Alte știri din fotbal
Adrian Mutu a rămas șocat de ce s-a întâmplat la fosta sa echipă: „Hai, mă! Mă iei la mișto?”
0
Universitatea Craiova, reacție acidă după modificarea Legii 4: „Este făcut pe logica structurilor de control”
0
Mirel Rădoi răsuflă ușurat! MM Stoica a confirmat revenirea jucătorului la FCSB
1
Ioan Ovidiu Sabău a confirmat negocierile cu FRF: „A fost apreciată munca”
2
Știri din fotbal internațional
Italia mai poate ajunge la Cupa Mondială 2026! Singurul scenariu-speranță
0
Lionel Scaloni, dezamăgit de absența unei naționale importante de la Campionatul Mondial: „Mă întristează”
0
Caz incredibil în Italia: antrenorul s-a autodemis, apoi s-a răzgândit și s-a reangajat după 20 de zile! E pe banca echipei de 44 de ani de zile!
0
Barcelona l-ar vinde pe Jules Kounde! » Motivele din spatele deciziei clubului
0
Lifestyle
Un studiu îmbucurător: obiceiul simplu prin care se reduce riscul de demență sau Alzheimer
0
Cea mai frumoasă fană a lui Inter: „Când am ajuns în Italia, prietenii mi-au spus: trebuie să alegi între cele două”
5
Rivalul chinezesc pentru Tesla, surprins pe străzile din Europa! Peste 100.000 de rezervări în doar două săptămâni de la lansare
8
La 15 ani după dezastru, face scufundări an de an ca să își găsească soția! „I-am recuperat telefonul, am văzut ultimul SMS pe care voia să-l scrie”
10
Cristian Anton a fost arestat preventiv. DNA a găsit peste 500.000 de euro, ...
Libertatea
Iranul a instalat o „barieră de taxare” în Strâmtoarea Ormuz. Doar anumite ...
Adevărul
Sub stăpânirea lui Ridzi: Jiul Petroșani, „vaca de muls”, între blaturi la ...
GSP SPECIAL
„Cozile de topor” ale Rusiei din Biserica Ortodoxă Română. Cum pătrund ...
Libertatea
+ Cupa Ligii = 5 fronturi. :))
S-au declansat primele alegeri libere la fotbal, pe 13 februarie 1990. Mircea Pascu aastigat detasat, cu 260 de voturi, contra lui Andrei Radulescu, fost presedinte al federatiei la inceputul anilor 80, carea luat doar 24 de voturi. Au declansat o alta Adunare Generala a FRF ilegala, in luna august 1990 prin ministrul Cornel Dinu, care nu avea dreptul sa o faca, ci doar presedintele federatiei sau de Biroul Federal. A castigat iar Pascu cu 50 voturi contra 46 - pt Angelescu. Jean Padureanu si Vasile Ianul cer anularea numararii voturile dupa alte reguli. L-au numit direct pe Mircea Sandu presedinte executiv nu prin vot ci numire tipic politic.
GALCA ARE DREPTATE !!!, pai astia joaca pentru loc 1 campionat, unde orice Neandertal le rupe fete, tibii, cefe, si e pedepsit mult prea lejer, plus EL unde chiar au sanse sa ajunga in Primavara cu puncte pentru Romania - singurii care le aduc de fapt -PLUS Nationala !! mai vine si Cupa RO, deci 4 fronturi. La ce mai e nevoie de ei si la amicale? nu-i plateste FRF pe stelisti, da ??? SANDU MIRCEA = INFRACTOR LASAT IN LIBERTATE, sper sa-l vad in puscarie langa lotul becali cat mai repede.
Nici nu va ajunge vreodată. Citez din interviul lui la TV privind istoria familiei: -tata a ajuns mecanic sef peste parcul auto al Securității - apoi brusc mama lui devine șeful restaurantului Monte Carlo din Cișmigiu - Mircea Pascu, in '89 era vicepresedinte la FRF. Vicepresedinte salariat. Răspundea de intreaga activitate. Federatia avea si un presedinte de onoare, pe Mircea Angelescu, care raspundea in plan politic in fata partidului. Angelescu nu semna acte. -In 4 ianuarie 1990, Angelescu si Dinu proaspat numit ministru adjunct al Sporturilor - i-au comunicat ca nu este vicepresedinte al federației, desi n-aveau nicio baza legala sa-l schimbe.
De cand a fost preluata de berbecali steaua e ca o virgina. Daca are jucatori chemati nu e bine ca o sa fie obositi , daca nu are nu e bine ca ei sunt cei mai buni si cei mai frumosi si se intreaba de ce nu au fost chemati.
Daca Dl Johannis ajunge presedinte, Nasu va gusta din piinea penitenciarului. Pe Base, Nasu l-a cumparat, la fel o va face si cu Ponta.
iar vorbeste mortu asta nu a ajuns la mititica inca?
Cine mai e si sandu asta ? Cel care a furat FOTBALUL cu sume colosale ? DESPRE MORTI NUMAI DE BINE ? De acord, dar si MORTII sa taca !
In situatia in care Steaua este angrenata pe trei fronturi, Campionat, Cupa su EL, plus 7 jucatori la nationala, avand lotul deja decimat si asta si cu ajutorul si complicitatea arbitrilor si anumitor cluburi din Romania, nu vad unde a gresit Galca. De ce nu convoaca sapte jucatori de la dinamo, rapid, petrolu(astia nu au sapte jucatori romani de tot im lot), kvsc(care se lauda cu cel mai in forma lot)????? Ce se intampla daca se mai accidenteaza cativa jucatori, si asta culmea, nu intr-un meci oficial ci unul amical! O sa-i facem mai fericiti pe dinamovisti si kvsc-isti???
asta a inceput sa vb ceva de genu: "dc as fi eu as face asa si asa" ...sandule esti o m!zerie
Conectează-te la contul tău pentru a adăuga comentarii.