FOTBAL  »  Superliga  »  POLI IAȘI - DINAMO 1-2

NOTE GSP: jucătorul reinventat de Uhrin, încă un meci excelent pentru Dinamo! Cine a fost omul meciului la Iași

Articol de GSP - Publicat joi, 06 mai 2021 07:35 / Actualizat joi, 06 mai 2021 07:55

Dinamo și-a continuat la Iași seria de victorii, iar după 2-1 cu Poli, „câinii” au ajuns pe locul 5 în play-out, fiind pentru moment în afara locurilor retrogradabile.

Dinamoviștii au avut o prestație foarte bună la Iași și au ajuns la trei victorii consecutive în play-out, grație golurilor marcate de Deian Sorescu și de Jonathan Morsay.

Cei doi marcatori și Mihai Eșanu au fost cei mai buni jucători de pe teren. Căpitanul lui Dinamo a primit nota 8 din partea Gazetei Sporturilor, în timp ce portarul și extrema suedeză au fost notați cu 7.

Morsay, criticat vehement la venirea de la Dinamo, bifează astfel al doilea meci foarte bun sub comanda lui Uhrin, după cel de la Viitorul, când a și marcat un gol.

Toto Morsay
EDITORIAL
Toto Morsay

De la Dinamo, cei mai slab jucător a fost Andreas Mihaiu, care a primit nota 4 pentru cele 45 de minute jucate. O evoluție modestă a avut și Janusz Gol, care a luat 5.

7e nota pe care primit-o antrenorul ceh al lui Dinamo, Dusan Uhrin. Nicolo Napoli a fost notat cu 5

Nu am jucat chiar atât de rău nici în meciurile în care nu reușeam să câștigăm. Am apărat câteva mingi în prima repriză, dar e o exagerare să spunem că am salvat eu echipa, am făcut doar ceea ce aveam de făcut. Sperăm să continuăm seria aceasta bună, să câștigăm și cu Hermannstadt, pentru că va fi un meci foarte greu, cu o altă formație care luptă pentru evitarea retrogradării
– Mihai Eșanu, portar Dinamo

VIDEO Sfatul revoluționar al lui Ion Țiriac pentru Dinamo: „Să facă asta! Mă doare ce e acolo”

Citește mai multe știri despre Dinamo:

Dusan Uhrin Jr. a dezvăluit marea schimbare de la Dinamo: „Aici am lucrat și se văd progrese”

Dinamoviștii nu l-au uitat pe Patrick Ekeng » Două momente speciale la victoria cu Poli Iași

Playtech: TRAGEDIE! Doliu URIAȘ în politica din România! A MURIT în urmă cu puțin ...

Ianis Hagi și Dennis Man, în centrul atenției la reunire » Ținute extravagante alese de „tricolori”