FOTBAL  »  Superliga  »  UTA - SEPSI

VIDEO Sepsi nu l-a impresionat pe Rednic » UTA, decimată înaintea partidei cu covăsnenii

Mircea Rednic (61 ani), antrenorul „Bătrânei Doamne” din Arad, a vorbit despre partida în care UTA revine pe teren propriu după o pauză de patru luni

Articol de - Publicat joi, 25 ianuarie 2024 21:45 / Actualizat joi, 25 ianuarie 2024 22:17

Mircea Rednic (61 ani), antrenorul „Bătrânei Doamne” din Arad, a vorbit despre partida în care UTA revine pe teren propriu după o pauză de patru luni, generată de înlocuirea gazonului de pe Arena „Francisc Neuman”, operațiune care a costat 2 milioane de euro și a fost suportată de Primăria Arad.

• UTA și Sepsi se întâlnesc sâmbătă, 27 ianuarie, de la 14:00. Partida va fi liveTEXT pe GSP.ro și la tv pe Orange Sport 1, Prima Sport 2 și Digi Sport 1.

„Puriul” spune că adversara de sâmbătă a arădenilor nu l-a impresionat în victoria din runda precedentă, 6-0 pe teren propriu cu Politehnica Iași.

Românul pe care Diego Simeone l-a întrebat de Horațiu Moldovan: „I-am vorbit de bine. Și-a luat toate informațiile”
ATLETICO MADRID

Mircea Rednic: „Îl cunosc pe Storck, a venit după mine”

„Au fost două autogoluri, două lovituri de la 11 metri, nu se poate vorbi de o dominare categorică a lor, mai ales în prima repriză. Acum și-au revenit, nu au avut un parcurs prea bun. Sepsi este o echipă care vrea în play-off.

Antrenorul lor (n.r. germanul Bernd Storck, care a împlinit astăzi 61 de ani) a venit la Mouscron (n.r. în campionatul Belgiei) după ce am plecat plecat eu și a mai fost un interimar. Normal că îl cunosc, l-am urmărit”, a declarat Rednic înaintea duelului dintre cele două formații cu echipament roșu-alb.

Pleiadă de accidentați la UTA

UTA nu are liniște înaintea reîntâlnirii cu publicul cald, care i-a lipsit timp de opt partide, șase în campionat și două în Cupa României. Nu mai puțin de șase jucători acuză probleme medicale.

„Avem ceva probleme Iacob, Cristi Mihai și Freitas nu s-au antrenat cu echipa în aceste zile. Ieri Omondi Conte și Benga au făcut-o mai puțin. Sper să-i avem la antrenamentul oficial, pe care l-am cerut pe noul gazon.

Mă așteaptă șeful de șantier să-mi spună pe ce porțiuni ale terenului să facem antrenamentul. Dar gazonul arată bine”, a mai spus șeful corpului tehnic al echipei de pe Mureș, vizibil îngândurat în perspectiva formației pe care o va alinia sâmbătă.

VIDEO. Conferința de presă UTA Arad, înaintea meciului cu Sepsi

Conducerea Rapidului, anunț după decizia fanilor: „O să ne vedem de treabă și vom câștiga partida”