FOTBAL  »  Superliga  »  FCSB

Mihai Stoica a venit cu replica pentru Mihai Pintilii: „M-a atacat!”

Mihai Pintilii, în dreapta, alături de MM Stoica
Mihai Pintilii, în dreapta, alături de MM Stoica

Articol de - Publicat sambata, 21 martie 2026 17:41 / Actualizat sambata, 21 martie 2026 17:58

Mihai Stoica, președintele Consiliului de Administrație de la FCSB, i-a răspuns lui Mihai Pintilii, după declarațiile făcute de fostul antrenor, plecat în același timp cu Elias Charalambous de la campioana României.

Mihai Stoica a fost deranjat de unele dintre afirmațiile lui Pintilii, care între timp a devenit analist TV la Prima Sport.

Mihai Stoica, răspuns pentru Mihai Pintilii: „Când va conduce un club de talia acestui club, atunci să ia deciziile!”

Oficialul FCSB i-a transmis un mesaj direct lui Pintilii, după ce acesta a criticat anumite aspecte din cadrul clubului. Una dintre nemulțumirile fostului antrenor secund a fost legată de absența medicului Flavian Arămitu de la unele antrenamente, dar și de activitatea preparatorului fizic Thomas Neubert. La câteva zile distanță, Mihai Stoica a venit cu replica:

„Alte declarații m-au deranjat pe mine. Când i-a atacat pe Thomas Neubert și pe Flavian Arămitu. Cumva, când a vorbit de programul pe care îl are medicul echipei noastre, el m-a atacat pe mine.

Dar fiecare își exprimă opiniile, unde crede că s-a greșit. Când Mihai Pintilii va conduce un club de talia acestui club, atunci să ia deciziile care crede el că se impun!

E adevărat că i-am permis medicului să nu vină la toate antrenamentele, pentru că nu îmi permit să pierd un profesionist de calibrul medicului nostru. Este cel mai bun medic cu care am lucrat vreodată.

Atât timp cât în timpul unui antrenament se poate întâmpla ceva, dar eu am asistent medical cu studii și cu cursul făcut la SMURD, la zi, atunci sunt de acord ca medicul să nu vină la toate antrenamentele. Pentru că el și atunci când operează poate fi contactat.

Să spui că medicul nu vine în cantonamente, când noi, doi ani de zile, nu am făcut cantonamente, asta nu am înțeles-o”, a spus Stoica, conform fanatik.ro.

Nu e normal să lipsești de la antrenament. OK, dacă ești bolnav, nicio problemă. Dar nu ai voie să lipsești, de aici îți iei salariul. Nu am o problemă cu Tommy, am lucrat cu el și ca jucător, are un stil aparte, mi-a plăcut să lucrez cu el. Dar nu mi se pare normal

- declarase Mihai Pintilii

Citește și:
Nota de Plata: au întors Germania pentru o calificare istorică! Final de poveste în Grupa E
Campionatul Mondial de Fotbal 2026
Nota de Plata: au întors Germania pentru o calificare istorică! Final de poveste în Grupa E
Vor să se bată la titlu în Superliga cu Andrei Ivan: 12.000 de euro pe lună, contract pe 3 ani
Superliga
Vor să se bată la titlu în Superliga cu Andrei Ivan: 12.000 de euro pe lună, contract pe 3 ani
Și-a lăsat iubitul fotbalist și se căsătorește cu ispita de la Insula Iubirii: „Felicitări, frate!”
Campionate
Și-a lăsat iubitul fotbalist și se căsătorește cu ispita de la Insula Iubirii: „Felicitări, frate!”
Rușii amenință, după embargoul pus de Emil Boc: „Același scenariu o va aștepta pe România”
Gimnastica
Rușii amenință, după embargoul pus de Emil Boc: „Același scenariu o va aștepta pe România”
FOTO Stațiune din România revitalizată. Investiții de aproape 47 de milioane de lei
Profit.ro
FOTO Stațiune din România revitalizată. Investiții de aproape 47 de milioane de lei
Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport

Ai o informație? Scrie-ne pe [email protected]! Gazeta își protejează întotdeauna sursele.

Cristiano Ronaldo tocmai a stabilit recordul pe care Messi nu i-l poate lua » Cel puțin nu în 2026!

Gigi Becali s-a sucit la 180°, iar „11”-le FCSB-ului suferă o modificare fundamentală!


Comentarii (11)
AndiA
AndiA  •  22 Martie 2026, 11:38
Postat de Van_Basten___ pe 21 Martie 2026, 18:47

Mai ales urologi.

La cat si-a luat-o MM anu' asta, cred ca erau specialisti pe partea de proctologie.

etcetc
etcetc  •  22 Martie 2026, 00:19

Tanti Mitza dar prin Antalya ce se numeau alea ?

concret_win
concret_win  •  21 Martie 2026, 19:28
Postat de Van_Basten___ pe 21 Martie 2026, 18:47

Se sparge puroiul fecesebist. Si miroase a cangrena.

Bine zis!

Vezi toate comentariile (11)
Comentează