FOTBAL  »  Superliga  »  FARUL - DINAMO

Notele GSP după Farul - Dinamo » Cine a fost MVP + Un 3 și două note de 4 la în echipa Farului

Articol de , - Publicat luni, 12 februarie 2024 23:02 / Actualizat marti, 13 februarie 2024 12:07

Dinamo a reușit cea mai importantă victorie a sezonului. A învins campioana Farul, 2-0, chiar pe terenul trupei lui Gică Hagi.

Trupa lui Zeljko Kopic a avut o prestație solidă pe faza defensivă și a dat lovitura în minutul 30, după o fază fixă creată de Milanov, care a trimis excelent către Velkovski.

Iată notele GSP după Farul – Dinamo

Reacția lui Gheorghe Hagi după golul doi al lui Dinamo: cum a fost surprins antrenorul campioanei
farul - dinamo

Notele celor de la Farul

• Alexandru Buzbuchi – 5: Nu a avut nicio vină la goluri. A avut un reflex bun când Mihai Popescu a respins greșit, spre propria poartă, în prima repriză.
  • Kevin Boli – 5: A fost primul schimbat de Hagi, chiar la pauză.
  • Mihai Popescu – 3: Depășit de multe ori în duelurile cu ofensiva „câinilor”.
  • Ionuț Larie – 4: Ezitant de multe ori, nu a reușit să-și dirijeze defensiva.
  • Damien Dussaut – 5: Decent pe faza defensivă, invizibil pe atac. A avut un meci complicat cu Bordușanu și Politic.
  • Constantin Grameni – 5: Nu s-a făcut remarcat.
  • Dragoș Nedelcu – 5: Prestație modestă. A pierdut multe dueluri la mijlocul terenului.
  • David Kiki – 5: Prestație modestă.
  • Ronaldo Deaconu – 5: Fără realizări pe faza ofensivă, deși a fost căutat cu multe mingi de colegii săi.
  • Rivaldinho – 5: S-a zbătut mult, fără nicio reușită.
  • Constantin Budescu – 4: Fără chef de joc. S-a abținut de la efort și nu a avut nicio reușită. S-a remarcat doar cu un șut în minutul 55.
  • Cristi Ganea – 5: Intrat la pauză, nu a adus niciun plus.
  • Ionuț Vînă – 5: Nu și-a făcut simțită prezența pe teren.
  • Diego Queiros – 5: A jucat în nota echipei.
  • Iustin Cojocaru – 5: Inexistent pe faza de atac.
  • Luca Androbnache - A jucat prea puțin pentru a fi notat.
  • Gheorghe Hagi – 5: A pierdut duelul tactic cu Kopic. A început meciul cu un sistem cu trei fundași, modificat la pauză. Nu a reușit să găsească soluții.

Notele celor de la Dinamo:

• Adnan Golubovic – 6: Nu a avut prea multe de apărat.
  • Răzvan Patriche – 7: Sigur în intervenții. A câștigat multe dueluri și a ținut piept cu brio adversarilor.
  • Darko Velkovski – 8: Cel mai bun de pe teren. A marcat primul gol al meciului și a avut intervenții exacte. A avut o singură scăpare, când a alunecat și a pierdut mingea în fața lui Rivaldinho, dar a revenit și a recuperat posesia.
  • Josue Homawoo – 6: Plasament bun, puternic în dueluri.
  • Gabriel Moura – 5: S-a achitat bine de sarcinile defensive.
  • Eddy Gnahore – 6: Implicat în multe faze, a jucat la primul meci ca titular.
  • Domagoj Pavicic: - 6: O prestație solidă. A fost decisiv și la golul de 2-0, când a trimis mingea în fața porții, de unde Politic a marcat.
  • Antonio Bordușanu – 6: S-a achitat bine de sarcinile defensive, a avut câteva acțiuni ofensive bune.
  • Giorgi Milanov – 7: S-a mișcat bine la debutul ca titular, implicat în faze. A centrat la gol și și-a asumat responsabilitatea fazelor fixe.
  • Hakim Abdallah – 6: Șters în prima repriză, foarte bun în partea a doua. A dat startul acțiunii de 2-0, a câștigat multe dueluri și a ținut foarte bine de minge.
  • Dennis Politic – 7: S-a zbătut în prima repriză, având câteva acțiuni pe partea stângă. În partea a doua a reușit să apară excelent în fața porții și să facă 2-0.
  • Dani Iglesias – 5: A intrat în debutul reprizei secunde, dar nu a adus niciun plus în joc.
  • Costin Amzăr –6: S-a descurcat bine în minutele jucate. A acoperit bine banda stângă. A irosit o ocazie mare în minutul 74.
  • Neluț Roșu – 5: A alergat mult, fără rezultate la mijlocul terenului.
  • Ahmed Bani - A jucat prea puțin pentru a fi notat.
  • Goncalo Gregorio - A jucat prea puțin pentru a fi notat.
  • Zeljko Kopic - 7: A dirijat cu măiestrie prima victorie dinamovistă din 2024
  • Arbitru: Marcel Bîrsan -  6 // Asistenți: Vasile Marinescu - 7 , Romică Bîrdeș - 7
Match Quiz Manchester City - Chelsea

Ești expert în Premier League? Plasează gratuit predicțiile tale pe meciul Manchester City - Chelsea și ia-ne premiile!

Gică Hagi, măsuri imediate după eșecul cu Dinamo: „Nu putem merge în această direcție. Un singur fotbalist m-a mulțumit!”
Farul - Dinamo 0-2