FOTBAL  »  Superliga  »  RAPID

Miron Cozma: "Dacă iau toţi banii pe care Copos i-a furat de la Rapid , ar fi de ajuns ca acest club să reziste"

Articol de GSP - Publicat marti, 17 martie 2009 00:00

Miron Cozma, cel care se declarase interesat de a se implica la Rapid, crede că George Copos a făcut foarte mult rău echipei din Giuleşti. Cozma este de părere că alb-vişinii ar fi ajuns în topul echipelor europene dacă ar fi avut pe altcineva în conducere.

"Eu nu mă refeream să cumpăr clubul Rapid, ci să îl conduc. Numai dacă iau toţi banii pe care Copos i-a furat de la acest club, ar fi de ajuns ca Rapidul să reziste şi să facă performanţă. Mai mult, dacă aş conduce eu clubul, aş aduce oameni care să bage bani. Copos nu a făcut decît să stopeze activitatea Rapidului. Echipa a avut jucători de valoare, dar la Copos a fost vorba întotdeauna numai de bani. Rapid are foarte mulţi suporteri care s-ar implica la echipă.

Acelaşi lucru se poate spune şi despre Steaua şi Dinamo. Dacă nu fac performanţă în acest moment, este din cauza unor oameni din conducere.
Sîntem de rîsul lumii că, la această oră, România nu are un stadion de nivel european", a spus Miron Cozma la Telesport.

Miron Cozma, cel care se declarase interesat de a se implica la Rapid, crede că George Copos a făcut foarte mult rău echipei din Giuleşti. Cozma este de părere că alb-vişinii ar fi ajuns în topul echipelor europene dacă ar fi avut pe altcineva în conducere.

"Eu nu mă refeream să cumpăr clubul Rapid, ci să îl conduc. Numai dacă iau toţi banii pe care Copos i-a furat de la acest club, ar fi de ajuns ca Rapidul să reziste şi să facă performanţă. Mai mult, dacă aş conduce eu clubul, aş aduce oameni care să bage bani. Copos nu a făcut decît să stopeze activitatea Rapidului. Echipa a avut jucători de valoare, dar la Copos a fost vorba întotdeauna numai de bani. Rapid are foarte mulţi suporteri care s-ar implica la echipă.

Acelaşi lucru se poate spune şi despre Steaua şi Dinamo. Dacă nu fac performanţă în acest moment, este din cauza unor oameni din conducere. Sîntem de rîsul lumii că, la această oră, România nu are un stadion de nivel european", a spus Miron Cozma la Telesport.

Citește și:
Toată lumea vorbește despre echipamentul în care Marta Kostyuk va juca la Wimbledon
Tenis
Toată lumea vorbește despre echipamentul în care Marta Kostyuk va juca la Wimbledon
Cu iubita și părinții în tribune, David Popovici și-a îndreptat atenția spre altă persoană: „Știu că urmărește interviurile, vreau să îi spun că o iubesc!”
Altele
Cu iubita și părinții în tribune, David Popovici și-a îndreptat atenția spre altă persoană: „Știu că urmărește interviurile, vreau să îi spun că o iubesc!”
Noul model Dacia, în premieră pe străzile din Paris » Trecătorii au fost uimiți: „E mașina viitorului”
Noutati auto
Noul model Dacia, în premieră pe străzile din Paris » Trecătorii au fost uimiți: „E mașina viitorului”
Cea mai ghinionistă națională de la Mondial! A ratat calificarea, după o succesiune de evenimente dramatice
Campionatul Mondial de Fotbal 2026
Cea mai ghinionistă națională de la Mondial! A ratat calificarea, după o succesiune de evenimente dramatice
Wizz Air renunță la mai multe zboruri din România. Explicația companiei
Profit.ro
Wizz Air renunță la mai multe zboruri din România. Explicația companiei
Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport

Ai o informație? Scrie-ne pe [email protected]! Gazeta își protejează întotdeauna sursele.

„Mă intrigă!” » David Popovici a cucerit aurul la 100 de metri în Trofeul Settecolli, apoi a enunțat marele obiectiv: „Mă gândesc serios”

Gigi Becali s-a sucit la 180°, iar „11”-le FCSB-ului suferă o modificare fundamentală!


Comentarii (34)
 •  18 Martie 2009, 12:54

nu contest poate ti cu rapid, dar de aici si pana la a spune de copos ca fura(era de mult inchis) si ca tu poti tine un club de nivelul rapidului nu ai cum, poate prin teroare si deturnari de fonduri(le-ai aplicat la jiul),nu merci! stai linistit unde stai. respect tuturor suporterilor pt. ca ati luat atitudine la elucubratiile corifeului.

 •  18 Martie 2009, 10:45

Probabil ca parte din oamenii pe care i-ai bagat in spital sau rude/prieteni ale celor pe care i-ai omorat mai vin pe Giulesti... asa ca te asteptam pe tine, o, tu, mare conducator...

 •  18 Martie 2009, 09:52

cum puteti publica acest puscarias, ati uitat ce-a facut in tara asta si pt ce-a fost judecat ? daca ati fi intr-adevar o presa libera, v-ati autocenzura, dar se vede cit sinteti de manipulati si dirijati de anumite "interese" !

Vezi toate comentariile (34)
Comentează