FOTBAL  »  Superliga  »  RAPID

Nici Coman nu-l vrea pe N'Doye: "Pavlovici e jucătorul care s-ar plia pe stilul Rapidului"

Articol de GSP - Publicat marti, 17 ianuarie 2012 00:00 / Actualizat marti, 17 ianuarie 2012 13:16

Dani Coman nu crede că la echipă mai e nevoie de mari transferuri, însă l-ar alege pe sîrbul Milos Pavlovici (28 de ani) de la Vaslui pentru o variantă de rezervă la Dan Alexa, aşa cum caută în aceste zile rapidiştii. "Nu ştiu ce conflict a avut cu domnul Hizo, dar mie mi-a plăcut încă de cînd a venit în Liga 1 acest Pavlovici. A arătat lucruri bune, a demonstrat că poate face faţă la acest nivel. Pavlovici e tipul de jucător care s-ar plia pe stilul Rapidului", a declarat azi portarul.


"Eu vreau să mai joc cinci ani. Lui Pancu i-aş face contract pe zece sezoane"
Coman va împlini 33 de ani în luna martie, dar spune că e încă departe de o retragere din activitate. "Vreau să mai joc încă cinci ani. Mă simt excelent din toate punctele de vedere, simt că mai pot. Visul meu e să cuceresc cel puţin un titlu cu Rapid pînă mă voi retrage", a declarat azi titularul porţii rapidiste. În ce priveşte situaţia unui alt veteran din lot, Daniel Pancu, Coman le transmite şefilor să o rezolve astfel: "Dacă aş fi în locul domnului Copos, n-aş sta pe gînduri. I-aş face lui Pancu un contract pe zece ani pentru că e un fotbalist care a fost părtaş la cele mai mari performanţe ale acestui club".

"Straton să rămînă, să se lupte cu mine!"
"Robocop" a vorbit şi despre problema portarilor. "De unde ştiţi că se caută o rezervă pentru mine? Poate că vor să aducă un titular", a spus amuzat Coman la început. "Alături de mine sînt alţi doi portari tineri. Cînd am fost de vîrsta lor, am decis să rămîn la FC Argeş, n-am vrut să plec, chiar dacă şi eu concuram cu un portar mult mai experimentat decît mine, Bogdan Vintilă. Am strîns din dinţi, iar cu fiecare antrenament urmăream să devin mai bun decît el".

Citește și:
A coborât pe gazon și a sărbătorit titlul alături de Baiaram
Superliga
A coborât pe gazon și a sărbătorit titlul alături de Baiaram
Petrecerea Craiovei s-a mutat pe malul lacului! Mihai Rotaru, scandări cot la cot cu jucătorii
Superliga
Petrecerea Craiovei s-a mutat pe malul lacului! Mihai Rotaru, scandări cot la cot cu jucătorii
David Matei, interviu alături de părinți: „Îi iubesc, sunt tot ce am!” + „Poate îmi va face o surpriză domnul Hagi”
Superliga
David Matei, interviu alături de părinți: „Îi iubesc, sunt tot ce am!” + „Poate îmi va face o surpriză domnul Hagi”
Cine e personajul misterios de lângă Gică Hagi și Gino Iorgulescu » Fost conducător în Divizia A, acum de nerecunoscut
Superliga
Cine e personajul misterios de lângă Gică Hagi și Gino Iorgulescu » Fost conducător în Divizia A, acum de nerecunoscut
Cea mai vândută mașină de oraș din Europa are zero stele EuroNCAP
Profit.ro
Cea mai vândută mașină de oraș din Europa are zero stele EuroNCAP
Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport

Ai o informație? Scrie-ne pe [email protected]! Gazeta își protejează întotdeauna sursele.

„I-am dat un picior în gură lui Bumbescu de nu și-a dat seama cu ce l-am lovit!” » Dezvăluire despre un conflict incredibil în vestiarul Stelei '86

Mașina comunistă va avea un nou model după o pauză de 50 de ani » Au copiat Dacia: imagini în premieră


Comentarii (4)
dorutzu74
dorutzu74  •  17 Ianuarie 2012, 13:51

Mai poate spune cineva ca Porumboiu batea campii, cand spunea ca lui Pavlovici i-a promis zotta ca-l ia la Rapid daca ia rosu la meciul direct?

raduandrei123
raduandrei123  •  17 Ianuarie 2012, 13:46

@drunk_driver...ilie dumitrescu, marius lacatus, costea, petre marin, banel, stanca...toti sunt "suedezi" adevarati. Il aveti si pe Mache in cantonament?...Sa va dea o mana de ajutor, sa va revitalizeze

razvan.popso
razvan.popso  •  17 Ianuarie 2012, 13:39

Poate Comann nu stie cate faulturi urate face Pavlovici. Ar face un cuplu perfect cu Alexa....cuplu de ciomagari!

Vezi toate comentariile (4)
Comentează