FOTBAL  »  Superliga  »  FCSB

Oferte de milioane pentru un titular de la FCSB! Decizia luată de Gigi Becali

FOTO: Raed Krishan
FOTO: Raed Krishan

Articol de GSP - Publicat joi, 12 iulie 2018 14:37

Venit în urmă cu un la FCSB, fundașul sârb Bogdan Planic, 26 de ani, s-a impus în echipa de start și a devenit un jucător exponențial.

Evoluțiile excelente au atras atenția mai multor cluburi, iar impresarul sârbului susține că FCSB ar fi primit trei oferte importante, dar Gigi Becali l-ar fi refuzat.

"Am avut trei oferte concrete pentru Planic, de la echipe care erau din top 5 campionate din Europa. Clubul a zis că nu este de vânzare. El știe ce înseamnă un club mare și știe că jucătorii nu se vând după 6 luni, ca ciorapii. Nu sunt probleme.  

Mi se pare logic pentru că el ține apărarea acolo. Le-am transmis celor care l-au dorit să nu îmi mai trimită oferte. Băiatul s-a concentrat în pregătire și în amicale. El nici nu m-a mai întrebat de oferte. Sumele oferite au fost între 3 și 5 milioane de euro. Singură sumă pe care ar putea pleca și care nu se poate refuza este de 10 milioane de euro, clauza de reziliere", a declarat Zvonko Milojkovic, impresarul lui Planic, pentru TV Digi Sport.

În sezonul trecut, Planic a dat un gol în 28 de meciuri. Acesta a mai jucat la Sloboda Uzice, FK Bezanija, Jedinstvo Uzice, OFK Belgrad, Steaua Roșie și Vojvodina. FCSB a plătit 300.000 de euro pentru el.

1.700.000 €este cota lui Planic, potrivit transfermarkt

Citește și:
Gest sfidător făcut de jucătorii Craiovei la debutul în preliminariile Ligii Campionilor
Superliga
Gest sfidător făcut de jucătorii Craiovei la debutul în preliminariile Ligii Campionilor
Noul model Dacia a fost lansat oficial » Premieră: produs și lansat exclusiv în altă țară! Se va bate cu Hyundai și Peugeot pentru supremație
Noutati auto
Noul model Dacia a fost lansat oficial » Premieră: produs și lansat exclusiv în altă țară! Se va bate cu Hyundai și Peugeot pentru supremație
Le mai recunoști? Fostele prezentatoare ale știrilor sportive au atras toate privirile la evenimentul lui Cătălin Botezatu
Diverse
Le mai recunoști? Fostele prezentatoare ale știrilor sportive au atras toate privirile la evenimentul lui Cătălin Botezatu
În sfârșit, e gata! Cum arată „OZN”-ul de lângă Dunăre
Handbal
În sfârșit, e gata! Cum arată „OZN”-ul de lângă Dunăre
Proprietarii Militari Residence pregătesc un nou proiect cu 446 de apartamente în locul unei foste fabrici de construcții metalice
Profit.ro
Proprietarii Militari Residence pregătesc un nou proiect cu 446 de apartamente în locul unei foste fabrici de construcții metalice
Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport

Ai o informație? Scrie-ne pe [email protected]! Gazeta își protejează întotdeauna sursele.

Fără milă » Cristiano Ronaldo, ținta meme-urilor după eliminarea Portugaliei de la Mondial

La 85 de ani, fostul șef al Federației se iubește cu o artistă de 32 de ani: „Sunt respectată, mă simt fericită”


Comentarii (27)
10202925648180625
Eugen Qy  •  12 Iulie 2018, 17:56
Postat de ares123 pe 12 Iulie 2018, 16:48

Vad ca esti dinamovist si nu prea inteleg disperarea cu care te tot bagi pentru Steaua. ...cine sa plateasca si pentru ce ? Ma amendeaza pentru ca spun in continuare Steaua...?? esti haios. Jumatate din voi, astia cu sigla lui dinamo habar nu aveti ce jucatori are echipa asta dar stiti absolut tot despre FCSB...care apropo..e Steaua. Acum astept amenda..:::)))

imi pare rau pentru tine si pentru punctul tau de vedere, insa ori Punctul tau de vedere e GRESIT, ori Legile Tarii asteia sunt de (aici am cenzurat singurel !!!) ori sustii un punct dec vedere CONTRAR Legilorr tarii tale, deci fc fcsb, NU E STEAUA , conform hotararii (cu putere de lege!sic) a justitiei ! Lucru pe care il afirm cu toata TARIA nu numai pentru TINE ci si pentru toti cei care posteaza aici, si care-ti impartasesc punctul ERONAT de vedere, cat si pentru semnatarii (ori NU!) ai articolelor in care fc fcsb este numita-n continuare STEAUA desi repet, contravine Hotararii judecatoresti !

dinamo_fan
dinamo_fan  •  12 Iulie 2018, 16:49

Prima oferta 20 de milioane a fost prea mica. A 2a a fost 25 milioane si a 3-a de 50 de milioane dar gigi mai vroia si procente la revanzare asa ca a picat.

ffdp
ffdp  •  12 Iulie 2018, 16:00
Postat de vladut12 pe 12 Iulie 2018, 15:46

Nu pleaca, e printre cei mai buni de la Steaua.

rugam pe cei de la GSP sa explice la copii ca steaua nu este fcsb ...........fcsb a furat locul stelei din prima liga ...becali a fost ''camatar ''la steaua ....cand a plecat de la steaua a plecat cu '' masini si locul de parcare '' .........cineva , candva o sa plateasca pentru aceasta magarie

Vezi toate comentariile (27)
Comentează