FOTBAL  »  Superliga  »  REMIZĂ

Moraes a marcat în meciul amical Gloria Bistriţa - Voinţa Sibiu 1-1

gloria bistrita, amical, vointa sibiu

Articol de GSP - Publicat duminica, 18 iulie 2010 00:00

Gloria Bistrita a disputat ultimul meci amical inainte de startul noului sezon, adversara fiind Vointa Sibiu, formatie nou-promovata in Liga a II-a, a informat site-ul oficial al Gloriei.

La capatul celor 90 de minute, Gloria a remizat cu Vointa, scor 1-1 (1-0). Ribeiro Moraes a deschis scorul in minutul 39, pentru oaspeti egaland Szabo in minutul 50.

11-le de start a avut urmatoarea alcatuire: Albut - Peteleu, V. Nastase, A. Muresan, Velcovici - Anton - Predescu, Bajenaru, Bawab, C. Petre - Moraes. Au mai jucat: Tudose, Ene, Keita, De Pina, De Souza.

Gloria va debuta in noul sezon competitional sambata, 24 iulie, in deplasare, cu Poli Timisoara, de la ora 20:30, in prima etapa a Ligii I.