Alte știri din fotbal
Dezvăluirile care aprind Liga 2! Investitorul recunoaște că se teme de practici necurate la propriul club: „Filmez meciurile să văd dacă sunt greșeli” » De ce nu s-a mai retras din fotbal
0
Ștefan Baiaram poate prinde transferul în Bundesliga » Clubul care analizează mutarea chiar în această iarnă
1
Q&A cu Nikita Stoinov » Ce preferințe are israelianul: de la „Prison Break” la Drake și unde i-ar plăcea să joace în top 5 campionate
0
Mihai Stoica, dezamăgit când a citit ce a spus internaționalul român: „Tragic!”
14
Știri din fotbal internațional
Direct în istorie! Performanța uluitoare reușită de Virgil van Dijk în Liga Campionilor
0
FCSB - Fenerbahce, duel în ultima etapă a grupei Europa League » Ce șanse de calificare mai are campioana României + echipele probabile
0
Arne Slot nu se poate bucura în totalitate nici de o victorie cu 6-0: „Asta este partea proastă”
0
„Teribil de prost!” » Kylian Mbappe nu s-a mai cenzurat, după încă un eșec la Real Madrid
0
Lifestyle
„Noua Diletta Leotta” » Tania a atras toate privirile cu o apariție îndrăzneață la TV: „Ești uimitoare!”
1
Simona Țăranu, pictorial în Caraibe: „Iubitul tău e cel mai norocos om de pe pământ” » Ce loc a evitat
11
Mauro Icardi continuă războiul cu Wanda Nara: „Este o mitomană! Mi-a furat 7 milioane de euro din conturi”
1
L-a uitat rapid pe jucător » Cea mai sexy fotbalistă tocmai și-a oficializat relația cu ispita de la Insula Iubirii
3
„Creierul șoferului n-a mai ținut cont de TIR”. De ce e improbabil ca „lane ...
Libertatea
Românul brutar care a ajuns cioban în Spania și a câștigat de cinci ori mai ...
Adevărul
Martor la marea tragedie din viața lui Dumitru Dragomir: „Veniți! Veniți! ...
GSP SPECIAL
Condamnare dură pentru manelistul care a încercat s-o ardă de vie pe iubita ...
Libertatea
Eu vad Balgradean-Fai-Luchin-Durimel-Grecu-Elton-Serban-Lazar-Matei-Curtean(Rotariu)-Tucudean. 4-2-3-1 mi se pare cea mai buna tactica de joc. Si repet,mi se pare.Nu ca as fi eu vreun Pellegrini!
si o rectificare : sunt 7 jucatori defensivi, de fapt. nu 6...)) dar, fii pe pace, si bouba si da silva urca des in atac. chiar au si dat goluri, recent. mi-aduc aminte ca putini mijlocasi la inchidere de la dinamo au reusit sa dea ceva goluri in ultimii ani. nici macar catalin munteanu nu mai marca asa mult, nu mai vorbesc de toti ceilalti folositi in centrul terenului. (n'doye, dja dja kone, rus, bostina, etc)
uite ombre : fai - durimel - grigore - grecu thicot - bouba - da silva v lazar - tucudean - rotariu _ mai defensiv si ofensiv de atat nu ai cum. la inceput joaca un pic mai prudent, curtean si matei stiu mai bine sa faca si faza defensiva, mai ales curtean.
Mergi cu Pandurii sa te aperi? Te umilesti numindu-te Dinamo! Mergi peste ei,cu riscul de a lua 10 sau cu succesul de a lua 3 puncte. Oricum sezonul e ratat din prima etapa,deci as prefera sa jucam ofensiv si cu tineri. Oricum,cat timp e Negoita la "carma" echipei..Cu jucatori platiti cu nuci si mere nu faci treaba,vere! Si am facut si-o rima!
..))) este samoila rezerva. deci sa-l bagam pe samoila. da, de acord, si chiar si pe naumovsky, de ce nu ! doar ca nu ne permite regulamentul. sigur putem pune 3 portari, dar 2 dintre ei pot sa apere cu orice parte a corpului mai putin cu bratele...))
si ma uit si la rezerve. in functie de scorul de pe tabela, prin min 60 l-as inlocui pe boubacar cu serban. si extremele curtean si matei, cu rotariu si v lazar. s-as micsora varsta medie, plus ca cele 3 rezerve sunt clar mai rapide. si cred ca si mai tehnice.
Atunci hai sa-l bagam si pe Naumovski langa Balgradean.
mie mi se pare foarte interesant acest modul. este foarte compact dpdv defensiv. si cred ca boubacar sprijinit in lateral de thicot si da silva va putea sa si urce cu pasa. ramane de vazut daca cele 2 extreme vor juca pe post de extreme sau de mijlocasi laterali la acoperire. asta ar insemna un superdefensiv 4-5-1. iar cu pandurii, scuze, dar nu e o idee gresita.
Corect. Pe mine a inceput deja sa ma irite insistenta cu mana moarta, Matei. Mai bine Lazar, dar... asta e! Trebuie vanduta si pramatia de Matei!
"Centura neagra" la Dinamo ! ;-))
Conectează-te la contul tău pentru a adăuga comentarii.