FOTBAL  »  Superliga  »  FCSB - GAZ METAN

Toni Petrea, un car de nervi după ce apărarea lui FCSB a fost făcută șah-mat! Faza primei reprize

Reacția nervoasă a lui Toni Petrea // foto: captură @ DigiSport

Articol de GSP - Publicat duminica, 07 martie 2021 21:11 / Actualizat duminica, 07 martie 2021 21:18

În minutul 34 al meciului dintre FCSB și Gaz Metan Mediaș (0-0 la pauză), oaspeții au ratat o ocazie incredibilă prin Nasser Chamed (27 de ani).

Prima repriză a meciului de pe „Arena Națională” le-a aparținut oaspeților, ca raport al ocaziilor mari de poartă. Gazul a avut mai multe șanse bune de gol, cea mai mare dintre acestea venind în minutul 34. O centrare excelentă a lui Butean l-a lăsat pe mijlocașul Nasser Chamed singur cu Vlad, dar fotbalistul lui Gaz Metan a trimis cu capul pe lângă poartă, din doar 4 metri!

Toni Petrea, enervat la culme de ocazia lui Gaz Metan

Felul în care elevii lui s-au apărat la acea fază l-a scos din sărite pe Toni Petrea, antrenorul roș-albaștrilor, care a lovit cu palmele în scaunele de pe banca tehnică și a înjurat.

La scurt timp după, Petrea a decis să mute și l-a introdus pe Ante Vukusic în locul lui Răzvan Oaidă.

FOTO. Imagini dure » Miron, tăiat cu crampoanele! Stoperul lui FCSB a început să sângereze

„Fotbalul se «deteritorializează»! Nu mai există ceva esențial” » Un profesor de antropologie, Christian Bromberger, conferință de excepție despre o „mutație” în fotbalul de azi: „Am plecat de la tifoso, adică boală contagioasă, și am ajuns aici”