FOTBAL  »  Superliga  »  DINAMO - VIITORUL 1-2

Momentul care a tranșat partida Dinamo - Viitorul » Cum l-a lăsat Hagi pe Andone fără răspuns

Articol de GSP - Publicat duminica, 05 februarie 2017 12:39

Dinamo a pierdut meciul cu Viitorul, 1-2, deși la pauză conducea cu 1-0.

În repriza a doua, Viitorul a întors scorul, iar Gică Hagi a avut o mutare inspirată care a decis meciul. În minutul 57, la 1-0 pentru Dinamo, Florinel Coman a intrat în locul lui Vlad Morar și a marcat decisiv, în minutul 78.

"Intrarea lui Coman ne-a dereglat. Nouă ne-a convenit mai mult cât timp a fost Morar în teren" Ioan Andone, după meci

Florinel Coman a jucat foarte bine și a pus mari probleme defensivei lui Dinamo.

8
a fost nota primită de Coman din partea Gazetei Sporturilor

"Schimbările pe care le-am facut în repriza a doua au dat liniște echipei, dar am avut șansă și am câștigat. Repriza a doua am câștigat-o noi. Nu sunt supărat pe Morar, sunt mulțumit de el. Poate juca pe multe poziții", a spus Gică Hagi după încă o victorie în fața lui Dinamo.