Alte știri din fotbal
Hermannstadt - Universitatea Craiova 0-2 » Baiaram pentru unii, frisoane pentru Munti! Juveții câștigă la pas la Sibiu, la debutul lui Dorinel Munteanu
12
Cerință specială pentru Zeljko Kopic: „Merită mai mult. Are datoria să îi dea mai multe minute!”
1
A marcat primul gol în tricoul lui Dinamo și este convins: „Avem șanse mari la titlu!”
0
Zeljko Kopic, după Dinamo - Metaloglobus: „Ăsta e planul” + cum i s-a părut Mazilu
2
Știri din fotbal internațional
Cristi Chivu a avut polițe de plătit, după ce a revenit pe primul loc în Serie A: „Mai știți ce spuneați acum 5 luni?”
0
Ce scrie presa din Italia după Genoa - Inter și nota primită de Cristi Chivu: „L-a condamnat”
0
Haos înaintea duelului dintre Inter și echipa lui Dan Șucu! Ciocniri violente, mașini incendiate
0
Genoa, prea mică pentru Inter » Chivu e din nou lider în Serie A!
4
Lifestyle
Fosta finalistă de la Wimbledon le-a făcut o surpriză fanilor, într-o ținută provocatoare: „Crăciunul a venit mai devreme!”
7
Lux! Cu ce își ocupă timpul Cristina Neagu după retragere: „Te-ai mutat acolo?”
7
Fosta gimnastă a devenit milionară la 20 de ani: „Cum naiba reușeam să fac asta?” » Cum s-a îmbogățit
0
Are 47 de ani, iar ținuta ei transparentă a provocat controverse la tragerea la sorți: „Prea îndrăzneaţă pentru un eveniment fotbalistic”
10
Mesajul unui tânăr pentru magistrați, după ancheta Recorder. Mii de oameni ...
Libertatea
Băsescu dezvăluie adevăratul obiectiv al lui Putin și motivul pentru care ...
Adevărul
De ce apar durerile de genunchi și cum pot fi prevenite. Un medic ortoped ...
GSP SPECIAL
Polițiștii, răspuns dur pentru șeful Cătălin Predoiu: „Dacă România ar avea ...
Libertatea
Nu va fi valabil retroactiv. Obisnuiti-va cu ideea ca veti juca la matineu!
Comisia Nationala a Valorilor Mobiliare (CNVM) va adopta in curand un regulament in urma caruia alegerea Consiliului de Administratie al unei companii detinute public se va putea realiza dupa o noua metoda: cea a votului cumulativ. Metoda de vot, care conform proiectului de regulament este obligatorie in cazul in care acest lucru este solicitat de catre un actionar care detine cel putin 10% din actiuni, va facilita accesul reprezentantilor actionarilor minoritari in Consiliile de Administratie ale companiilor
b) Dreptul de a solicita si obtine prin forta legii aplicarea metodei votului cumulativ In temeiul art. 235 din Legea 297/2004 la cererea unui actionar semnificativ alegerea membrilor consiliului de administratie se va efectua obligatoriu prin metoda votului cumulativ. Aplicarea metodei votului cumulativ se poate solicita fie odata cu cererea privind fie odata cu cererea privind convocarea adunarii generale a actionarilor formulate de actionarul semnificativ in baza art. 119 din Legea 31/1990, fie in cazul in care alegerea sau revocarea membrilor consiliului de administratie se afla pe ordinea de zi a adunarii generale. https://m.zf.ro/companii/votul-cumulativ-o-goarna-pentru-vocea-actionarilor-minoritari-2972513
Chiar nu pot face astfel de numiri, dar cum Dinamo e un sat fara caini iar presa nu are subiecte mai importante (nu s-a scobit ala cu mataniile in nas), totul este prezentat ca posibil...
Sunt tare curios cum pot sa faca niste actionari minoritari numiri de directori. administratori, astia functioneaza dupa legi paralele :)))
Numai sefi si salvatori la dinamo!????????????????cu banii prea putin!
Iancu, un rapidist antipatic.
tu vb de trolli usuf.
Bravo Badea, arde-i pe fraieri! Lasa-i sa plateasca si daca reusesc prin absurd sa salveze clubul, apari si tu pe un cal alb.
Respect Nicu Badea, cel mai mare troll în viață
Conectează-te la contul tău pentru a adăuga comentarii.