/Orange comentatorii au deplâns din start catastrofa Craiovei dacă un al doilea an ratează cupele (la câti bani cheltuie, la ce condiții etc), ba chiar ne-a repetat (!) Grădinescu că Bancu nu prinde Euro(!?). Și vai ce admirabil e Sabău, ce intelijent e Chipciu... Ce performantă e asta, "la nivelul cel mai de jos" zicea Udrea, plus placa aia cu "unii fotbalisti craioveni care dezamăgesc"... O veste bună, are si Craiova postul TVS, are si clubul Universitatea post propriu - a venit timpul să scăpăm de Grădinescu, Udrea, Cosmescu,Măcicășan si toti ceilalți!!!
Eu spun ca nu prea are. Actualul sistem, preluat de la belgieni, dar care este si in Cehia, Bulgaria, cred ca si-n alte campionate, nu face altceva/n-a facut altceva decat sa stopeze blaturile. Poate nu chiar toate, dar un procent suficient de mare pentru ca suporterii sa urmareasa meciuri adevarate/neblatuite. Sa dau un exemplu. Daca, sa zicem ca ai locul 7, 9, 10 in acest caz, asta pentru ca UTA si Hermanstad n-au licenta pentru a participa i Europa, vei poti face jocuri necurate in zona luptei pentru supravietuire. In acest sistem, play-out-ul este mult, mult mai atractiv. Se joaca pe viata si pe moarte 99% din meciuri. asta-i ideea, de a se jucat corect, iar dupa implementarea acestui sistem suporterii cărora nu le plac blaturile au numai si numai de castigat.
Estraordinar, asa a zis și "FRF Andrei Vochin". Și el era ofticat aseară... (mi s-a părut că i se accentuase rictusul facial, Doamne fereste de vreun AVC).
În principiu are dreptate, chiar dacă să zicem aseară poate UCJ a meritat mai mult victoria, trebuie recompensată munca unui sezon. Este fix la fel cu înjumătățirea punctelor. Pt ce aș recompensa niște puturoși care trișează fotbalul 2/3 din sezon și trag tare pe final în defavoarea unora care au muncit cu sârg un an întreg!? Pt ce să le fur jumătate din munca!? La L2 nu se înjumătățesc punctele și e forte bine!
PAI ce mai asteptati.. adunati-va toti conducaotrii de cluburi, si dati-l afara pe Burleanu, cu regulile lui tamp1te, ... si propuneti voi cum sa fie formatul ligii, ca voi bagati bani, nu Burleanu. ... Gigi B o avut dreptate; pai noi platim tot si facem cum vrea Burleanu? Ia schimba tu la formatul clasic, cu 18 echipe, fara playoff/out si fara obigativitatea la juniori U21; asa no sa mai fie discutii; toate campionatele mari asa joaca, baga in teren cei mai buni 11, nu cei mai buni 9 + 2 juniori, ca asa vrea BURLEANU! DATI-L AFARA ODATA, pana nu distruge fotbalul romanesc!!
Conectează-te la contul tău pentru a adăuga comentarii.