Alte știri din fotbal
Cei 3 fotbaliști pe care FCSB nu se poate baza la decisivul cu Auda: „Ne așteptam să fie apt...”
0
Penalty buclucaș! Pancu l-a contestat, Ilie Dumitrescu și Panduru au avut opinii diferite » Declarația lui Pașcanu a făcut lumină
0
Marius Croitoru explică tensiunile din finalul meciului Botoșani - Rapid: „De asta am primit cartonaș roșu!”
0
Zoran Mitrov și-a explicat gesturile nervoase de la schimbare: „Nu au fost pentru domnul Croitoru”
0
Știri din fotbal internațional
Golgheterul lui Zalgiris l-a chemat pe Liviu Antal în fața camerei TV: „Vreau să spun ceva despre el, n-am mai văzut o asemenea situație”
1
Aici s-a ajuns! Leeds plătește 47 de milioane de euro plus bonusuri pentru rezerva de la Manchester City
1
Craiova a dejucat planul bulgarilor de la Levski: „Conform procedurilor UEFA!”
2
Borussia Dortmund, transfer de 32 de milioane de euro
0
Lifestyle
Gest uriaș: iubita finalistului argentinian a prezentat cadourile primite de la Lionel Messi
1
Celebra actriță a făcut mărturisiri la 3 ani după divorțul de fotbalistul acuzat de viol: „Am eșuat”
1
Iuliana Pepene, întrebată direct: „Cât de greu este pentru un bărbat să-ți câștige inima?” » Răspunsul oferit de prezentatoarea TV
15
Pe 29 iulie, noua sală de 4.670 locuri din România va găzdui debutul FIBA U18 Women’s EuroBasket 2026 - Division B
8
Reactorul nuclear 1 de la Cernavodă, oprit din lipsă de apă, pentru prima ...
Libertatea
Autostrada care va face uitată aglomerația de pe DN1 Sibiu - Brașov. Cum se ...
Adevărul
Primul fotbalist născut în România care a marcat în prima divizie din ...
GSP SPECIAL
Povestea incredibilă a unui marinar care a plutit o lună în derivă în ...
Libertatea
"M-am uitat pe telefon și era 2-1 pentru Dinamo. Când am văzut la final că s-a terminat 3-2 pentru Chiajna, am leșinat de râs!" Gigi Becali
Sa vedeti ce o sa fie la nationala !!! Cine o fi zis ca , contra este antrenor ? Am mai spus , este cea mai proasta solutie pt. nationala !
Sa vedeti ce o sa fie la nationala !!! Cine o fi zis ca , contra este antrenor ? Am mai spus , este cea mai proasta solutie pt. nationala !
Un antrenor se cunoaste la schimbari. Nu stiu cine a zis asta si nici nu ma intereseaza. Nu sunt dinamovist dar poate din cauza asta vad mai bine ce se intampla acolo. Daca eram poate ca ma lua valul si pe mine. La Dinamo nu se intampla nimic extraordinar. Se schimba antrenorii prea des si numai la noi e asa. Jucatorii nu sunt extraordinari dar sunt ok pentru fotbalul de la noi. Cu 1-2 exceptii. Cei care vin sa antreneze Dinamo ori n-au nicio idee de joc ori se bazeaza doar pe socul in sine cauzat de numirea lor acolo. Nici Miriuta nu e antrenor cum nici Contra n-a fost vreodata. Dinamovist poate ca e dar antrenor nu e. In fine, cu Steaua, Dinamo chiar a jucat bine si de multe ori a demonstrat ca e peste ea. Dar cand tu ca antrenor nu vezi ca Romera iti mananca meciul si-l lasi pe teren 90 de minute ce mai vrei? Pe urma, cand tu construiesti ca sa egalezi, faci schimbari *** gen il scoti pe Hanca si-l bagi pe Bokila cand pe banca mai era Rivaldinho care de bine de rau se lipeste de gol in ultima vreme? Iar Hanca, chiar daca nu era in cea mai buna forma putea s-o comita pana la urma pentru ca stie fotbal mai mult decat toata echipa? Nici Alibec la Fcsb nu joaca ceva 90 de minute dar ori da un gol ori o pasa de gol ori provoaca un fault. A treia schimbare la Dinamo e de cascadorii rasului: un pusti de 17 ani de care n-a auzit nimeni. Fara jocuri, fara experienta si asa cum a si aratat, fara tupeu. Ce-o fi fost in capul lui Miriuta cand l-a bagat pe Gheorghe la 0-1 in min 65
Acest comentariu a fost moderat deoarece continea limbaj vulgar sau jignitor.
Noi visam la performantele de acum 8-9 ani, cand bateam AS Roma, Manchster United, Glasgow Rangers, sau remizam cu Chelsea, pe valoare nu pe intamplare. Dar uitam cati bani se investeau atunci, fara frica DNA-ului. Era epoca marilor tunuri protejate politic, cand erau bani garla, chiar daca majoritatea erau negrii. Patronii erau relaxati si aveau rabdare sa construiasca echipe. Trebuie sa reamintesc ca Urziceni a facut mai multe puncte decat FCSB in grupele UCL? Si ce a promis MM Stoica in cazul ala, iar apoi s-a facut ca ploua?
Am uitat sa mentionez si FC Vaslui. Cat a avut Porumboiu bani sa plateasca jucatori mai bine decat Becali, s-a jucat fotbal la echipa aia. S-a ales praful dupa ce moldoveanul si-a vandut afacerile rusilor si "s-a dat la fund" de frica puscariei, odata cu epoca prigonirii marilor miliardari.
Eu cred ca singurul vinovat de totalul situatiei in care s-a ajuns este patronatul, care trage inca de ideea ca sunt marii rivali ai lui FCSB, dar nu investeste nici jumatate din cat baga Becali in echipa lui. Daca nu pot sa tina pasul cu el, ar fi cinstit sa se multumeasca doar cu statutul unei echipe medii, fara mari pretentii. Adica atat cat le permite bugetul. Nu mai exista fotbalisti care sa joace cu sufletul si fara bani, fiindca traim alte vremuri. Marile performante s-au obtinut in ultimele doua decenii de catre cluburi care au investit masiv la un moment dat: CFR Cluj sau FCSB. Sau, accidental, de echipe mici manageriate exemplat: Urziceni si Otelul Galati. Daca Dinamo nu e in stare sa aplice macar una din aceste doua retete, atunci..."ura si la gara". Aia e.
Lasa, ca daca a fost praf la Dinamo, Contra va fi bun la nationala. Ce, Daum n-a fost dar afara de la Eintracht? Si ce bine a antrenat nationala... :D
E praf! Nu e in stare sa facă o preluare și sa dea o pasa. CFR a scăpat la timp de el.
Negoita , ca nu a investit un LEU la DINAMO !!!!!!
Conectează-te la contul tău pentru a adăuga comentarii.