FOTBAL  »  Superliga  »  FCSB

Mihai Stoica anunță schimbări la FCSB pentru meciul cu Petrolul: „Probabil că el va începe titular”

Articol de - Publicat miercuri, 25 octombrie 2023 07:08 / Actualizat miercuri, 25 octombrie 2023 09:34

Mihai Stoica (58 de ani), managerul general al celor de la FCSB, a spus că urmează anumite schimbări în primul „11” al vicecampioanei pentru meciul cu Petrolul Ploiești, din runda cu numărul 14 din Liga 1.

• Petrolul Ploiești - FCSB se joacă sâmbătă, 28 octombrie, de la 20:30. Partida va fi liveTEXT pe GSP.ro și televizată pe Prima Sport 1, Orange Sport 1 și Digi Sport 1

FCSB a remizat duminică seară, pe Arena Națională, cu FC Voluntari, scor 0-0. Mihai Stoica crede că vor fi câteva schimbări în echipa de start care va fi aliniată pe „Ilie Oană”, pentru duelul cu Petrolul Ploiești.

A jucat în meciul-șoc din week-end, iar MM Stoica dezvăluie: „Am discutat să-l transferăm”
FCSB

Managerul general al roș-albaștrilor crede că Octavian Popescu va începe titular partida contra formației prahovene. Popescu a fost rezervă cu FC Voluntari. A intrat în minutul 39, în locul lui Florinel Coman, care s-a accidentat.

Mihai Stoica anunță schimbări în echipa lui FCSB pentru meciul cu Petrolul: „Octavian Popescu probabil că va începe titular”

Rotariu normal nu trebuia să joace după o perioadă atât de lungă. El a zis că poate să joace, doar că nu a fost prezent. Putea începe cu assist la FCSB la pasa spre Compagno, dar n-a fost aşa.

Oricine vine după o pauză atât de lungă are nevoie de repere, să se obişnuiască cu colegii, cu sistemul.

Lixandru nu poate juca inter în 4-3-3. Nu pot trage concluzii după o repriză, dar cu Voluntari nu a început bine.

Băluţă (n.r. - Alex) are nevoie de o injecţie de moral, are nevoie să marcheze, pentru a trece de tracul ăsta. E un copil bun şi are nevoie de încredere.

Octavian Popescu a fost pe silent, prea puţine acţiuni pe poziţia lui. Să vedem acum... Probabil că începe titular cu Petrolul şi aştept o evoluţie la nivelul celei cu Craiova (n.r. - 3-0 cu CSU Craiova), unde a fost de excepţie”, a declarat Mihai Stoica, conform Orange Sport.

VIDEO. Gigi Becali, despre arbitrajul din meciul cu Voluntari: „Nu vreau să mă mai cert”

Gigi Becali se laudă că i-a făcut un cadou uriaș lui Pițurcă: „Acum valorează 1,5 milioane de euro”

Maghiarii l-au luat în vizor pe Gigi Becali: „Nu și-a putut ține gura!”

Dinamo e condamnată la retrogradare! Nici victoria cu UTA nu îi asigură barajul » Toate CALCULELE: de ce rezultate indirecte au nevoie „câinii”

În 1987 termina în fața lui Hagi în cursa pentru Balonul de Aur, acum e agent imobiliar » Și-a schimbat și look-ul: „Samuraiul a plecat în vacanță!”