FOTBAL  »  Superliga  »  OŢELUL GALAŢI - AL AHLI JEDDAH 1-1

Ochiroşii punctează în ultimul amical din Germania pentru Oţelul, 1-1 cu Al Ahli Jeddah

Răzvan Ochiroşii, Ochiroşii, Oţelul Galaţi

Articol de GSP - Publicat miercuri, 14 iulie 2010 00:00

Oţelul Galaţi a susţinut în această seară ultimul meci de verificare din cadrul stagiului de pregătire din Germania. La Bad Endorf, roş-alb-albaştrii au jucat cu Al Ahli Jeddah (Arabia Saudită), scorul final al partidei fiind 1-1 (1-1), informează site-ul oficial al grupării de la Dunăre.

Golul "oţelarilor" a fost înscris de Răzvan Ochiroşii (32), gruparea adversă punctând în minutul 36.

Oţelul a jucat în formula: Grahovac – Cârjă, Sârghi, Costin, Cucu – Neagu, Giurgiu – Iorga, Elek, Ochiroşii – Borbely. După pauză, a fost rulat întreg lotul deplasat în Germania.

În precedentele cinci partide amicale, gălăţenii au înregistrat trei victorii şi două rezultate de egalitate.