FOTBAL  »  Superliga  »  CS U CRAIOVA - ASTRA 1-3

Mulțescu explică decizia controversată din timpul meciului: "Foarte bine că au fost supărați"

Articol de GSP - Publicat sambata, 15 aprilie 2017 22:18

Gheorghe Mulțescu a explicat la finalul meciului pierdut de CS U Craiova cu Astra, scor 1-3, motivul pentru care i-a schimbat pe Zlatinski și pe Barthe înainte de pauză (detalii AICI).

"Am primit gol pe greșeli de apărare, e clar că te zdruncină. Zlatinski a greșit multe pase, a pierdut ritmul jocului. Iar la Barthe au fost multe erori, vă dați seama cum a venit golul doi. Foarte bine că au fost supărați că i-am schimbat! Asta înseamnă că le pasă.

Arbitrajul a fost cu bune și cu rele. Poate n-a fost penalty clar, cum zic cei de la Astra, dar de aici până la a fi scandalizați e drum lung..."

Mulțescu a abordat și subiectul angajamentului său cu CSU Craiova: "Mi s-a propus prelungirea. Nu e presiune nici din partea patronului, nici din partea mea. Dar avem probleme mai importante decât contractul meu", a spus el la TV Digi Sport.

FCSB se transformă total » Planul lui Becali pentru Liga Campionilor conține și „opțiunea interzisă, din umbră”