FOTBAL  »  Superliga  »  STEAUA

OFICIAL Steaua a bifat un nou transfer » Jucătorul a semnat pe 5 ani: "Am ajuns la un club foarte mare"

Foto: Steauafc.com
Foto: Steauafc.com

Articol de GSP - Publicat sambata, 13 august 2016 18:12

Steaua a obținut astăzi și semnătura lui William de Amorim (24 de ani). Brazilianul a semnat pe o perioadă de 5 ani.

Alături de De Amorim la Steaua s-a transferat și Fernando Boldrin, jucător care a venit la pachet cu De Amorim de la Astra, pentru suma de un milion de euro. Parafarea contractului a fost confirmată de clubul roș-albastru.

"Am ajuns la un club foarte mare și, în acest moment, pot spune că sunt foarte fericit. Sunt sigur că în tricoul Stelei voi câștiga foarte multe trofee și, alături de noii mei colegi, voi avea șansa de a juca în cupele europene. Sper să am evoluții bune și să nu îi dezamăgesc și să le răsplătesc încrederea atât celor de la Steaua, cât și suporterilor", a declarat De Amorim pentru steauafc.com.

Dani Coman, președintele Astrei, a vorbit și el după realizarea transferului și spune că nu s-a putut opune. Mai mult, Coman declară că nu-l va lăsa pe Alibec să se transfere în această vară, deși Steaua se interesează și de serviciile acestuia.

"Nu vom ține niciodată un jucător care și-ar dori să ajungă la o echipă care îi poate oferi un salariu mai bun. Noi îi înțelegem pe jucători. Cu Șumudică nu putem vorbi decât prin cafenele și restaurante, din păcate.

Va rămâne la Astra, e antrenorul care a adus cea mai mare performanță acestei echipe. Sunt convins că vom aduce jucătorii de care avem nevoie. Alibec e un jucător bun, dar el abia a început antrenamentele. Sperăm să ne ajute să ne îndeplinim obiectivele. Alibec nu e de vânzare în momentul de față", a declarat Dani Coman.

Citește și:
Gigi Becali a distrus doi jucători, în ciuda victoriei cu Feyenoord: „Nu mă pot baza pe ei”
Europa League
Gigi Becali a distrus doi jucători, în ciuda victoriei cu Feyenoord: „Nu mă pot baza pe ei”
Bucurie dezlănțuită pentru FCSB, după golul dramatic din prelungiri » Charalambous a oferit imaginile serii
Europa League
Bucurie dezlănțuită pentru FCSB, după golul dramatic din prelungiri » Charalambous a oferit imaginile serii
A răpus-o pe Craiova și a apărut la flash-interviu cu tricoul Rapidului: „Poate în viitor îl voi purta”
Conference League
A răpus-o pe Craiova și a apărut la flash-interviu cu tricoul Rapidului: „Poate în viitor îl voi purta”
Fosta finalistă de la Wimbledon le-a făcut o surpriză fanilor, într-o ținută provocatoare: „Crăciunul a venit mai devreme!”
Tenis
Fosta finalistă de la Wimbledon le-a făcut o surpriză fanilor, într-o ținută provocatoare: „Crăciunul a venit mai devreme!”
ULTIMA ORĂ Salarii puternic tăiate și concedieri la ASF
Profit.ro
ULTIMA ORĂ Salarii puternic tăiate și concedieri la ASF
Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport

Șeful ANS i-a răspuns sincer lui David Popovici: „Da, e complet adevărat. Știți de ce nu i-am dat banii?” + Atac la Lipă

Fost mare fotbalist al țării, astăzi trăiește ca un om al străzii, în timp ce copiii lui stau în lux! » „Nu te poți uita nepăsător cum piere un astfel de om”


Comentarii (177)
samertx
samertx  •  13 August 2016, 21:26
Postat de faxx pe 13 August 2016, 21:17

lasa ba prostiile ca aici esti pe internet .. ia zi ce faceti marti .. luati cvadrupla istorica?

ușurel, metre. nu impresionează decât prin logica-I de cvadruplu viitor campion. :)) No needs.

crotalie
crotalie  •  13 August 2016, 19:23
Postat de costibb pe 13 August 2016, 19:21

daca anul asta nu luam campionatul.....cam tot ce era mai bun in liga 1 a cumparat jijica

Adevarul este ca nea Gigi care e om bun si a demonstrat inclusiv faptic este capabil sa faca fericita intreaga suflare si rasuflare fcsbista si e bine. Am avut si avem cea mai principala galerie. Hei, hei!

crotalie
crotalie  •  13 August 2016, 19:16

Ar trebui efecutat un sondaj de opinie sa vedem clar de ce toata lumea apreciaza ca fcsbistii sunt cei mai inteligenti. Am avut si avem cea mai principala galerie. Hei, hei!

Vezi toate comentariile (177)
Comentează