Alte știri din fotbal
Gigi Becali e convins, după întâlnirea cu fotbalistul: „Vine la noi”
0
Pus pe liber după doar 3 meciuri la FCSB, semnează cu Dumbrăvița
0
Florin Maxim îl are de azi la antrenamente și pe noul atacant
0
Pleacă Ionuț Chirilă după doar două săptămâni la noua echipă? Ar vrea măcar să înceapă antrenamentele: „Mă duc!”
1
Știri din fotbal internațional
Ederson, ca danezii! » De la nunta unui amic la Mondialul 2026
0
Top 10 cei mai buni marcatori din istoria Campionatelor Mondiale
0
Riscă meci pierdut la „masa verde”! » FIFA amenință cu represalii dure, dacă la Mexic - Africa de Sud se va auzi scandarea controversată a localnicilor
4
Caz cutremurător: „Eu sunt la Mondial, ea face chemioterapie. Visăm împreună la finala din New York”
0
Lifestyle
Au ales cele mai sexy 11 partenere de fotbaliști care vor merge în America
0
Ce poți face în Mexic cu „incredibila” sumă de 1,3 lei? » Surpriză totală la aterizare, după ce am călătorit în avion cu naționala Tunisiei!
6
Și Dennis Man s-a căsătorit astăzi: căpitanul Stanciu i-a fost naș
8
Denis Alibec s-a căsătorit discret cu fosta gimnastă
10
Sorin Grindeanu s-a întors din SUA, când era ministru, cu o factură de ...
Libertatea
De ce un apartament din 1975 poate fi mai valoros decât unul nou
Adevărul
Avem LISTA COMPLETĂ de premieri olimpice, ținută doi ani la secret de COSR ...
GSP SPECIAL
Singurul fotbalist român care a fost campion mondial. „Alerga până la ...
Libertatea
Nu este complet, lipseşte fundaşul dreapta de meserie, metre!
Cred că Dinamo ar trebui să investească nişte sume de bani în centrul de copii şi juniori şi să încerce să copieze sistemul Ajax. Au un avantaj enorm datorita plasării bazei sportive şi aşa pot capta mulţi copii de viitor din Bucureşti. Cu un pic de noroc, mulţi bani şi foarte multă muncă, peste 5-6-7 ani Dinamo se va putea întreţine aproape exclusiv din banii obţinuţi în campionat, cupele europene şi vânzarea de jucători. Din păcate, impresia mea e că Negoiţă nu a luat Dinamo că e mare fan, ci pentru că a simţit miros de afacere imobiliară (la fel cum cred că iniţial Becali a luat Steaua tot pentru baza sportivă, apoi s-a văzut războinicul luminii).
Ai dreptate, si Steaua a fost in reconstructie 7 ani, timp in care n-a castigat nimic pe plan intern. Dar: - In acea perioada Steaua s-a clasat pe locurile 2-5 in campionat, nu mai jos; - In acea perioada Steaua s-a calificat an de an in grupele UCL sau EL (niciodata direct, ci doar in urma manselor preliminarii) si chiar a obtinut calificari in primavara europeana; - In acea perioada Steaua a acumulat cele mai multe puncte la coeficientul UEFA; - Reconstructia la Steaua a insemnat cumpararea multor jucatori pe sume de sute de mii de euro, an de an, chiar daca acestea s-au dovedit investitii nerentabile dupa doar un sezon, gen Costea; Se intampla ceva asemanator la Dinamo acum?
mai inainte am spus ca mi-a placut cum ai pus problema. acum spun ca nu mai pui problema la fel de bine. de fapt, ai dat cu mucii in fasole. pacat. ai fost neatent...
şI TOTUŞI, VIN UNII UMFLAŢI DE PRIMĂRII ŞI [ iA+MĂ+N GURĂ [, NU __
Ptr. echipă mare înseamnă că trebuie să ai ceva belete!
exista destula rabdare. trebuie sa avem rabdare, nu avem cum altfel. acest proces era necesar de mai multa vreme. s-a cam intarzaiat, nu s-a mai putut folosi ce mai era valoros in vechiul lot, de acum vreo 3 ani, ar fi fost o anume continuitate. de asta suntem acum la un nivel de eprimare foarte scazut. pentru ca reconstructia este de la zero.
Craiova nu a fost reconstruita, ci demolata. Acelasi lucru e valabil si-n cazul echipei Poli Timisoara. In ultimul caz, vorbim de o "reconstructie" in acte. Tin sa-ti amintesc, banuind ca esti stelist, ca si Steaua a trecut printr-o asemenea etapa, insotita de multe cautari. O perioada echivalenta cu multi ani. O echipa nu poate fi mica cat timp suporterii sai nu-i permit acest lucru.
prima, normal.
Tu pari venit , neavenit. Zbay de interes!
Conectează-te la contul tău pentru a adăuga comentarii.