FOTBAL  »  Superliga  »  GLORIA BISTRIŢA

Moraes: "Rapid şi FC Vaslui au fost cei mai dificili adversari pentru mine"

Junior Moraes
Junior Moraes

Articol de GSP - Publicat luni, 14 februarie 2011 00:00 / Actualizat luni, 14 februarie 2011 11:50

Junior Moraes e nerăbdător să înceapă o viaţă nouă la Doneţk, dar nu-i uită pe cei care l-au ajutat cît timp a evoluat în Liga 1. Printre cei cărora a dorit să le mulţumească se află primul tehnician cu care a lucrat în România, Marius Şumudică, şi preşedintele Gloriei Bistriţa, Jean Pădureanu.


"A fost o ofertă mult mai bună din punct de vedere financiar. Acum începe altă viaţă pentru mine, am nevoie de o perioadă de adaptare. Am nevoie să demonstrez pe teren ce pot. Trebuie să fiu concentrat.

Campionatul român e foarte bun, foarte disputat. Rapid şi FC Vaslui au fost cei mai dificili adversari pe care i-am întîlnit.

Şumudică a fost primul antrenor al meu aici, m-a ajutat foarte mult. I-am trimis mesaj, nu ştiu dacă l-a primit, dar eu am vrut să-i mulţumesc foarte mult. Va fi un retur foarte greu pentru Bistriţa, luptă la retrogradare cu U Cluj, Astra etc. Sper să scape, e o echipă foarte bună, cu un antrenor foarte bun.

Domnul Pădureanu a fost foarte corect cu mine, foarte bun. Îmi pare rău că plec din România înainte să fi cîştigat un trofeu", a spus Moraes la televiziunea sportro.

Junior Moraes e nerăbdător să înceapă o viaţă nouă la Doneţk, dar nu-i uită pe cei care l-au ajutat cît timp a evoluat în Liga 1. Printre cei cărora a dorit să le mulţumească se află primul tehnician cu care a lucrat în România, Marius Şumudică, şi preşedintele Gloriei Bistriţa, Jean Pădureanu.

"A fost o ofertă mult mai bună din punct de vedere financiar. Acum începe altă viaţă pentru mine, am nevoie de o perioadă de adaptare. Am nevoie să demonstrez pe teren ce pot. Trebuie să fiu concentrat.

Campionatul român e foarte bun, foarte disputat. Rapid şi FC Vaslui au fost cei mai dificili adversari pe care i-am întîlnit.

Şumudică a fost primul antrenor al meu aici, m-a ajutat foarte mult. I-am trimis mesaj, nu ştiu dacă l-a primit, dar eu am vrut să-i mulţumesc foarte mult. Va fi un retur foarte greu pentru Bistriţa, luptă la retrogradare cu U Cluj, Astra etc. Sper să scape, e o echipă foarte bună, cu un antrenor foarte bun.

Domnul Pădureanu a fost foarte corect cu mine, foarte bun. Îmi pare rău că plec din România înainte să fi cîştigat un trofeu", a spus Moraes la televiziunea sportro.


Junior Moraes va juca la Metalurg Doneţk. 1.250.000 de euro va încasa Gloria Bistriţa de pe urma vînzării lui Junior Moraes

Citește și:
FCSB l-a cedat în Superliga pe fotbalistul de 900.000 de euro: „Ne-am înțeles”
Superliga
FCSB l-a cedat în Superliga pe fotbalistul de 900.000 de euro: „Ne-am înțeles”
BeIRANvand, invincibil! „Dracii” s-au lovit de un zid, iar calculele grupei G se complică
Campionatul Mondial de Fotbal 2026
BeIRANvand, invincibil! „Dracii” s-au lovit de un zid, iar calculele grupei G se complică
Diana Munteanu a pus un pariu de cotă 17 la Cupa Mondială: „Promit să fac asta la TV, dacă nu trece de grupe!”
Campionatul Mondial de Fotbal 2026
Diana Munteanu a pus un pariu de cotă 17 la Cupa Mondială: „Promit să fac asta la TV, dacă nu trece de grupe!”
A plecat Răzvan, dar putem avea un antrenor român și în noul sezon din Grecia: „Ofertă foarte bună”
Campionate
A plecat Răzvan, dar putem avea un antrenor român și în noul sezon din Grecia: „Ofertă foarte bună”
România frânează Hornbach
Profit.ro
România frânează Hornbach
Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport

Ai o informație? Scrie-ne pe [email protected]! Gazeta își protejează întotdeauna sursele.

FABULOS » De la România - Argentina, în 1994, nu s-a mai întâmplat așa ceva la un Mondial

Elveția - Bosnia, în istoria Cupei Mondiale » Așa ceva nu s-a văzut în 96 de ani


Comentarii (4)
opensource
opensource  •  14 Februarie 2011, 13:28

:-)

crystyanbet
crystyanbet  •  14 Februarie 2011, 12:49

daca steua era asa buna nu ocupa locul 7

butch_cassidy
butch_cassidy  •  14 Februarie 2011, 11:36

Ba da cu cfr-ul cum ramine ca pe timpul lui asta cfr-ul a luat totul !Sau ii spune "lordul" sa stea capra ?

Vezi toate comentariile (4)
Comentează