FOTBAL  »  Superliga  »  UTA ARAD

"Nu plec!"

Articol de GSP - Publicat joi, 25 octombrie 2007 00:00

Exclus din lot dupa un conflict cu Balan, portughezul Simao spune ca vrea sa continue cu UTA. Dupa un conflict cu Ionut Balan, portughezul Simao a fost exclus din lot, marti dupa-amiaza.
Ieri, jucatorul a cerut sa fie tratat corect de conducere. "Eu nu sint unul care creeaza probleme.

Cu Ionut Balan am avut o discutie mai apriga, dar nimic mai mult", a declarat Simao, despre care antrenorul Marin Barbu a spus ca a sarit la bataie, in timpul unui antrenament. "Da, poate ca am fost prea nervos. Am discutat cu Ionut si sintem iar prieteni", a adaugat fotbalistul, ce-a negat ieri ca-si doreste sa se desparta de UTA.

"Nici vorba! Eu vreau sa joc, sa-mi fac datoria cit mai bine. Insa, daca nu mai sint dorit, ne putem desparti. Eu am respectat pe toata lumea, nu cred ca e corect ce se intimpla", a spus Simao. Zilele acestea, la Arad va sosi un reprezentant al jucatorului pentru a gasi o cale de rezolvare a conflictului.

" Magiun" deranjat

Antrenorul Marin Barbu a explicat ieri care e situatia lui Simao. "Ma deranjeaza atitudinea lui, parca ar cauta cearta. A spus ca vrea sa plece, nu putem tine pe nimeni cu forta", l-a contrazis tehnicianul pe jucator, care afirmase ca nu-si doreste sa se desparta de UTA. "Nu vreau sa avem o atmosfera nepropice. Eu asa vad lucrurile", a adaugat Marin Barbu, care avertizase, la sosire, ca nu va tolera nici un act de indisciplina.

Varga clonat!
Mijlocasul Norbert Varga l-a cucerit pe Marin Barbu. "Imi place genul asta de jucator, cu determinare maxima. Prefer o echipa cu 9 jucatori de angajament si doi cu veleitati tehnice", a marturisit tehnicianul. Varga nu a jucat inca intr-o partida oficiala cu "Magiun" pe banca, fiind accidentat si, in plus, suspendat inca doua etape dupa conflictul cu arbitrii din meciul cu Ceahlaul. Altfel, Barbu a izbutit sa-si apropie si galeria: "Ne-au anuntat ca ne sustin neconditionat".

"Rabdare!"

Salariile jucatorilor nu au fost achitate, din cauza incertitudinii care a dominat situatia la nivelul conducerii. Se pare ca Sandu Ion face demersurile pentru a prelua clubul pina vineri. "Jucatorii sint obisnuiti sa fie cu banii la zi. Steaua era in Liga Campionilor si salariile nu erau platite de 5 luni. E o intirziere ce trebuie inteleasa. Eu am venit de trei saptamini si inca nu am primit banii", a explicat Barbu "Magiun".

Citește și:
Controversă imensă la Cupa Mondială! » Federațiile atacă FIFA și amenință cu proteste masive: „Ilogic și nerezonabil!”
Campionatul Mondial de Fotbal 2026
Controversă imensă la Cupa Mondială! » Federațiile atacă FIFA și amenință cu proteste masive: „Ilogic și nerezonabil!”
Noul model Dacia se transformă total » Lansează încă un SUV care se va bate cu Renault și Peugeot: primele imagini
Noutati auto
Noul model Dacia se transformă total » Lansează încă un SUV care se va bate cu Renault și Peugeot: primele imagini
Imagini incredibile în Dinamo - Craiova: ultrașii au pornit extinctoarele în peluză
Cupa Romaniei
Imagini incredibile în Dinamo - Craiova: ultrașii au pornit extinctoarele în peluză
Erik Lincar, conferință halucinantă: „Sunt supărat că l-ați chemat pe Burcă la declarații! Sepsi e de la Budapesta”
Liga 2
Erik Lincar, conferință halucinantă: „Sunt supărat că l-ați chemat pe Burcă la declarații! Sepsi e de la Budapesta”
Schimbare pregătită la examenul auto pentru categoria B
Profit.ro
Schimbare pregătită la examenul auto pentru categoria B
Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport

Ai o informație care poate deveni subiectul unui articol? Scrie-ne pe [email protected]! Gazeta își protejează întotdeauna sursele.

Ion Țiriac s-a întors din China și dezvăluie cadoul exorbitant pe care i-l face Nadiei, la 50 de ani de la Montreal: „Pe 18 iulie îi dau cheile”

Îl recunoști? Fostul număr 1 ATP, nomad în Munții Atlas: „Casa noastră - mama natură”


Comentarii (0)

Articolul nu are încă niciun comentariu. Fii primul care comentează!

Comentează
Selecționerul Gică Hagi: „Am un mesaj pentru cei mai bogați oameni din România!”
Selecționerul Gică Hagi: „Am un mesaj pentru cei mai bogați oameni din România!”