FOTBAL  »  Superliga  »

Niculae: "Am învins un club mare, arătăm ca o echipă!"

Articol de GSP - Publicat joi, 18 martie 2010 00:00

Finanţatorul Astrei, Ioan Niculae, a comentat victoria echipei sale în Giuleşti, 1-0, gol Liviu Ganea în minutul 75.

"Aş minţi să spun că mă aşteptam, dar speram. Îmi pare rău acum că am pierdut două puncte cu Iaşi, erau foarte importante, dar ăsta e fotbalul.

Orice punct e important pentru echipa noastră, intenţia mea e de a face echipă şi eu cred că sîntem pe calea cea bună.

Am început să arătăm ca o echipă de antrenor, se vede mîna lui în teren.

O partidă cu multe emoţii în Giuleşti. După primele 15 minute din repriza a doua am simţit că batem, pentru că iureşul Rapidului nu avea nimic organizat, nu arătau ca o echipă bine pregătită.

Liviu Ganea e cam fotbalist, îmi pare rău că Strătilă nu a tras mai tare ca să fie 2-0, dar am bătut o echipă mare totuşi. Eu au jucat sub presiune.

Vreau ca Dinamo să ia titlul, Vasile Turcu trebuie să mă felicite pentru această victorie", a zis Ioan Niculae la Fanatik Show, pe Digisport.