Alte știri din fotbal
Buletinul medical la FCSB: „Probabil va fi apt pentru meciul de la Galați. El are laringită”
0
Mihai Stoica a numit „feblețea” lui Gigi Becali: „Îi place foarte mult, dar nu știu de ce. Zice că e cel mai bun la ora actuală”
2
Zeljko Kopic a vorbit deschis despre transferul din Spania: „Ideea a fost să-l luăm pentru aceste 6 luni, dar acum contăm pe el”
0
Alegerile FRF au trecut, dar urmează alte episoade în instanțe: „Decent ar fi să-și dea demisia!”
3
Știri din fotbal internațional
Ronald Koeman îl avertizează pe starul naționalei Olandei: „Timpul se scurge”
0
Real Madrid îl amenință cu tribunalul: „Povestea lui cu Mbappe este total falsă! A lezat grav imaginea clubului”
0
Casa Albă, anunț despre participarea Iranului la Cupa Mondială: „În acest moment ne așteptăm la asta”
0
Noua „bestie” a lui Haaland! Și-a cumpărat o bijuterie rară: doar 150 de exemplare în lume
1
Lifestyle
Cea mai frumoasă fană a lui Inter: „Când am ajuns în Italia, prietenii mi-au spus: trebuie să alegi între cele două”
2
Rivalul chinezesc pentru Tesla, surprins pe străzile din Europa! Peste 100.000 de rezervări în doar două săptămâni de la lansare
6
La 15 ani după dezastru, face scufundări an de an ca să își găsească soția! „I-am recuperat telefonul, am văzut ultimul SMS pe care voia să-l scrie”
10
Cine a fost, cu adevărat, Chuck Norris? 5 centuri negre, 35 de Dani: „A numărat până la infinit. De două ori”
21
Toți rușii să lucreze în ture de 12 ore, inclusiv sâmbătă, propunerea unui ...
Libertatea
Semnul care poate avertiza asupra riscului de infarct: a fost observat și ...
Adevărul
„Minciuni!” » Replica Monicăi Iacob-Ridzi, după primul episod al ...
GSP SPECIAL
Ramona Miletic, românca ajunsă viceprimar în Viena: „Percepția austriecilor ...
Libertatea
Lucreaza tu la privat si fa-ti jumate norma...sa vezi tu dreptul muncii....
chestia cu primele de joc e o prostie!! Iti dau un exemplu: primele mari de joc sunt la meciurile cu contracandidatele....acolo jucatorii iau multe mii de euro pentru a face un punct sa zicem, in timp ce noi am pierdut 2 puncte cu ultima clasata... Da, jucatorii astia bine platiti au facut egal cu ultima clasata, cea care are pana acum 2 punte in 7 meciuri... Asa ca ar fi mai simplu...vrei salariu mare, te mentii in zona in care salariul e mare....
eu sunt curios daca jucatorii cfr-ului (dar nu numai, jucatorii din liga 1 in general) au pe cartea de munca salarul pe care-l primesc lunar de 4000- 10.000 E. Pentru un salar de 10.000E, patronul ar trebui sa dea la stat inca 8.000E/luna.
://www.uefa.com/uefachampionsleague/season=2013/matches/round=2000347/match=2009495/prematch/player-lists/index.html
Exista o explicatie etimologica. Asa cum in cazul nostru termenul de roman/ruman a ajuns sa insemne in evul mediu o persoana aservita (iobag in Muntenia) pentru ca acesta era statutul general al poporului, in cazul francilor numele lor a devenit echivalent cu termenul "liber" (in zorii evului mediu ei erau populatia dominanta in vestul spatiului germanic). Porto-franco, francarea unei scrisori, franchetea unei declaratii, toate au aceasta origine.
Greseti cu multe .... ion esenta la cati bani a castigat CFR-ul, nu are voie sa se prezinte in felul asta, lipsa totala de profesionalism fata de angajament anterior, aka contract ...:))
cine-i ala,tactu?
cum cum....?parca erau doi trei ciumpalaci de la cefere care postau tot felul de chestii ge:,,jucatorii de la cfr sant platiti la zi,pascanii e cel mai corect,etc etc''.Si acum vin cu chestii gen:,,Pascanii nu le da banii pana o sa fim campioni'' etc etc.Macar recunoasteti,aveti o echipa de mercenari platit cu ziua,iar voi santeti suporteri.....de duminica.Vai mama voastra.O sa ajungeti ca urziceiul.
Exact cum am zis, ai nişte replici de găozar ! : ))
din articol reiese ca era vorba de salar, care-l ia fiecare, nu de primele de joc. Oricum, din ce am inteles de la madamme Prodan, toate cluburile din Romania au restante salariale fata de jucatori, nimeni nu-i la zi cu plata.
Conectează-te la contul tău pentru a adăuga comentarii.