FOTBAL  »  Superliga  »  PETROLUL

Mircea Rednic nu renunţă şi anunţă revenirea Petrolului: "Nimic nu ne dezbină"

Articol de GSP - Publicat luni, 09 februarie 2015 00:00 / Actualizat luni, 09 februarie 2015 13:52

Mircea Rednic, antrenorul Petrolului, îi linişteşte pe fanii ploieştenilor după intrarea în insolvenţă a echipei şi îi asigură pe aceştia că formaţia nu va dispărea.

"Decizia de a anula amicalul cu Terek Grozny mi-a aparţinut în totalitate şi mi-o asum. Băieţii au fost afectaţi, aşa cum era şi normal, de veştile primite din ţară în legătură cu situaţia clubului şi am considerat că nu sînt pregătiţi din punct de vedere psihic să susţină acel joc.

Pe fondul nervozităţii şi al oboselii accentuate, stări acumulate în cele două cantonamente din Antalya, nu am dorit să-i expun unor eventuale accidentări, gîndindu-mă că situaţia ar putea degenera, aşa cum se întîmplă destul de des la unele meciuri amicale disputate în această perioadă. În plus, nu am dorit sub nici o formă ca numele şi imaginea Petrolului să aibă de suferit.

Oricît ne-ar dori unii răul, le reamintesc că Petrolul este o familie, iar împreună cu suporterii noştri sîntem şi vom rămîne uniţi, nimic nu ne dezbină!", a declarat Mircea Rednic într-o conferinţă de presă.

Petrolul este a treia în Liga 1, cu 33 de puncte, la o lungime în spatele lui CFR Cluj, formaţia de pe poziţia secundă, şi la 10 puncte în spatele liderului Steaua.

Citeşte şi: OFICIAL Petrolul a intrat în insolvenţă » S-a stabilit şi administratorul judiciar! Echipa nu va putea participa în cupele europene

Citește și:
Suspendare uluitoare pentru Troy Tomșa, românul care i-a băgat mâinile în gât arbitrului
Campionate
Suspendare uluitoare pentru Troy Tomșa, românul care i-a băgat mâinile în gât arbitrului
Mirel Rădoi a susținut primul antrenament la FCSB » Diferență MAJORĂ în pregătire
Superliga
Mirel Rădoi a susținut primul antrenament la FCSB » Diferență MAJORĂ în pregătire
Dacia a prezentat astăzi noul model » Cum arată „Striker”, SUV-ul mai ieftin decât 99% din piață
Noutati auto
Dacia a prezentat astăzi noul model » Cum arată „Striker”, SUV-ul mai ieftin decât 99% din piață
Mirel Rădoi a anunțat primul nume mare la care a renunțat la FCSB! Avea 6 ani la echipă
Superliga
Mirel Rădoi a anunțat primul nume mare la care a renunțat la FCSB! Avea 6 ani la echipă
ULTIMA ORĂ Noi reduceri pregătite la impozitul pe locuință. Cine vor fi beneficiarii
Profit.ro
ULTIMA ORĂ Noi reduceri pregătite la impozitul pe locuință. Cine vor fi beneficiarii
Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport

„Nu mi-am dat seama cât e de scurtă sau transparentă” » Eugenie Bouchard a venit la evenimentul de la Indian Wells cu o rochie pe care nu o probase

Verdict înainte de play-off: „La ce calitate avem, nu avem voie să pierdem vreun meci!”


Comentarii (4)
lau72
lau72  •  09 Februarie 2015, 18:17
Postat de ovidiu_3003 pe 09 Februarie 2015, 15:10

...insolventii ...

Uite cine vorbeste ! voi mai existati ? spune tu oltene....

ovidiu_3003
ovidiu_3003  •  09 Februarie 2015, 15:10

...insolventii ...

gica_oboreanu
gica_oboreanu  •  09 Februarie 2015, 14:36

tot din ce'a spus puriul, dar nepublicat de gazeta de dumbovita: "Înainte să se informeze, anumitor ziariști le-a fost mult mai ușor să-i nominalizeze pe Geraldo, Teixeira și Pecanha ca fiind principalii vinovați pentru nedisputarea acestui joc, lucru total neadevărat, atâta vreme cât hotărârea a fost exclusiv a mea. Lucrurile n-au scăpat de sub control, așa cum greșit s-a scris. "

Vezi toate comentariile (4)
Comentează