FOTBAL  »  Superliga  »  SEPSI - FCU CRAIOVA 4-0

Nicolo Napoli și-a atacat jucătorii și dezvăluie ce s-a întâmplat la pauză: „Mititelu a venit în vestiar”

Nicolo Napoli, antrenorul grupării oltene, a recunoscut că Adrian Mititelu a coborât în vestiar la pauză +16   FOTO

Articol de - Publicat joi, 16 martie 2023 23:39 / Actualizat joi, 16 martie 2023 23:43

Sepsi a învins-o pe FCU Craiova, scor 4-0, și a obținut ultimul loc din play-off. Nicolo Napoli, antrenorul grupării oltene, și-a criticat jucătorii și a recunoscut că Adrian Mititelu a coborât în vestiar la pauză.

FCU Craiova a fost demolată în prima repriză de la Sf. Gheorghe, 0-3. Napoli a dezvăluit ce a făcut finanțatorul Adrian Mititelu la pauză: „Patronul a intrat în vestiar, a vorbit cu echipa. A încercat să îi facă să joace mai bine în repriza a doua. Asta e, un meci în care am greșit tot”.

Incidente la vestiare după Sepsi - FCU Craiova: „L-a așteptat pe tunel. Forțele de ordine l-au luat pe sus!”
Sepsi - FCU Craiova 4-0

Întrebat dacă Mititelu a cerut și ceva schimbări, Napoli a replicat: „Da, da... nu era fericit de cum a decurs meciul. Avea dreptate”.

Nicolo Napoli, după Sepsi - FCU Craiova 4-0

„N-a mers nimic în prima repriză. A fost un meci slab. Am primit goluri multe, în partea secundă ne-au dat posibilitatea să ieșim la joc, dar au meritat să câștige.

Impresia e că am jucat prost. Nu am combinat, mergeam mereu să driblăm pe toată lumea. Nu se joacă așa fotbalul! Din cauza asta am pierdut meciul. Nu ne-au surprins, știam că au echipă bună, au meritat.

În fotbalul poți greși, Gurău a făcut unele erori mari, dar și ceilalți. Nu știu ce s-a întâmplat, am pregătit să facem un meci foarte bun”, a spus Nicolo Napoli la Orange Sport.

Despre ieșirea lui Bahassa, extrem de nervos la finalul partidei, Napoli a spus: „Meciul era terminat, eu nu sunt responsabil de purtarea lui”.

VIDEO. Discursul lui Laszlo Dioszegi înaintea „finalei” Sepsi - FCU Craiova

REPORTAJ GSP Sfântu Gheorghe, între ziua maghiarilor și rejucarea meciului Sepsi - FCU Craiova » Cum au trăit localnicii cele două evenimente

VIDEO Laszlo Dioszegi, discurs în vestiar înainte de Sepsi - FCU Craiova; „Dacă va curge sânge pe voi, o să vă ridicați”